HAAKSBERGENAAR TWEE KEER WINNAAR EN EENMAAL TWEEDE IN TOPRUBRIEKEN

Steven Veldhuis baas in Lichtenvoorde

Archieffoto Steven Veldhuis met Installera Balia RS © Ashley Claus

LICHTENVOORDE – Steven Veldhuis had zaterdag het laatste woord in de Grote Prijs van Jumping De Achterhoek. De Haaksbergenaar klopte met de achtjarige vosmerrie Installera Balia (v. Emerald van ’t Ruytershof) de op dat moment leidende Sander Geerink op Global (v. Cardenta) met een verschil van 1,05 seconde. Josta van Straaten werd achtste met Dior.

Installera Balia is de zoveelste vos, die Veldhuis naar succes leidt. “Het zijn mijn lievelingspaarden, ik heb er altijd geluk mee. Installera is een geweldige meewerker en heeft een erg goede techniek. Ze verliest heel weinig tijd in de lucht. Ook in het basisparcours is ze altijd snel. Ze schiet echt naar de paal toe.”

Steven Veldhuis kon die kwaliteiten van de merrie goed gebruiken, want voor hem had Sander Geerink de lat al hoog gelegd. “Sander reed echt hard en gebruikte voor de laatste lijn een pas minder dan ik. Er was wel strijd.”

Dat Jumping De Achterhoek vanwege corona moest terugschakelen naar een nationale status deed geen afbreuk aan de wedstrijd. “Dat is ook te danken aan de parcoursbouwer, Louis Konickx. Die bouwt altijd op een bepaalde manier eerlijk.”

Gerco Schröder
Ook met het eigen fokproduct Iregina deed Steven Veldhuis het prima. Hij won er de klasse ZZ mee, voor Maxi de Weert met Hello Twiggy BB en Claudia Morsink met Zabab Z. Conor Drain reed Forever naar de vijfde plek. Een dag eerder had Veldhuis met Iregina  de rubriek over 1,40 meter al als tweede afgesloten. Die werd een prooi voor Gerco Schröder met Click N’Çhic HDC. Linda Portychova van de BWG Stables werd derde met Lara. Vincent Geerink met Gelster en Lars Wigger met Foline legden beslag op de vijfde en zesde positie.

Conor Drain werd zaterdag met Clementine tweede in de klasse Z, die werd gewonnen door Maikel Schennink met Glamour. Achter Wendy Scholten en Jocelyn Browne WA pakte Bas van der Aa de vierde plek met Bruce Springsteen VDV Z, voor Steven Veldhuis die met Elixer Blue de vijfde stek bezette.

Een dag eerder reikte Maud Wiefferink met de ervaren Agono naar de derde prijs en eindigde Madée Schuttenbeld met Piccolo R als vierde in de klasse Z. Maxi de Weert met Korhaya Z en Sjoerd Kommers met Millstream’s Indy Gold gingen het Twentse duo vooraf. 
Mandy Asbroek zegevierde donderdag in de klasse M met Haserania.

Meer Springen

Joanne Wes ontpopte zich afgelopen week tot de uitblinker tijdens het Krokusspringen in Luttenberg. Met haar paarden Koh-i-Noor en De Reygers Mory... (19-02-2026)
Willem Greve toonde zich zondag oppermachtig in de strijd om de Grote Prijs Van de VR Classics in Neumünster. Op het parcours over 1,55 meter van het... (16-02-2026)
OPGLABBEEK - Mart IJland boekte donderdag tijdens het concours in het Belgische Opglabbeek een imponerende zege in de toprubriek over 1,45 meter op... (13-02-2026)
MARIËNHEEM - Met een supersnelle rit reed Gert-Jan Bruggink zaterdag al zijn concurrenten op grote afstand tijdens het concours hippique in... (10-02-2026)
RIESENBECK – Jesse Berkers mag terugkijken op een uiterst succesvol verlopen weekend tijdens het internationale concours hippique van Riesenbeck. (10-02-2026)
SAASVELD – Het springen in de Ankerhal van Saasveld leverde woensdag in de hoogste klassen fraaie zeges op voor Conor Drain met Drake Z over 1,35... (05-02-2026)
AMBT DELDEN – Edwin Oosterbroek sloeg een dubbelslag tijdens Indoor Ambt Delden. De 61-jarige Dinkelruiter zegevierde woensdag op superieure wijze in... (01-02-2026)
AMBT DELDEN – Noëlle Klokman had vrijdag het laatste woord in de strijd om de Grote Prijs van Indoor Ambt Delden. De amazone uit Barchem klopte in de... (31-01-2026)
AMSTERDAM – De Fransman  Julien Epaillard won drie jaar geleden met Donatello d’Auge de Amsterdamse omloop van de Wereldbeker wonnen. Aan dat succes... (25-01-2026)
AMSTERDAM - Frank Schuttert won zaterdag met een zinderende barragerit zijn tweede Grote Prijs van Amsterdam. In 2013 pakte een nog piepjonge Frank... (25-01-2026)
AMSTERDAM - Willem Greve boekte zaterdag in der Amsterdamse RAI een prachtige overwinning. Met zijn vijftien jaar oude bruine hengst Grandorado TN... (24-01-2026)
SAASVELD – Hessel Hoekstra was vrijdag de baas in de strijd om de Grote Prijs van het concours van St. Hubertus. In de hoofdrubriek bleek de ruiter... (17-01-2026)
MÜNSTER – Nog nooit in de rijke historie van het CSI in Münster won een Nederlander het Championat  van die stad. Tot Gerben Morsink de ban brak. Met... (12-01-2026)
BASEL - Kim Emmen schreef dit weekend in Basel geschiedenis. Met haar machtige schimmelruin Imagine NOP werd ze vrijdagavond voor het eerst winnaar... (12-01-2026)
GRONINGEN - Steven Veldhuis en Annelies Vorsselmans eindigden zaterdag keurig als tweede en derde in de strijd om de Grote Prijs van het IICH... (11-01-2026)
GEESTEREN (G) – De veertienjarige bruine hengst Highway TN (v. Eldorado van de Zeshoek) is voor de rest van dit jaar verhuurd aan de Amerikaanse... (10-01-2026)
GRONINGEN – Mart IJland boekte donderdag een fraaie zege in de eerste kwalificatie voor de Grote Prijs van het IICH Groningen. Met zijn elfjarige... (09-01-2026)
MARIENHEEM – Het duo Veldhuis liet zich tijdens de Sallandse Ruiterdagen weer eens van zijn beste kant zien. Vader Steven en zoon  Stef bezetten... (07-01-2026)
WIERDEN – Cindy Kosse vertolkte de absolute hoofdrol tijdens het Kerstindoor in Wierden. In manege De Vossenbos eiste de talentvolle amazone in de... (05-01-2026)
GRONINGEN – Jesse Berkers en Joanne Wes sloten zaterdag de nationale versie van het indoor concours hippique in Groningen af met prima prestaties.... (04-01-2026)