Vierde plaatsen Gert-Jan en Gerco

BRAUNSCHWEIG (D) - Gert-Jan Bruggink heeft de eerste kwalificatiewedstrijd (dirct op tijd, 1,50 meter) in de Big Tour tijdens de Löwenclassics in Braunschweig als vierde afgesloten. Met Cash Junior bleef hij 0,96 boven de tijd van winnaar Rolf-Göran Bengtsson met Casall la Silla. Achter Leopold van Asten met VDL Groep Glory (zesde) en Albert Zoer met Uraya (zevende) legde een ook foutloze Jeroen Dubbeldam met BMC Van Grunsven Simon beslag op de achtste plaats. Gerco Schröder werd met een springfout op Eurocommerce Sacramento 35ste.

Zaterdag finishte Gert-Jan Bruggink met Cash Junior als zevende in de finale van de Medium Tour. Hij was een van de elf foutlozen in het basisparcours en reed de snelste tijd in de extra omloop. Hij zag echter ook een balk vallen. Markus Renzel won.

Gerco Schröder (foto) met Eurocommerce Vicky Gold en Gert-Jan Bruggink met Venus sloten vrijdag foutloos de tweede kwalificatiewedstrijd voor zeven- en achtjarige paarden af. Schröder werd vierde, Bruggink zevende. Zeshonderdste seconde achter de Zwitser Pius  Schwizer met Classica LS was Albert Zoer met Vigo de beste Nederlander. Gerco gaf 0,65 seconde toe op Schwizer, Gert-Jan 2,31.

Een dag eerder was het de twee Twentenaren minder goed afgegaan in de eerste kwalificatieronde. Gerco Schröder maakte toen een springfout en werd 25ste. Gert-Jan Bruggink klasseerde zich met twee gevallen balken als 37ste.

In de eerste kwalificatiewedstrijd van de Medium Tour (1,45 op tijd) behoorden Gerco Schröder met Eurocommerce Top Secret (23ste) en Jeroen Dubbeldam met BMC Ultimo (24ste) bij de 36 foutlozen. Gert-Jan Bruggink beging met Cash Junior twee missers. In de tweede rubriek, over twee fasen, slaagden ze er alledrie in de lei schoon te houden. Gert-Jan stuurde Primeval Wings naar de vijfde positie. Gerco met Eurocommerce Top Secret en Jeroen met BMC Van Grunsven Whisper deden het relatief kalm aan en finishten als 22ste en 24ste. 

Meer Springen

Willem Greve met Party in de Hus tijdens de Grote Prijs van afgelopen zondag in Albergen.
DEURNE - Willem Greve verdedigt dit weekend in  Deurne zijn nationale titel bij de springruiters. De laatste drie keer dat hij deelnam won de ruiter... (22-04-2026)
SAASVELD – De vosmerrie Tadessa (v. Tattoo H&DB TN x Poker de Mariposa x Quality Time TN) maakte maandag de beste indruk tijdens de finale van... (21-04-2026)
TUBBERGEN – De strijd om de René Viscaal Memorial Zodiac Grote Prijs van het concours van PSV Het Twentse Ros Albergen mondde zondag voor veel... (19-04-2026)
TUBBERGEN – Pascalle Lienesch zegevierde vrijdag in de strijd om de Kleine Grote Prijs van het concours van PSV Het Twente Ros met haar zeven jaar... (18-04-2026)
SAASVELD – Bij de finale van het vrij springen in de Ankerhal te Saasveld komen maandag 20 april in totaal 22 drie- en vierjarige paarden aan de... (18-04-2026)
BONHEIDEN – Met vier keer een plek in de top vijf kan Steven Veldhuis terugkijken op een goed geslaagd concours in Bonheiden. Het leverde de ruiter... (16-04-2026)
TUBBERGEN – Rob Scherphof snelde woensdag met zijn negenjarige bruine merrie Miss Montreal (v. Vigo d’Arsouilles) de concurrentie ver vooruit in de... (15-04-2026)
Tijdens het concours hippique Het Twentse Ros in Tubbergen maakt dit jaar een bijzondere voorziening haar debuut: een paardenambulance. Achter dit... (14-04-2026)
Het concours hippische van Het Twentse Ros mag zich in een dusdanig grote belangstelling van ruiters en amazones verheugen dat de startlijsten al... (13-04-2026)
KRONENBERG – Hessel Hoekstra boekte zaterdag met zijn negenjarige bruine hengst VDL Mindset ES (v. Aganix du Seigneur) een prachtige zege in de Grote... (11-04-2026)
Daan Hesselink (25) draait al elf jaar mee Via een zaterdagbaantje kwam hij als 14-jarige terecht op het Concours Hippique Het Twentse Ros. Nu, op... (11-04-2026)
FORT WORTH – Willem Greve is niet van start gegaan in de tweede ronde van de finalestrijd om de Worldcup springen in Forth Worth Texas. Na het... (11-04-2026)
Samen met voorzitter Jos Brinkman en Willem Schepers uit Roden vormt Jeroen van der Kolk het trio parcoursbouwers tijdens het concours van Het... (10-04-2026)
BONHEIDEN – Gert-Jan Bruggink reed donderdag prima in het voorste gelid mee in de rubriek over 1,40 meter op tijd tijdens het CSI2* Jumping Bonheiden... (10-04-2026)
FORT WORTH – Willem Greve kende donderdagavond in de Dickies Arena in het Amerikaanse Fort Worth (Texas) als tweede starter in het eerste onderdeel... (09-04-2026)
HAAKSBERGEN – Wesley Mulder en Joanne Wes maakten woensdag de dienst uit in de toprubrieken van de eerste editie van het Sectolin Springen van 2026.... (09-04-2026)
Bart Haselbekke kijkt verlangend uit naar het concours van het Albergse Twentse Ros bij de BWG Stables in Tubbergen. De Wierdenaar beschouwt het... (09-04-2026)
Lars Schröder is een van de deelnemers, die het concours van Het Twentse Ros uit Albergen als een heuse thuiswedstrijd mag beschouwen. Al is het nog... (08-04-2026)
Mart IJland presteerde ook afgelopen week weer goed tijdens de Toscana Tour in Arezzo. In de Italiaanse plaats reed de ruiter uit Hengelo onder meer... (08-04-2026)
Voorzitter Jos Brinkman kijkt verwachtingsvol uit naar een nieuwe editie van het jaarlijkse concours van PSV Het Twentse Ros Albergen. Van woensdag... (07-04-2026)