JEUGDTEAMS DRAAIEN WARM BIJ DUTCH YOUNGSTER FESTIVAL

Veronique Morsink vijfde bij junioren

WIERDEN - Het Dutch Youngster Festival in Wierden, het internationaal springconcours voor jeugdruiters, het draait op volle toeren. De eerste wedstrijddag op woensdag was een goede warming-up voor de jeugdteams, die op donderdag en vrijdag hun landenwedstrijden verrijden. Ondertussen staan er 330 paarden en pony’s op stal en zijn er deelnemers uit negentien verschillende landen.

In de eerste proef voor young riders was Veronique Morsink op de vijfde plaats met Entrepeneur de beste Nederlandse deelnemer. De zege was voor Francois Spinelli uit Italië. Ook de omlopen van Lars Kuster, Bas Moerings en Lars Kersten zagen er beloftevol uit met het oog op de landenwedstrijd.

In de eerste rubriek voor junioren toonden de Nederlandse ruiters meteen vorm. De zege in dit parcours over 1,35 meter was voor Pablo Valle Espinedo uit Spanje, maar Gerrit Veenstra op Homer van T&L, Meike Zwartjens op Twister de la Pomme en Iris Michels op Cristal Utopia Z werden tweede, derde en vierde. Skye Morssinkhof, Ilse Tolboom en Elize van de Mheen sloten als zesde, zevende en achtste aan. Elike Morsink eindigde met Dakina II na een springfout in de middenmoot.

Bij de pony’s mag er veel verwacht worden van de Ieren, winnaars van vorig jaar en woensdag eerste en tweede in de ponyrubriek over 1,25 meter. Ryan Sweetnam won, voor Orla Duffy. Voor Nederland was Logan Fiechter de beste met een zevende plaats met Fun Ficky T. Mart IJland werd met Invisible E van het Juxschot foutloos dertiende.

Op donderdag worden drie landenwedstrijden verreden, die van de pony’s, junioren en Young Riders. De wedstrijden zijn live te volgen via www.clipmyhorse.tv.

Voor meer informatie, zie www.dutchyoungsterfestival.com

Foto Veronique Morsink met Entrepreneur © www.fototrailer.nl

Meer Springen

DEURNE – Op de eerste dag van het NK springen bij de senioren zit drievoudig en regerend kampioen Willem Greve na de eerste dag op het vinkentouw.... (23-04-2026)
DEURNE - Het beste resultaat van een regionale deelnemer bij het NK springen kwam donderdag van Thijmen Vos. Op het eerste onderdeel voor de young... (23-04-2026)
Willem Greve met Party in de Hus tijdens de Grote Prijs van afgelopen zondag in Albergen.
DEURNE - Willem Greve verdedigt dit weekend in  Deurne zijn nationale titel bij de springruiters. De laatste drie keer dat hij deelnam won de ruiter... (22-04-2026)
SAASVELD – De vosmerrie Tadessa (v. Tattoo H&DB TN x Poker de Mariposa x Quality Time TN) maakte maandag de beste indruk tijdens de finale van... (21-04-2026)
TUBBERGEN – De strijd om de René Viscaal Memorial Zodiac Grote Prijs van het concours van PSV Het Twentse Ros Albergen mondde zondag voor veel... (19-04-2026)
TUBBERGEN – Pascalle Lienesch zegevierde vrijdag in de strijd om de Kleine Grote Prijs van het concours van PSV Het Twente Ros met haar zeven jaar... (18-04-2026)
SAASVELD – Bij de finale van het vrij springen in de Ankerhal te Saasveld komen maandag 20 april in totaal 22 drie- en vierjarige paarden aan de... (18-04-2026)
BONHEIDEN – Met vier keer een plek in de top vijf kan Steven Veldhuis terugkijken op een goed geslaagd concours in Bonheiden. Het leverde de ruiter... (16-04-2026)
TUBBERGEN – Rob Scherphof snelde woensdag met zijn negenjarige bruine merrie Miss Montreal (v. Vigo d’Arsouilles) de concurrentie ver vooruit in de... (15-04-2026)
Tijdens het concours hippique Het Twentse Ros in Tubbergen maakt dit jaar een bijzondere voorziening haar debuut: een paardenambulance. Achter dit... (14-04-2026)
Het concours hippische van Het Twentse Ros mag zich in een dusdanig grote belangstelling van ruiters en amazones verheugen dat de startlijsten al... (13-04-2026)
KRONENBERG – Hessel Hoekstra boekte zaterdag met zijn negenjarige bruine hengst VDL Mindset ES (v. Aganix du Seigneur) een prachtige zege in de Grote... (11-04-2026)
Daan Hesselink (25) draait al elf jaar mee Via een zaterdagbaantje kwam hij als 14-jarige terecht op het Concours Hippique Het Twentse Ros. Nu, op... (11-04-2026)
FORT WORTH – Willem Greve is niet van start gegaan in de tweede ronde van de finalestrijd om de Worldcup springen in Forth Worth Texas. Na het... (11-04-2026)
Samen met voorzitter Jos Brinkman en Willem Schepers uit Roden vormt Jeroen van der Kolk het trio parcoursbouwers tijdens het concours van Het... (10-04-2026)
BONHEIDEN – Gert-Jan Bruggink reed donderdag prima in het voorste gelid mee in de rubriek over 1,40 meter op tijd tijdens het CSI2* Jumping Bonheiden... (10-04-2026)
FORT WORTH – Willem Greve kende donderdagavond in de Dickies Arena in het Amerikaanse Fort Worth (Texas) als tweede starter in het eerste onderdeel... (09-04-2026)
HAAKSBERGEN – Wesley Mulder en Joanne Wes maakten woensdag de dienst uit in de toprubrieken van de eerste editie van het Sectolin Springen van 2026.... (09-04-2026)
Bart Haselbekke kijkt verlangend uit naar het concours van het Albergse Twentse Ros bij de BWG Stables in Tubbergen. De Wierdenaar beschouwt het... (09-04-2026)
Lars Schröder is een van de deelnemers, die het concours van Het Twentse Ros uit Albergen als een heuse thuiswedstrijd mag beschouwen. Al is het nog... (08-04-2026)