Ster Brugginks straalt in Haaksbergen

HAAKSBERGEN - Annelies Vorsselmans was de enige die een ontketende broer en zus Bruggink kon bijbenen in de door LR De Sterruiters georganiseerde afsluitende Grote Prijs van de Haaksbergse Ster. Met een deelnemerslijst van 44 combinaties met namen als Chantal Regter, Gert-Jan en Marleen Bruggink, Gerco, Ben en Wim Schröder en Willem Greve, stond al op voorhand vast dat het een zinderende barrage kon worden.

Uiteindelijk kwamen elf combinaties ongeschonden door het selectieve maar fair gebouwde basisparcours van parcoursbouwer Jos Brinkman. Met drie paarden in de barrage koos Gert Jan Bruggink met Primeval Dejavu meteen de aanval en bleef hij foutloos in 38,46 seconde, wat uiteindelijk goed bleek voor een derde plaats. Met zijn tweede paard, Primeval What Exclusive, deed Gert-Jan het vervolgens een tikje rustiger aan met nul strafpunten in 38,39 seconde. Dat leverde hem in de einduitslag plaats vier op. Zus Marleen Bruggink deed een moedige poging om haar broer voorbij te komen, maar ze moest buigen met een tijd van 39,95 seconde, goed voor de vijfde plaats.

Met ongelooflijk korte wendingen en overal perfect in balans blijvend reed Annelies Vorsselmans de tijd van Gert-Jan Bruggink aan gort en kwam met 36,74 seconde over de finishlijn. Hoewel het niet sneller leek te kunnen, stelde Bruggink met zijn laatste paard Cash Junior orde op zaken en snoepte voluit gaand op de laatste oxer nog eens een halve seconde af van de tijd van Vorsselmans (35,23).

De Klasse ZZ werd een prooi voor Eric ten Cate met Vera Lynn in 61,93 seconde. Hij bleef Chantal Regter met San Diego voor (64,27 seconde). Steven Veldhuis mocht aansluiten voor de derde en vierde plaats.

Vincent Geerink bleef in de klasse Z de concurrentie voor met Torino. Goede tweede werd Ben Schröder met Saffier, gevolgd door Annelies Vorsselmans met Eurocommerce Osaka.

Uitslag 1,40 meter
1) Gert-Jan Bruggink met Cash Jr 0-35,23
2) Annelies Vorsselmans met Eurocommerce Osaka 0-36,74
3) Gert-Jan Bruggink met Primeval Dejavu 0-38,46
4) Gert-Jan Bruggink met Primeval What Exclusive 0 - 38.89
5) Marleen Bruggink met Primeval Dakota 0 - 39.95

Klasse ZZ
Eric ten Cate met Vera Lynn 0-61,93
Chantal Regter met San Diego 0-64,27
Steven Veldhuis met Zjuliana Fairy V 0-64.38

Klasse Z
Vincent Geerink met Torino 0-41.40
Ben Schröder met Saffier 0-42.11
Annelies Vorsselmans met Eurommerce Osaka 0-42,45

Klasse M
Sander Geerink met Bindia 0-36,61
Jurre van Bommel met Aachen 0-37,92
Judith Vetker met Benidorm 0-38,36

Klasse Z zaterdag
Lindy Stuivenberg met Zulanda 0-42,50
Hanno Ellerman met Annette 0-46,27
Bas van den Burg met Qui Vive 0-47,12

Klasse M zaterdag
Joey Lansink met Watch Me 0-41,14
Vicky Helthuis met Chappeau 0-41,40
Bas van den Burg met Zowie 0-42,07

Meer Springen

»
OLIVA – Willem Greve schreef zondag de Grote Prijs van de Mediterranean Equestrian Tour in  het Spaanse Oliva over 1,50 meter op zijn naam. (12-10-2025)
»
LUTTENBERG – Edwin Oosterbroek is geen ruiter die geregeld als winnaar voor de prijsuitreiking wordt opgeroepen. Tijdens het indoor Haverspringen in... (07-10-2025)
»
GORLA MINORE – Mart IJland en Jasmin Seppälä-Geerink deden afgelopen weekend beiden een forse greep in de prijzenpot tijdens het CSI in het... (07-10-2025)
»
Hessel Hoekstra boekte prima resultaten in de eerste week van de Mediterranean Equestrian Tour in het Spaanse Oliva. Hij sloot die zondag af met een... (06-10-2025)
»
SAASVELD – Het kon vrijdag niet op voor Steven Veldhuis tijdens Jumping Indoor Saasveld. De Haaksbergenaar regeerde als een vorst en zegevierde in de... (03-10-2025)
»
SAASVELD – Stef Veldhuis was woensdag de absolute uitblinker op de eerste dag van Jumping Indoor Saasveld. De jonge Haaksbergenaar zegevierde over 1,... (02-10-2025)
»
SAASVELD - De herfst is in aantocht en dat betekent dat de springruiters zich weer verplaatsen naar binnen. De eerst wedstrijd in deze regio is... (25-09-2025)
»
RIESENBECK – Annelies Vorsselmans reisde zondag met een fijn gevoel terug naar Weerselo na haar optreden tijdens het CSI5* in het Duitse Riesenbeck.... (15-09-2025)
»
KRONENBERG – Willem Greve deed van zich spreken tijdens het CSI2* De Peelbergen in Kronenberg. De nationaal kampioen boekte onder meer een zege in de... (14-09-2025)
»
TUBBERGEN – In zijn woning in Tubbergen is deze week Bernard Schröder op 91-jarige leeftijd overleden. De vader van de broers Ben, Wim en Gerco... (12-09-2025)
»
RIJSSEN – Eric ten Cate ging dinsdag net als een jaar eerder aan de haal met de zege in de finale van de TCN Jumping Tour. De ruiter uit Geesteren... (09-09-2025)
»
DEURNE – Mart IJland grossierde afgelopen weekend in prijzen tijdens de Summer Tour en de finales voor Young Horses op het Equestrian Estate in... (08-09-2025)
»
LANGEVEEN – Van de steeds zeldzamer wordende concoursen op graspistes is dat van de Molenruiters in Langeveen een fraai overgebleven pareltje. Dat... (07-09-2025)
»
LANGEVEEN – Er gaat bijna geen concours voorbij waar hij aanwezig is, of Hessel Hoekstra slaagt er wel in minimaal één rubriek winnend af te sluiten... (06-09-2025)
»
BRUSSEL – Gerben Morsink kijkt met gemengde gevoelens terug op het afgelopen weekend, waarin hij deelnam aan de Stephex Masters in Brussel. Tegenover... (02-09-2025)
»
VEENINGEN – Het kan niet op voor Hessel Hoekstra. Ook in de hoofdrubriek van Outdoor Zuidwolde greep de ruiter van Stal Wiefferink de hoofdprijs. (31-08-2025)
»
VEENINGEN – Twee dagen na zijn fraaie zege in Veeningen over 1,40 meter met twee fasen mocht Willem Greve zich vrijdag opnieuw als winnaar laten... (29-08-2025)
»
ZUIDWOLDE - Willem Greve kende woensdag een puike start bij Outdoor Zuidwolde. In de wedstrijd over 1,40 meter met twee fasen eindigde Greve als... (29-08-2025)
»
VRIEZENVEEN – Paarden minnend Twente is een fraai trainingscentrum rijker. De laatste hand moet weliswaar nog worden gelegd aan het Horse Centre... (27-08-2025)
»
VRIEZENVEEN – Paarden minnend Twente is een fraai trainingscentrum rijker. De laatste hand moet weliswaar nog worden gelegd aan het Horse Centre... (27-08-2025)