Twente boven bij het OK voor pony’s

WANNEPERVEEN – Het was Twente boven tijdens de Galoppade voor pony’s in Wanneperveen. Op de meeste onderdelen van de provinciale titelstrijd ging het kampioenschap naar een deelnemer uit de regio. In de zwaarste klassen eisten bijvoorbeeld Eva Ruiter van de Eschruitertjes met Jem’s Randel (Z-D/E handicap) en Anne-Lotte Tijhuis van de Molenruiters met Wishfull (ZZ-D/E) de hoogste eer voor zich op.

Eva Ruiter hield Stef Bos met Taxi ZB en Kirby Nijenkamp met Personality achter zich. Anne-Lotte Tijhuis bleef onder anderen nummer twee Lisa Everts met Stakkato voor. Amke Bekhuis uit Tubbergen was met Sky goed voor zilver in de klasse Z-C.

In de klasse M (D/E handicap) eisten Sharon Snijders met Bon Aparte en Valerie Vaanholt met Double-o-Seven de tweede en derde plaats op. In categorie C was Rick Snippe met Monica te sterk voor de complete concurrentie. Femke Hesselink werd tweede met Tajo, Joost Zwienenberg derde met Shaney.

Het was louter Twente wat de klok sloeg in de klasse L. Carli Bonke en Amber C waren niet te verslaan in categorie D/E en verwezen Hilde Heesink met Dunky naar plek twee. Muriël Dijk van het succesvolle De Vijf Marken zette met Angel categorie C naar haar hand. St. Jorisruitertjes Ties Rothstegge met Quickstar en Ivo Busscher met Ratina waren haar naaste belagers. Job Rothstegge liet zich met Orkaan de kaas niet van het brood eten in categorie A/B en werd fraai kampioen voor Iris Zwienenberg met Lucia (Markelo) en Tess Verver met Scooby (Albergen).

Melissa Vennevertloo en Pessoa bezorgden de Isidorusruiters de titel in de klasse B-E, waarin Maaike Euverman met Uvanti als derde eindigde. Tom Haafkes greep de macht in categorie B-D met King Kenai. Enola Mulder en Orchid’s Shanon werden derde. Anne Busscher uit Geesteren moest in de klasse B-C met Walesko de titel delen met Lorenzo Roeland uit Genemuiden met Goldwin’s Hoeve Franky. Joyce Evenboer uit Markelo eiste met Subliem’s Brunel de derde plek op. Hazelhorstruiter Nick Ekkelkamp veroverde met Never Know’s Thurbo het brons in de klasse B-A/B.

Meer Springen

»
RIESENBECK – De pas vijftienjarige Faye Louise Vos veroverde afgelopen weekend zilver met het nationaal juniorenteam tijdens het EK in Riesenbeck.... (14-07-2025)
»
RAALTE – Jarno Hesselink, eerder dit jaar al de beste indoor, zegevierde afgelopen weekend met No Mercy ook outdoor in de strijd om de regiotitel van... (14-07-2025)
»
OMMEN - Nog altijd revaliderend van zijn gebroken heup heeft Frank Schuttert het thuisfeest op CSI Ommen op zondagmiddag laten exploderen. Negen jaar... (13-07-2025)
Annelies Vorselmans met C. Kulottie W Z tijdens de prijsuitreiking en in actie. Foto's © Fototrailer
»
OMMEN – Annelies Vorsselmans duldde zaterdag tijdens CSI Ommen niemand in haar buurt in de finale van de Medium Tour over1,45 met winning round. Met... (12-07-2025)
»
OMMEN – Het missen van het EK springen vanwege een blessure van zijn toppaard Comthago VDL heeft vooralsnog geen negatieve invloed op de prestaties... (11-07-2025)
»
OMMEN – Tot en met zondag is Het Overijsselse Ommen 430 internationale springpaarden rijker. Alle deelnemende ruiters uit binnen- en buitenland zijn... (09-07-2025)
»
HAAKSBERGEN – Een noodlottige misstap in de wei heeft plotseling een einde gemaakt aan het leven van de 21-jarige tophengst Carambole (v. Cassini I x... (07-07-2025)
»
AKEN –Het EK springen in La Coruna gaat alsnog aan de neus van Hessel Hoekstra voorbij. De reservecombinatie Michael Greeve en Denver schuift door... (06-07-2025)
»
AKEN – Hessel Hoekstra is zijn eerste CHIO Aken begonnen met een vorstelijk optreden. De ruiter uit Enter opende het toernooi dinsdag met een keurige... (02-07-2025)
»
OMMEN - Zoveel inschrijvingen van deelnemers dat het toezeggen van de ruiters bijna een grotere opgave is dan het organiseren van het internationaal... (01-07-2025)
»
ERMELO – Bondscoach Wout-Jan van der Schans heeft Willem Greve en Hessel Hoekstra aangewezen als deelnemers aan het Europees kampioenschap springen,... (30-06-2025)
»
KRONENBERG – Jeroen Dubbeldam hoefde zondag in de strijd om de Grote Prijs De Peelbergen over 1,45 meter met zijn tienjarige bruine ruin Kentucky N (... (30-06-2025)
»
HEETEN – Jarno Hesselink was zaterdag niet te kloppen in de rubriek over 1,30/1,35 meter met twee fasen tijdens het concours hippique in Heeten. Met... (30-06-2025)
»
BOEDAPEST - Met de derde plaats in de halve finale in Boedapest plaatsten de springruiters van TeamNL met Gert-Jan Bruggink in de gelederen, zich... (27-06-2025)
»
ENTER – Hessel Hoekstra voelt zich vereerd dat hij net als nationaal kampioen Willem Greve deel mag uitmaken van het team, dat Nederland van dinsdag... (27-06-2025)
»
ALMELO – De strijd om de Grote Prijs van de Almelose Ruiterdagen eindigde zaterdag in een fraaie zege voor Kim Bekhuis. Met haar elfjarige bruine... (21-06-2025)
»
ROTTERDAM - De springruiters van TeamNL boekten een fantastische overwinning in de derde wedstrijd van de FEI Longines League of Nations van dit... (20-06-2025)
»
ALMELO – Hessel Hoekstra sloeg tijdens de Almelose Ruiterdagen meteen twee keer toe op de eerste dag van de wedstrijden voor paarden. Met Kratos won... (17-06-2025)
»
VRAGENDER – De eerste drie dagen van Outdoor Gelderland leverden evenveel Twentse zeges op. Joanne Wes won woensdag de rubriek over 1,35 meter voor... (13-06-2025)
»
TUBBERGEN – Drie Twentse springtoppers moesten het zondag uiteindelijk afleggen tegen een ontketende Friezin in de strijd om de Grote Prijs van... (08-06-2025)