Unieke selectiewedstrijden ‘Albergen’

ALBERGEN - Het Twentse Ros uit Albergen houdt van donderdag 15 tot en met zondag 18 april op haar terrein aan de Zenderseweg haar jaarlijkse concours hippique voor paarden en pony’s. Onderdeel van het programma zijn liefst drie selectiewedstrijden voor Europese kampioenschappen: de strijd om de VDB Cup, de Hartog Lucerne-competitie en de Roelofsen Raalte Trophy. Albergen is de enige plaats in de regio, waar deze wedstrijden worden verreden.

Het Twentse Ros is er traditiegetrouw in geslaagd tal van landelijke topruiters uit de regio te interesseren. Zo komen Ben en Mareille Schröder, Chantal Regter, Gert-Jan Bruggink en Pia-Luise Aufrecht, Judith Vetker, Hendrik Jan Schuttert, Megan Oude Groeniger, Remco Been, Sander Geerink, Bas van der Aa, Wesley Heijdens en Steven Veldhuis aan de start.

Het evenement van de vereniging van voorzitter Jos Brinkman (foto), die samen met Wim van Es, Alfons Wolfkamp en Herman Oude Hendriksman ook verantwoordelijk is voor de parcoursbouw, begint donderdag met het oefenspringen voor paarden (vanaf 16 uur), gevolgd door de pony’s (vanaf 18 uur). Het officiële gedeelte start vrijdag om 13 uur met het springen voor de klassen L en M. Zaterdag zijn de pony’s in de klassen M, Z en ZZ, evenals de paarden in de klassen B, M, Z en ZZ aan de beurt. Ook is er dressuur voor paarden en 's avonds volgt nog het groepsspringen, waarbij teams van twee ruiters worden gevormd. Die strijden om prijzen van 500, 250 en 150 euro.

Zondag wordt begonnen met de Bixie-wedstrijden voor de allerkleinsten, een primeur voor Albergen. Daarna volgen de eerder genoemde selectiewedstrijden voor pony’s en paarden, de springrubrieken in de klassen L en Z en dressuur bij de pony’s.

Zondagmiddag is er vanaf 15.00 uur een speciaal optreden van een Mistery Guest. Ook dit jaar zullen er ongeveer 15 standhouders aanwezig zijn op het concours. Ook zijn er verschillende activiteiten voor kinderen, zoals een draaimolen en een zandbak.

Ondanks de economische crisis hanteert Het Twentse Ros ook dit jaar voor alle consumpties een vaste prijs van slechts 1 euro.

Voor meer informatie, zie www.startlijsten.nl

Meer Springen

»
SAASVELD – Noëlle Klokman stal vrijdagavond de show tijdens de Grote Prijs van de Twentse Ruiterdagen in  Saasveld. In de barrage van de wedstrijd... (06-12-2025)
»
SAASVELD – Eric ten Cate was woensdag in de Ankerhal van Saasveld na een spannend verlopen wedstrijd met twee fasen de lachende winnaar na de rubriek... (03-12-2025)
»
VRAGENDER – Met onder het zadel onder meer een van zijn recente troeven Sir Minka Z presenteerde Willem Greve zich afgelopen weekend uitstekend... (03-12-2025)
»
VRAGENDER – Beide zeges in de finales van de GMB Jonge Paarden Competitie in Vragender werden afgelopen weekend en prooi voor Twentse combinaties. (03-12-2025)
»
PRAAG – In de schaduw van het prestigieuze concours van de Global Champions Tour in Praag boekte Lars Schröder met de elfjarige schimmelruin Jaguar (... (24-11-2025)
»
BATHMEN - In de vierde wedstrijd van de GMB Jonge Springpaarden Competitie gingen de overwinningen zaterdag naar Steven Veldhuis en Mart IJland. (24-11-2025)
»
SAASVELD – De volle zussen Lunette en Nanette van de Marijenhoeve (v. Zirocco Blue VDL) bezorgden Enola Mulder woensdag beide een zege op de eerste... (21-11-2025)
»
STUTTGART - Willem Greve won zondag met zijn tienjarige merrie Pretty Woman van ’t Paradijs NOP in Stuttgart op indrukwekkende wijze de vierde... (16-11-2025)
»
MARIËNHEEM – Gerben Morsink maakte zaterdag in Mariënheem in de derde wedstrijd van de Roelofsen Horse Trucks Winter Classics een einde aan de... (16-11-2025)
»
MAASTRICHT – Hessel Hoekstra presenteerde zich zaterdag en zondag drie keer in het voorste gelid tijdens het CSI4* Jumping Indoor Maastricht. (09-11-2025)
»
LUTTENBERG – Drie Twentse combinaties vormden zaterdag de helft van de overgebleven kandidaten voor de zege in de Grote Prijs van de Roelofsen Horse... (08-11-2025)
»
SAMORIN – Mart IJland beleefde een mooie zondag in het Slowaakse Samorin. Hoogtepunt van de dag was zijn overwinning in de finale van de Big Tour... (03-11-2025)
»
WIERDEN – De strijd om de Grote Prijs van Indoor Wierden draaide zaterdag uit op een mooi succes voor ruiters die actief zijn voor stallen uit de... (02-11-2025)
»
LYON – Willem Greve is prima op dreef tijdens het CSI5* Equita Lyon. De nationaal kampioen uit Markelo zegevierde vrijdag in de rubriek over 1,50... (01-11-2025)
»
WIERDEN – Roderick van den Engh was donderdag tijdens Indoor Wierden veruit de beste ruiter in de rubriek over 1,30 meter met twee fasen. Met zijn... (31-10-2025)
»
LEEUWARDEN – In de schaduw van Willem Greve en Hessel Hoekstra, die succesvol acteerden in het CSI3*, deden Jessie en Evi Wiefferink afgelopen week... (29-10-2025)
»
ERMELO– De Stichting Nederlands Olympiade Paard heeft twee talentvolle paarden vastgelegd die daarmee in ieder geval tot en met het WK in Aken 2026... (27-10-2025)
»
DENEKAMP – Dafne Helthuis schreef vrijdag tijdens Euregio Indoor Denekamp het masterspringen op haar naam. Met haar elfjarige vosmerrie Joanna bleef... (27-10-2025)
»
LEEUWARDEN – Willem Greve kan ook dit Jaar terugkijken op een prima optreden tijdens het CSI3* Indoor Friesland. De nationaal kampioen uit Markelo... (26-10-2025)
»
DENEKAMP – Stijn Roelink was dinsdag de baas in de hoogste rubrieken van Euregio Indoor Denekamp. De Lattropper won met respectievelijk Diamond en... (23-10-2025)