MOGELIJKE UITBRAAK RHINOVIRUS, FRANK SCHUTTERT MET PAARDEN AL VRIJDAG NAAR HUIS  

Sunshine Tour is zondag voorbij

Frank Schuttert op archieffoto

VEJER DE LA FRONTERA – De Sunshine Tour in het Spaanse Vejer de la Frontera wordt komende zondag, drie weken eerder dan de bedoeling was, afgesloten. Oorzaak is een vermoeden van het gevreesde rhinovirus bij een van de honderden daar aanwezige paarden.

Het paard dat al sinds 26 februari op ruim twee weken van het immense wedstrijdterrein in quarantaine staat, is weliswaar negatief getest maar vertoonde donderdag neurologische verschijnselen die op het Equine Herpes Virus 1 wijzen. Na het bekend worden daarvan heerst er grote onzekerheid bij de organisatie en de aanwezige ruiters en willen vele van hen mede op last van hun werkgevers zo snel mogelijk huiswaarts keren. Onder hen in elk geval Frank Schuttert, die met elf paarden van Jos Lansink in Andalusië verblijft en enkele dagen geleden nog uiterst hoopvol was dat de Spaanse Tour hem aardig op weg zou kunnen helpen naar de Olympische Spelen van Tokyo.

Vanuit de stal van Lansink in het Belgische Meenen zijn zelfs ruim dertig paarden op concours in Vejer, waar ook Schuttert’s collega Pieter Clemens actief is en nog eens tien paarden op de deelnemerslijst staan, waarvan de voormalige Twentenaar mede-eigenaar is. “Er is inderdaad veel onduidelijk daar, maar mijn paarden vertrekken er morgen”, aldus Jos Lansink desgevraagd. “Ik wil ze zo snel mogelijk weer thuis hebben, heb ze nu liever hier dan daar. We hebben de veterinaire papieren opgevraagd en die kunnen we naar verwachting morgenvroeg afhalen.”

Gerco Schröder
Gerco Schröder zou net als Frank Schuttert de complete Sunshine Tour afmaken en tot 28 maart op Spaanse verblijven. Wanneer hij terugkeert naar Nederland is nog niet helemaal duidelijk. Hij was donderdagavond niet bereikbaar voor commentaar. Broer Wim: “Maar ik denk dat ook hij nu wel gauw naar huis wil.”

De organisatie heeft er in overleg met de internationale paardensportfederatie FEI voor gekozen het evenement tot en met zondag voort te zetten, mede om te voorkomen dat te veel paarden tegelijkertijd vertrekken, om daarmee de kans op het oplopen van het virus onderweg kleiner te maken. De onverwachte ontwikkelingen in Vejer, waar tot donderdag nog de hoop bestond dat de in Valencia uitgebroken epidemie aan de Sunshine Tour voorbij zou gaan, lijken dat voornemen echter op een illusie te laten uitdraaien.

De organisatie heeft vrijdag overigens alle wedstrijden voor deze dag afgelast en doorgeschoven naar zaterdag. Als oorzaak daarvan wordt niet de onrust rond het EHV-virus aangeven, maar slechte weersopmstandigheden. in Vejer is vrijdag veel regen gevallen.

Meer Springen

»
KESSEL – Bas van der Aa schreef zaterdag tijdens het CSI3* Jumping Peel & Maas International in het Limburgse Kessel op fraaie wijze de... (19-05-2025)
»
KESSEL – Amke Bekhuis reed op de eerste dagen van Jumping Peel & Maas International in Kessel goed vooraan mee. In beide rubrieken over 1,40... (17-05-2025)
»
WIERDEN – Jennifer Munsterhuis vertolkte na donderdag ook zaterdag een hoofdrol tijdens het meiconcours van De Eschruiters in Wierden. Met opnieuw... (11-05-2025)
»
WIERDEN – Hessel Hoekstra en Wesley ter Harmsel van Stal Wiefferink sprongen er donderdag uit in de hoofdrubriek over 1,40 meter op de eerste dag van... (09-05-2025)
»
MANNHEIM – Zoe Osterhoff boekte dinsdag een mooi succes in de Grote Prijs van Mannheim over 1,60 meter met barrage. De Duitse amazone van Stal De... (07-05-2025)
»
DEURNE – Lars Schröder imponeerde de afgelopen dagen tijdens het Riders Festival op de terreinen van Green Valley Estate in Deurne. De jonge... (05-05-2025)
»
ERMELO – Op de twee slotdagen van het CSI1* op het sportcentrum van de KNHS in Ermelo waren er overwinningen voor Jeroen Dubbeldam over 1,35 meter... (05-05-2025)
»
MANNHEIM - Hessel Hoekstra was zondag een van de beste Nederlandse ruiters tijdens de wedstrijd voor de EEF Nations Cup in Mannheim. De ruiter van... (05-05-2025)
»
ERMELO – Matt Garrigan met de elfjarige bruine merrie Grace V (v. London) en Anke Bekhuis met de vijftien jaar oude ruin Acuero (v. Acorado,... (03-05-2025)
»
SAASVELD -  Het vrij springen van maandag in Saasveld draaide voor Emily Sanders uit op een bijzondere avond. De Hengelose won met twee loten... (30-04-2025)
»
SAASVELD – De vierjarige bruine ruin Ribolensky (v. Ibolensky x Action Breaker x Canturano I) werd maandag in de prima gevulde Ankerhal te Saasveld... (29-04-2025)
»
HAGEN – Annelies Vorsselmans legde zondag beslag op een fraaie tweede plaats in de strijd om de Grote Prijs van het toernooi Horses & Dreams... (28-04-2025)
»
DEURNE – Willem Greve hield op de laatste dag van het NK springen in Deurne zijn hoofd koel. De titelverdediger en koploper na twee onderdelen was... (27-04-2025)
»
DEURNE - Meike Zwartjens veroverde zondag brons in het NK voor young riders. De amazone uit Raalte had voldoende aan een vijfde plaats op de slotdag... (27-04-2025)
»
DEURNE – Uitgerekend bij de strijd om de nationale springtitel meldde Gert-Jan Bruggink zich vrijdag nadrukkelijk terug aan het front. Met een knappe... (26-04-2025)
»
DEURNE – Met Willem Greve op goudkoers, Hessel Hoekstra op de vierde en Gert-Jan Bruggink op de zevende plaats gaat hippisch Twente met een hoopvol... (25-04-2025)
»
DEURNE – Willem Greve is de strijd om het nationaal kampioenschap springen in Deurne foutloos begonnen. De titelverdediger sloot het eerste onderdeel... (24-04-2025)
»
DEURNE – Willem Greve verdedigt vanaf donderdag in Deurne zijn nationale titel bij de springruiters. Dit keer niet met Grandorado TN NOP, waarmee hij... (23-04-2025)
»
SAASVELD – De Ankerhal in Saasveld is maandagavond 28 april weer het toneel van de jaarlijkse finaleavond vrij springen van de Rijpaarden... (23-04-2025)
»
BUSTO ARSIZIO - Jennifer Munsterhuis kijkt ‘onwijs blij’ terug op haar prestaties tijdens haar twee weken durende verblijf bij het concours in het... (21-04-2025)