Springruiters eenvoudig naar finale

BARCELONA - Op het oog eenvoudig heeft het Nederlandse springruiterteam zich geplaatst voor de finale van de strijd om FEI Furusiyya Nations Cup, die dit weekeinde in Barcelona wordt verreden. Jur Vrieling met VDL Bubalu en Maikel van der Vleuten (Someren) met VDL Groep Verdi behoorden tot het selecte gezelschap van dertien ruiters dat erin slaagde het springparcours van Santiago Varela foutloos te overwinnen.

Willem Greve noteerde met Carambole vijf strafpunten, waardoor Nederland na drie gestarte combinaties per team aan de leiding ging. Nederland was toen reeds zeker van een plaats bij de beste acht, waardoor Jeroen Dubbeldam (Weerselo) niet meer van start hoefde te gaan met Utascha SFN. Dubbeldam reed wel binnen en stopte nadat hij een paar hindernissen had gesprongen.

"Als ik niet was binnen gereden had ik zondag niet van start mogen gaan in een eventuele barrage. Omdat er in deze eerste manche ook niets anders te verdienen viel dan een startplaats in de finale ben ik na een paar hindernissen gestopt om de krachten van Utascha SFN te sparen. Die hebben we mogelijk zondag nog heel hard nodig", aldus Dubbeldam.

Jur Vrieling opende met VDL Bubalu voor Nederland het bal met een machtige foutloze rit. VDL Bubalu toonde zich een dag eerder in de warming-up niet van zijn beste zijde met twee springfouten, maar nu met de vlechtjes in de manen was het een ander paard. "Bubalu is een enorme vechter en het is net alsof hij weet wanneer het er om gaat. Over de foutjes die we gisteren maakten moet niemand zich druk maken. Vandaag ging het er om en hij werkte super mee. Op een hindernis na een scherpe wending kon er tussen de afzet van Bubalu en de voet van de hindernis wel een vrachtwagen tussendoor, maar we bleven foutloos. Dat is de stille kracht van Bubalu, altijd net dat kleine beetje meer doen", aldus Vrieling, die hoopt de topvorm van zichzelf en Bubalu tot en met zondag vast te houden.|

Ook Willem Greve reed met de altijd mooi in de parabool springende Carambole een fijne ronde en kreeg een echte pechfout op een relatief eenvoudige steilsprong en een strafpunt voor tijdsoverschijding. Nadat Maikel van der Vleuten met VDL Groep Verdi ook foutloos had gereden, was er voor het Nederlandse team geen vuiltje aan de lucht en nam het de eerste plaats in van het achttien landen tellende deelnemersveld.

"Verdi sprong werkelijk fantastisch en werkte enorm mee. Volgens mij kwamen we in het gehele parcours nergens in de buurt van een foutje. Voor mij was het technisch een moeilijk parcours, vooral omdat er veel problemen in de afstanden tussen de hindernissen zaten. Je moest goed weten wat je wilde. Ik wist wat ik wilde en kon dat vandaag heel goed uitvoeren. Mede dankzij mijn paard, want je kunt zelf wel een plan hebben, je paard moet ook mee willen werken en dat deed Verdi vandaag enorm. Vanaf de eerste hindernis tot en met de vierde kon je mooi in je ritme komen en dan kwamen de problemen, die we gelukkig goed konden oplossen", aldus Van der Vleuten.

De laatste starter voor Nederland was Jeroen Dubbeldam met Utascha SFN. "We wisten na drie combinaties dat we ons voor de finale hadden geplaatst. Dat was het doel vandaag. Niet meer en niet minder. In eerste instantie hadden we besloten dat ik niet meer zou rijden, maar toen werd bekend dat als er onverhoopt zondag een barrage gereden moet worden voor de zege ik niet in die barrage zou mogen rijden als ik nu niet van start ging. Daarom heb ik Utascha gezadeld en een paar hindernissen gesprongen. Van tevoren was duidelijk dat ik tot de sloot zou rijden en dan stopte. Dat liep dus volgens plan. De wedstrijd van vandaag was zwaar en technisch lastig en ik verwacht dat de parcoursbouwer er zondag, wanneer de beste acht landen gaan strijden om de zege, nog een schepje boven op doet. Daarom was het vandaag denk ik een verstandige beslissing om de krachten te sparen tot we die echt nodig hebben", aldus Dubbeldam.

Bondscoach Rob Ehrens was na afloop op de persconferentie een blij mens. "Ik vond het een perfecte wedstrijd en ik ben blij dat ik hier zit. Een landenwedstrijd is toch een beetje een oorlog en hopelijk zijn we zondag in staat nog beter te presteren", aldus Ehrens. Op de vraag hoe de ruiters er tegen aankijken dat de coach op zondag een combinatie kan vervangen kwam een helder antwoord van Dubbeldam: "In het voetbal mogen trainers drie spelers vervangen. Wij hebben een reserve bij ons en waarom zou de bondscoach daarop geen beroep mogen doen? Ik denk dat het 't logische gevolg is van het gegeven dat je een reserve meeneemt." (Bron KNHS)

Uitslag eerste ronde finale Furysiyya FEI Nations Cup
1) Brazilië - 1 / 234.67
2) Nederland - 5/ 242.75
- Jur Vrieling (Holwierde) - VDL Bubalou (Baloubet du Rouet x Nimmerdor) - 0
- Willem Greve (Markelo) - Carambole (Cassini I x Concerto II) - 5
- Maikel van der Vleuten (Someren) - VDL Groep Verdi (Quidam de Revel x Landgraf I) - 0
- Jeroen Dubbeldam (Weerselo) - Utascha SFN (Lux x Indoctro) - ret.
3) België - 8 / 234.54
4) Ierland - 8 / 236.26
5) Frankrijk - 8 / 238.50
6) Groot-Brittannië - 8 / 239.15
7) Canada - 9 / 237.90
8) Oekraïne - 9 / 239.26

Tijdschema finale Furusiyya FEI Nations Cup Barcelona
Zaterdag 28 september - 14.30 uur: troostfinale (tien landen, 40 combinaties)
Zondag 29 september - 15.30 uur: finale (acht landen, 32 combinaties).

Meer Springen

»
DEURNE – Willem Greve is de strijd om het nationaal kampioenschap springen in Deurne foutloos begonnen. De titelverdediger sloot het eerste onderdeel... (24-04-2025)
»
DEURNE – Willem Greve verdedigt vanaf donderdag in Deurne zijn nationale titel bij de springruiters. Dit keer niet met Grandorado TN NOP, waarmee hij... (23-04-2025)
»
SAASVELD – De Ankerhal in Saasveld is maandagavond 28 april weer het toneel van de jaarlijkse finaleavond vrij springen van de Rijpaarden... (23-04-2025)
»
BUSTO ARSIZIO - Jennifer Munsterhuis kijkt ‘onwijs blij’ terug op haar prestaties tijdens haar twee weken durende verblijf bij het concours in het... (21-04-2025)
»
TUBBERGEN – Hessel Hoekstra beleefde vrijdag een topdag tijdens het concours van Het Twentse Ros Albergen. In Tubbergen zegevierde hij eerst in de... (18-04-2025)
»
TUBBERGEN – Don Willemsen scoorde donderdag tijdens het concours van Het Twentse Ros Albergen de meeste stijlpunten in de rubriek voor vijfjarige... (18-04-2025)
»
De organisatie van het concours hippique van PSV Het Twente Ros kan ook dit keer weer een beroep doen op de onmisbare medewerking van de scouts van... (16-04-2025)
»
TUBBERGEN – Gerben Morsink bleek dinsdag niet te kloppen in de rubriek over 1,35 meter op de eerste dag van het concours hippique van Het Twentse Ros... (16-04-2025)
»
Peter Olthof is tijdens het concours van Het Twentse Ros een van de ruiters uit de nabije omgeving, die zijn zinnen zet op goede prestaties. Voor de... (15-04-2025)
»
Ze waren alle drie nog maar twee jaar jong, toen ze voor het eerst op een pony werden gezet. Zeven jaar later deden ze stuk voor stuk al ervaring op... (14-04-2025)
»
Jennifer Munsterhuis kende een geslaagd weekend bij het CSI1* in het Italaanse Busto Arsizio. Met haar negenjarige vosmerrie Pebble Beach (v. Arezzo... (13-04-2025)
»
Het nieuws dat Jumping Schröder pogingen onderneemt in Twente een concours hippique op topniveau te behouden, is bij liefhebbers van de paardensport ... (13-04-2025)
»
Alweer vijf jaar is Hessel Hoekstra de topruiter van Stal Wiefferink in Wierden. Een samenwerking die al resulteerde in mooie successen. Tijdens het... (12-04-2025)
»
Het succes van haar paard Imagine met Kim Emmen in 2024 galmt voor Conny Viscaal ook het jaar erop nog behoorlijk na. In Den Bosch werd de door haar... (11-04-2025)
»
KRONENBERG - Hessel Hoekstra is het CSI2* De Peelbergen in Kronenberg goed begonnen. De ruiter van Stal Wiefferink legde in de eerste kwalificatie... (10-04-2025)
»
Met Michael Greeve, Willem Greve, Hessel Hoekstra, Marc Houtzager en Gerco Schröder als kartrekkers mag het concours van Het Twentse Ros zich in de... (10-04-2025)
»
HAAKSBERGEN – Steven Veldhuis liet zich woensdag van zijn sterkste kant zien tijdens de tweede editie van het midweekse Sectolin Springen bij de... (10-04-2025)
»
Voorzitter Jos Brinkman kijkt uit naar een opnieuw succesvolle editie van het concours van Het Twentse Ros uit Albergen. Het evenement wordt van... (09-04-2025)
»
BASEL - Willem Greve eindigde zondag in zijn  eerste finale van de strijd om de Wereldbeker springen op een heel mooie zevende plaats. De nationaal... (06-04-2025)
»
BASEL - Hoewel Willem Greve en Kim Emmen in het basisparcours van het tweede onderdeel van de wereldbekerfinale in Basel een springfout kregen... (04-04-2025)