Tukkers buigen voor Jack Ansems

AMBT DELDEN - De Grote Prijs van Ambt Delden ging zaterdagavond na een spannende barrage naar Brabant. Tilburger Jack Ansems ging met Uxlanie Go als derde van dertien barragekandidaten met de hoofdprijs aan de haal in de winnende tijd van 34,39 seconde. Tom Brinkman kwam met Amadeus (foto) het dichtst bij hem in de buurt, maar strandde op 0,31 seconde (34,70). Sander Geerink, de enige die twee ijzers in het vuur had, ging met Robinson nog wel een stuk sneller rond dan Amsems (32,97), maar hem werd een vallende balk fataal. 

Met de eerste foutloze rit in de extra omloop zette Ansems de toon. Met een vlijmscherp eindschot dwong hij de concurrentie tot het nemen van risico's. De een na de ander beet de tanden stuk op de foutloze en snelle rit van de Tilburger en zijn twaalfjarige bruine ruin.

Tom Brinkman was op het uiterst selectieve parcours van zijn vader Jos, waar vooral de dubbel een scherprechter van jewelste bleek, de enige die net als Ansems zonder mankeren onder de 35 seconden bleef. De Albergenaar kwam met de sterk springende achtjarige bruine hengst Amadeus nog dichtbij. Don Willemsen, die met Sid zijn puike vorm van de laatste weken onderstreepte, verzekerde zich van de derde plaats. (35,16). Hij verwees Chantal Regter met Zendo (35,61) en Gerben Morsink met Faithfull (35,93) naar de vierde en de vijfde positie.

Anne-Liza Makkinga eiste met Waikiki de hoofdrol op in de klasse ZZ, waarin twee groepen prijzen werden verdeeld. Ze klopte de andere nummer een Piet Raijmakers jr met Eclips met een marge van 1,16 seconde. Don Willemsen meldde zich als eerste Twentenaar aan het front met Q-Liano Hl. De Nijverdaller pakte daarmee net als Ben Schröder een tweede plek. Steven Veldhuis met Armani en Tom Brinkman met Siena mochten zich als nummers drie melden bij de prijsuitreiking.

Don Willemsen stuurde Satchmo naar de overwinning in de klasse Z. Hij had meer dan vijf seconden voorsprong op Vera Abbink met Wananta en zag zijn broer Ken met Bco Celena Z de derde positie opeisen. De vierde en vijfde stek waren voor Steven Veldhuis met Arlybet en Kim Roelofs met Zippo.

Gijs Mosman toonde nogmaals aan het in de Hoffmeijer prima naar de zin te hebben. Na zijn zege eerder deze week, pakte hij nu met Bylou de hoofdprijs in de rubriek voor zes- en zevenjarige paarden. Piet Raijmakers jr kwam met Balance ruim een seconde later door de finish, Emilia Kerimaa werd derde met Bas.

Lisa Everts bewees dat haar succes in Gorssel niet op teval berustte. Ze won de klasse M met Archem B, voor Caily Oude Groeniger. De Hengelose nam met Queen Wg en Brown Poppy de tweede en de derde plaats voor haar rekening.

Meer Springen

»
TUBBERGEN – Hessel Hoekstra beleefde vrijdag een topdag tijdens het concours van Het Twentse Ros Albergen. In Tubbergen zegevierde hij eerst in de... (18-04-2025)
»
TUBBERGEN – Don Willemsen scoorde donderdag tijdens het concours van Het Twentse Ros Albergen de meeste stijlpunten in de rubriek voor vijfjarige... (18-04-2025)
»
De organisatie van het concours hippique van PSV Het Twente Ros kan ook dit keer weer een beroep doen op de onmisbare medewerking van de scouts van... (16-04-2025)
»
TUBBERGEN – Gerben Morsink bleek dinsdag niet te kloppen in de rubriek over 1,35 meter op de eerste dag van het concours hippique van Het Twentse Ros... (16-04-2025)
»
Peter Olthof is tijdens het concours van Het Twentse Ros een van de ruiters uit de nabije omgeving, die zijn zinnen zet op goede prestaties. Voor de... (15-04-2025)
»
Ze waren alle drie nog maar twee jaar jong, toen ze voor het eerst op een pony werden gezet. Zeven jaar later deden ze stuk voor stuk al ervaring op... (14-04-2025)
»
Jennifer Munsterhuis kende een geslaagd weekend bij het CSI1* in het Italaanse Busto Arsizio. Met haar negenjarige vosmerrie Pebble Beach (v. Arezzo... (13-04-2025)
»
Het nieuws dat Jumping Schröder pogingen onderneemt in Twente een concours hippique op topniveau te behouden, is bij liefhebbers van de paardensport ... (13-04-2025)
»
Het nieuws dat Jumping Schröder pogingen onderneemt in Twente een concours hippique op topniveau te behouden, is bij paardensportliefhebbers in de... (13-04-2025)
»
Alweer vijf jaar is Hessel Hoekstra de topruiter van Stal Wiefferink in Wierden. Een samenwerking die al resulteerde in mooie successen. Tijdens het... (12-04-2025)
»
Het succes van haar paard Imagine met Kim Emmen in 2024 galmt voor Conny Viscaal ook het jaar erop nog behoorlijk na. In Den Bosch werd de door haar... (11-04-2025)
»
KRONENBERG - Hessel Hoekstra is het CSI2* De Peelbergen in Kronenberg goed begonnen. De ruiter van Stal Wiefferink legde in de eerste kwalificatie... (10-04-2025)
»
Met Michael Greeve, Willem Greve, Hessel Hoekstra, Marc Houtzager en Gerco Schröder als kartrekkers mag het concours van Het Twentse Ros zich in de... (10-04-2025)
»
HAAKSBERGEN – Steven Veldhuis liet zich woensdag van zijn sterkste kant zien tijdens de tweede editie van het midweekse Sectolin Springen bij de... (10-04-2025)
»
Voorzitter Jos Brinkman kijkt uit naar een opnieuw succesvolle editie van het concours van Het Twentse Ros uit Albergen. Het evenement wordt van... (09-04-2025)
»
BASEL - Willem Greve eindigde zondag in zijn  eerste finale van de strijd om de Wereldbeker springen op een heel mooie zevende plaats. De nationaal... (06-04-2025)
»
BASEL - Hoewel Willem Greve en Kim Emmen in het basisparcours van het tweede onderdeel van de wereldbekerfinale in Basel een springfout kregen... (04-04-2025)
»
ERMELO –De Stichting Nederlands Olympiade Paard heeft springpaard Imagine vastgelegd. De twaalfjarige ruin (v. Cassini Gold) van de eigenaren Conny... (04-04-2025)
»
BASEL - Willem Greve begon zijn eerste wereldbekerfinale donderdag met de vijftiende plaats in het eerste onderdeel, een wedstrijd op snelheid en... (03-04-2025)
»
BASEL – Willem Greve bijt donderdagavond in Basel tijdens zijn eerste deelname aan de finale voor de Wereldbeker springen het spits af voor Nederland... (03-04-2025)