Unieke selectiewedstrijden ‘Albergen’

ALBERGEN - Het Twentse Ros uit Albergen houdt van donderdag 15 tot en met zondag 18 april op haar terrein aan de Zenderseweg haar jaarlijkse concours hippique voor paarden en pony’s. Onderdeel van het programma zijn liefst drie selectiewedstrijden voor Europese kampioenschappen: de strijd om de VDB Cup, de Hartog Lucerne-competitie en de Roelofsen Raalte Trophy. Albergen is de enige plaats in de regio, waar deze wedstrijden worden verreden.

Het Twentse Ros is er traditiegetrouw in geslaagd tal van landelijke topruiters uit de regio te interesseren. Zo komen Ben en Mareille Schröder, Chantal Regter, Gert-Jan Bruggink en Pia-Luise Aufrecht, Judith Vetker, Hendrik Jan Schuttert, Megan Oude Groeniger, Remco Been, Sander Geerink, Bas van der Aa, Wesley Heijdens en Steven Veldhuis aan de start.

Het evenement van de vereniging van voorzitter Jos Brinkman (foto), die samen met Wim van Es, Alfons Wolfkamp en Herman Oude Hendriksman ook verantwoordelijk is voor de parcoursbouw, begint donderdag met het oefenspringen voor paarden (vanaf 16 uur), gevolgd door de pony’s (vanaf 18 uur). Het officiële gedeelte start vrijdag om 13 uur met het springen voor de klassen L en M. Zaterdag zijn de pony’s in de klassen M, Z en ZZ, evenals de paarden in de klassen B, M, Z en ZZ aan de beurt. Ook is er dressuur voor paarden en 's avonds volgt nog het groepsspringen, waarbij teams van twee ruiters worden gevormd. Die strijden om prijzen van 500, 250 en 150 euro.

Zondag wordt begonnen met de Bixie-wedstrijden voor de allerkleinsten, een primeur voor Albergen. Daarna volgen de eerder genoemde selectiewedstrijden voor pony’s en paarden, de springrubrieken in de klassen L en Z en dressuur bij de pony’s.

Zondagmiddag is er vanaf 15.00 uur een speciaal optreden van een Mistery Guest. Ook dit jaar zullen er ongeveer 15 standhouders aanwezig zijn op het concours. Ook zijn er verschillende activiteiten voor kinderen, zoals een draaimolen en een zandbak.

Ondanks de economische crisis hanteert Het Twentse Ros ook dit jaar voor alle consumpties een vaste prijs van slechts 1 euro.

Voor meer informatie, zie www.startlijsten.nl

Meer Springen

»
TUBBERGEN – De eerste editie van Hippisch Geesteren op de accommodatie van de BWG Stables in Tubbergen leverde zondag in de strijd om de Grote Prijs... (24-08-2025)
»
TUBBERGEN – Lars Schröder boekte vrijdag én zaterdag tijdens Hippisch Geesteren een mooie zege op het voor hem vertrouwde terrein van de BWG Stables... (23-08-2025)
»
VALKENSWAARD – Willem Greve beleefde een uitstekend verlopen vrijdag tijdens het evenement voor de Global Champions Tour op de terreinen van Jan Tops... (22-08-2025)
»
TUBBERGEN – Hessel Hoekstra voegde donderdag nog maar eens een overwinning toe aan zijn ondertussen al best lange erelijst. Tijdens Hippisch Twente... (21-08-2025)
»
Vorig jaar was ze er vanwege vakantie niet bij, maar bij de komende editie van Hippisch Geesteren hanteert ze weer enthousiast haar camera. Els ten... (21-08-2025)
»
TUBBERGEN – Albert Nijhof sloeg woensdag een dubbelslag in de toprubriek van Hippisch Geesteren, dat voor het eerst wordt gehouden bij de BWG Stables... (20-08-2025)
»
Al sinds 1 januari 1973 is Rudy Maathuis een trouw lid van Sint Joris. Hij is zo aan de vereniging verknocht, dat er nooit vergeefs een beroep op hem... (20-08-2025)
»
In navolging van de Almelose Ruiterdagen, de Schröder Masterclass én de KNHS omarmt ook Hippisch Geesteren het razendsnel in populariteit groeiende... (19-08-2025)
»
Al tientallen jaren is Marian Boerman een zeer gewaardeerde verschijning bij concoursen binnen de gemeente Tubbergen. Dat is ze nog steeds, ook nu ze... (18-08-2025)
»
Hippisch Geesteren brengt van woensdag 20 tot en met zondag 24 augustus vijf dagen lang vanaf 8.00 uur springsport op alle niveaus. Dit keer dus voor... (17-08-2025)
»
Bij het momenteel ontbreken van een voorzitter verdeelt Rob Scherphof de taken van preses van PSV Sint Joris samen met de andere bestuursleden Robert... (16-08-2025)
»
STEGEREN – Steven en zoon Stef Veldhuis heersten vrijdag in de hoogste rubrieken tijdens het concours van de Heideruiters op de terreinen van de... (16-08-2025)
»
TUBBERGEN – De Schröder Masterclass is een garantie voor spektakel. De 24ste editie van het evenement op het Tubbergse stadhuisplein voor de... (12-08-2025)
»
TUBBERGEN – Het plein voor de Pancratius Basiliek in Tubbergen was op de maandag tijdens de Schröder Masterclass gebruikelijk het domein voor de... (12-08-2025)
»
HOUTEN – Amke Bekhuis presteerde zondag uitstekend met de tweede plaats in de strijd om de Grote Prijs van het CSI2* in Houten. Met haar tienjarige... (12-08-2025)
»
TUBBERGEN – Het venijn in de strijd om de Ladies Cup tijdens de 24ste editie van de Schröder Materclass zat zaterdag weer eens in de... (10-08-2025)
»
Organisaties van sportieve evenementen drijven doorgaans in hoge mate op de inzet van vrijwilligers. Ze vormen vaak het cement van het bouwwerk, dat... (09-08-2025)
»
HOUTEN – Gerco Schröder is aardig op dreef bij het CSI in Houten. Met zijn negenjarige vosruin Chactula PS (v. Exelero 2) bezette hij vrijdag de... (08-08-2025)
»
DUBLIN – Willem Greve won vrijdag met de foutloos gebleven springruiters van TeamNL met overmacht en overtuiging de landenwedstrijd van het... (08-08-2025)
»
Hij moest er aardig wat jaren op wachten, maar in 2024 mocht Bas van der Aa zich als winnaar laten huldigen van de Schröder Masterclass, waar hij al... (08-08-2025)