ZEGES HESSEL HOEKSTRA IN GROTE PRIJS HET PANDOER EN WESLEY TER HARMSEL OVER 1,35 METER

Stal Wiefferink heerst in Lattrop

Vanaf links besproeien Hessel Hoekstra, Wesley ter Harmsel en Stijn Roelink elkaar na de prijsuitreiking met bubbels. Foto © Loes Damhuis.

LATTROP – De strijd om de Grote Prijs van Het Pandoer draaide vrijdag tijdens het concours van De Grensruiters in Lattrop uit op een bijna compleet feestje voor Stal Wiefferink. Hessel Hoekstra eindigde als eerste en derde, Wesley ter Harmsel als tweede en Jessie Wiefferink als vjifde. 

Alleen medeorganisator Stijn Roelink kon zich op Het Pandoer als vierde tussen het drietal mengen. De boeiende wedstrijd over 1,30/1,35 met twee manches in handicap werd een prooi voor Hoekstra met Stargos VDL. Hij werd ook nog derde met Madonna. Achter en voor hem bezette stalgenoot Wesley ter Harmsel met Fleur op 0,38 seconde de tweede plaats.
Stijn Roelink kwam met Diamond op 0,73 seconde van de winnaar als vierde door de finish. Jessie Wiefferink completeerde de top vijf met Lord Tender Tarpania. Verder bleven alleen de nummers zes en zeven twee keer foutloos. Dat waren Joost Luttikhuis met Miss Obolensky en Rick Plegt met Indendo.

“Het was er mooi voor elkaar”, vond Hessel Hoekstra na afloop van de hoofdrubriek, waarin in de twee verschillende klassen in handicap werd gereden. “Ondanks de vele regen die er was gevallen, hield ook de bodem zich prima en er was veel publiek. Ook wel leuk om weer eens op gras te rijden, want dat gebeurt niet zo vaak meer.” Over zijn achtjarige bruine dekhengst Stargos VDL niets dan lof: “Een fijn, goed en snel paard.“ In de top zeven bivakkeerde bijna de complete top zeven van de rubriek over 1,30 meter, die gold als selectie voor de finale van de Twentse Grascompetitie.

Wesley ter Harmsel was de enige die zich echt in de strijd om de hoofdprijs kon mengen. Hij bleef in zijn klasse over 1,35 meter voor de grascompetitie de concurrentie voor door foutloos te blijven. Stijn Roelink met Joyride en Kristian Johannesson met Garanta werden ondanks een gevallen balk tweede en derde.

Drie keer Schröder
Gerco Schröder had zich donderdag met Olivia al de sterkste getoond over 1,20 meter. Hij verwees Joost Luttikhuis met Outlaw en Joanne Hietbrink-Wes met Oh Lady naar de plaatsen twee en drie. Eerder  op de dag troefde Lisa Schröder, ditmaal met Kerina, Anne-Lotte Tijhuis met Namoon en Hans van der Kolk met Ochenta Jk af in de strijd over 1,10 meter.

Lars Schröder gaf zijn oom en nicht dinsdag al het goede voorbeeld door met Leclerc eerste en met Orlando tweede te worden over 1,20 meter. Rudy Schröder mocht met Ladd de derde prijs afhalen.

Jesse Berkers tekende door als enige, zelfs tweemaal, foutloos te blijven voor de eerste en tweede paats over 1,30 meter met achtereenvolgens Laola en Quid Pro d’O. Joost Luttikhuis pakte de zege over 1,10 meter met Leo the Lion en troefde daarmee Bart Oude Engberink met  Neijmar en Latrs Schroder met Orlando af.

Ook werd er drie dagen over 1,00 gesprongen. Het meest spannend en van niveau was de aflevering op woensdag. Fleur Droste scoorde met Heracles 87,5 stijlpunt en hield ook Meike Kobes met Kensington en Loes Damhuis met Rebbels Jm (82) achter zich. Lynn Droste zegevierde dinsdag met River Blue HI (80) en dinsdag ging de overwinning naar Loes Damhuis met Rebbels Jm. (83). 
 

Meer Springen

ALMELO – De Almelose Ruiterdagen zijn woensdag alsnog vroegtijdig afgebroken. De te verwachten enorme hitte van deze dagen heeft de organisatie... (25-06-2026)
ROTTERDAM – Willem Greve lag lang op koers om net als in 2023 de Grote Prijs van Rotterdam te winnen. Hij finishte uiteindelijk als derde met zijn... (21-06-2026)
ROTTERDAM – Annelies Vorsselmans eindigde zaterdag verdienstelijk als tweede in de rubriek over 1,50 meter met barrage tijdens het CHIO Rotterdam. (20-06-2026)
ROTTERDAM – Na de winst vorig jaar was er vrijdagavond een vijfde plaats voor de springruiters van TeamNL in de Longines League of Nations van... (19-06-2026)
VRAGENDER – Met een derde plaats in de strijd om de Grote Prijs van Outdoor Gelderland tekende Hessel Hoekstra zondag met zijn twaalf jaar oude... (14-06-2026)
VRAGENDER – Willem Greve bleef zaterdag tijdens het CSI3* Outdoor Gelderland niet ver verwijderd van de zege in de rubriek over 1,40 meter op tijd. (14-06-2026)
VRAGENDER – Hessel Hoekstra is goed van start gegaan bij Outdoor Gelderland. Op de terreinen van PSC Lichtenvoorde in Vragender eindigde de ruiter... (12-06-2026)
SANKT GALLEN – Annelies Vorsselmans kan terugkijken op een voor haar goed verlopen optreden tijdens het internationale topconcours in het Zwitserse... (08-06-2026)
TUBBERGEN – Bas van der Aa sloot zondag een voor hem al zeer geslaagde tweede editie van Jumping Schröder Twente als een ware grootmeester af. (07-06-2026)
TUBBERGEN – Meike Zwartjens kwam zaterdag als laatste aan de start voor de finale van de Medium Tour van het CSI2* Jumping Schröder Tubbergen over 1,... (06-06-2026)
TUBBERGEN - De Olympic Dream Auction bleek vrijdagavond tijdens Jumping Schröder Twente een schot in de roos.  (06-06-2026)
TUBBERGEN –  Door ook de tweede kwalificatie voor de strijd om de Grote Prijs in winst om te zetten, ging Bas van der Aa vrijdag met Gaen op... (06-06-2026)
TUBBERGEN – Bas van der Aa maakte donderdag tijdens Jumping Schröder Twente indruk tijdens de rubriek over 1,45 meter op tijd, de eerste kwalificatie... (04-06-2026)
TUBBERGEN – Jennifer Munsterhuis was woensdag dicht bij de zege in de toprubriek van de eerste dag van Jumping Schroder Twente. Met de KWPN-merrie... (04-06-2026)
Evenementen als Jumping Schröder zouden niet kunnen blijven bestaan als ze niet worden ondersteund door een redelijk aantal onontbeerlijke sponsors.... (02-06-2026)
RAALTE – Met een eerste en een tweede plaats heerste Eric ten Cate vrijdag in de rubriek over 1,30 meter tijdens het Horka Concours in Raalte. De... (01-06-2026)
Nathan Greftenhuis mag met recht de ‘meesterknecht’ van de BWG Stables worden genoemd. Alweer achttien jaar is de Tubbergenaar als trouwe kracht... (31-05-2026)
VEENINGEN – Wesley ter Harmsel presteerde zaterdag prima als lid van het Nederlandse team young riders tijdens het CH De Wolden. (30-05-2026)
Net als vorig jaar staat tijdens Jumping Schröder weer een veiling van veulens en jonge springpaarden van topverervers op het programma.  (30-05-2026)
De regionale ruitertop gaat op zondag 7 juni een poging wagen de zege in de Grote Prijs van het CSI2* Jumping Schröder Twente weer in Twente te... (29-05-2026)