DENEKAMPER ZEER TEVREDEN MET DERDE PLEK IN RANKINGPROEF OVER 1,45 METER

Sjaak Sleiderink heeft klik met Dimitri

WIERDEN – Sjaak Sleiderink kon donderdag tijdens Outdoor Wierden prima leven met zijn derde plek in de rankingproef over 1,45 meter met barrage voor de Big Tour van het CSI**. De Denekamper reed met de negenjarige  schimmelruin Dimitri (v. Up to Date x Ircolando naar een keurige tijd van 42,04 seconde en was daarmee niet veel langzamer dan winnaar Julian de Boer met zijn bruine ruin Carollo (41,22) en nummer twee Peter Charles op zijn bruine ruin ABC Quantum Cruise (41,68).

“Het ging super, ik ben hier blij mee”, klonk het enthousiast na zijn rit in de extra omloop waarin het opnieuw prima klikte tussen ruiter en paard. “Ik rijd deze nu anderhalve maand en ik denk dat het een heel goed paard is. Zoals hij vandaag ook weer sprong: veel vermogen, super voorzichtig, hij denkt goed mee. Ik heb hem dus nog niet zo lang, maar heb toch al een paar behoorlijk dikke proeven met hem gereden. Ook nu was het best een moeilijk parcours, maar hij kijkt er niet van op. Je kunt ‘m overal naar binnen rijden. Ik was als vierde starter de eerste foutloze en mocht dus in de barrage het spits af bijten Zonder alles te riskeren was het toch een heel mooie ronde, alles liep lekker. Zaterdag ga ik met Dimitri vol vertrouwen aan de Grote Prijs beginnen.”

Vincent Geerink was in de barrage met elf deelnemers goed voor een plek in de middenmoot. Met zijn elfjarige bruine ruin Beaumont (v Vermont x Julio Mariner) werd de ruiter uit het Gelders Gelselaar vijfde na een springfout. Nuri Dijks tikte met de twaalfjarige schimmelruin Addison (v. Berlin x Quickstar) twee balken uit de lepels en eindigde als negende.

Gerco Schröder pakte een vierde prijs mee in de rubriek over twee fasen voor de Medium Tour (1,40 meter). Met Glock’s Debalia moest de Tubbergenaar Doron Kuipers met Theoreme du Desir, Daan van Geel met Escobar en Maud Roosendaal met Fancy Roos voor zich dulden. Josta van Straaten sloot de proef met de achtjarige bruine merrie Erachelle-S (v. Toulon x Silverstone) als zevende af.

Madée Schuttenbeld veruit de snelste

Madée Schuttenbeld (rechts) was weer eens iedereen veel te vlug af in de rubriek over twee fasen voor de Small Tour van het CSI*. Met haar extreme snelle vijftienjarige bruine merrie Vayrenta (v. Haarlem x Zeoliet) reed ze liefst 4,77 seconde weg van haar naaste concurrente Rianne Dijkers met de ook al vijftienjarige bruine merrie Visa-Vie (v. Lancaster). Sjaak Sleiderink moest met de vosruin Ferrero (v. Singapore) zelfs ruim zes volle tellen toegeven op de ongenaakbare winnares. Melissa Maatkamp werd vierde met Celvana, Gert-Jan Bruggink zesde met Conbalou, Joey Lansink achtste met Eurocool’s Elstar en Annet Willems tiende met Vakman des Fontaines.

In de proef over 1,30 meter op tijd voor de Big Tour van het CSI* was Robert Vos met zijn zevenjarige donkerbruine ruin Scotch (v. Stolzenberg x Escudo) op de vierde plaats de beste regionale vertegenwoordiger. Don Willemsen volgde hem op zeshonderdste seconde als vijfde met de zevenjarige vosruin Orange Clover Carlou Balou (v. Dobel’s Cento). De posities acht tot en met tien waren voor achtereenvolgens Rianne Nalis met El Torro Vdp, Matty Holohan met Anita en Kirsten Rikkert met Sorrento.

Dubbel succes Britt ter Harmsel
De strijd in de nationale competitie voor ponyruiters over twee fasen (1,10 meter) leverde een dubbel succes op voor Britt ter Harmsel. Ze won met Enterbrook’s Fury en werd tweede met Gieltje EB. Thijmen Vos reed met My Garrybrit Girl naar de derde plaats, Job Rothstegge eindigde met Chermette als vijfde en Lynn Grevinga met O Lala als achtste.

Voor alle uitslagen, zie www.outdoorwierden.com

Meer Springen

»
DEURNE – Mart IJland grossierde afgelopen weekend in prijzen tijdens de Summer Tour en de finales voor Young Horses op het Equestrian Estate in... (08-09-2025)
»
LANGEVEEN – Van de steeds zeldzamer wordende concoursen op graspistes is dat van de Molenruiters in Langeveen een fraai overgebleven pareltje. Dat... (07-09-2025)
»
LANGEVEEN – Er gaat bijna geen concours voorbij waar hij aanwezig is, of Hessel Hoekstra slaagt er wel in minimaal één rubriek winnend af te sluiten... (06-09-2025)
»
BRUSSEL – Gerben Morsink kijkt met gemengde gevoelens terug op het afgelopen weekend, waarin hij deelnam aan de Stephex Masters in Brussel. Tegenover... (02-09-2025)
»
VEENINGEN – Het kan niet op voor Hessel Hoekstra. Ook in de hoofdrubriek van Outdoor Zuidwolde greep de ruiter van Stal Wiefferink de hoofdprijs. (31-08-2025)
»
VEENINGEN – Twee dagen na zijn fraaie zege in Veeningen over 1,40 meter met twee fasen mocht Willem Greve zich vrijdag opnieuw als winnaar laten... (29-08-2025)
»
ZUIDWOLDE - Willem Greve kende woensdag een puike start bij Outdoor Zuidwolde. In de wedstrijd over 1,40 meter met twee fasen eindigde Greve als... (29-08-2025)
»
VRIEZENVEEN – Paarden minnend Twente is een fraai trainingscentrum rijker. De laatste hand moet weliswaar nog worden gelegd aan het Horse Centre... (27-08-2025)
»
VRIEZENVEEN – Paarden minnend Twente is een fraai trainingscentrum rijker. De laatste hand moet weliswaar nog worden gelegd aan het Horse Centre... (27-08-2025)
»
VRIEZENVEEN – Een dag na zijn eclatante overwinning in de Grote Prijs van Geesteren was Hessel Hoekstra opnieuw de complete concurrentie de baas.... (26-08-2025)
»
VRAGENDER – Jennifer Munsterhuis toonde zaterdag tijdens Outdoor Vragender geen medelijden met haar tegenstanders in de rubriek over 1,35 meter. Met... (25-08-2025)
»
VALKENSWAARD - Frank Schuttert mocht zondag de eerste prijs in ontvangst nemen na de strijd om de Grote Prijs van het CSI2* over 1,45 meter met... (25-08-2025)
»
TUBBERGEN – De eerste editie van Hippisch Geesteren op de accommodatie van de BWG Stables in Tubbergen leverde zondag in de strijd om de Grote Prijs... (24-08-2025)
»
TUBBERGEN – Lars Schröder boekte vrijdag én zaterdag tijdens Hippisch Geesteren een mooie zege op het voor hem vertrouwde terrein van de BWG Stables... (23-08-2025)
»
VALKENSWAARD – Willem Greve beleefde een uitstekend verlopen vrijdag tijdens het evenement voor de Global Champions Tour op de terreinen van Jan Tops... (22-08-2025)
»
TUBBERGEN – Hessel Hoekstra voegde donderdag nog maar eens een overwinning toe aan zijn ondertussen al best lange erelijst. Tijdens Hippisch Twente... (21-08-2025)
»
Vorig jaar was ze er vanwege vakantie niet bij, maar bij de komende editie van Hippisch Geesteren hanteert ze weer enthousiast haar camera. Els ten... (21-08-2025)
»
TUBBERGEN – Albert Nijhof sloeg woensdag een dubbelslag in de toprubriek van Hippisch Geesteren, dat voor het eerst wordt gehouden bij de BWG Stables... (20-08-2025)
»
Al sinds 1 januari 1973 is Rudy Maathuis een trouw lid van Sint Joris. Hij is zo aan de vereniging verknocht, dat er nooit vergeefs een beroep op hem... (20-08-2025)
»
In navolging van de Almelose Ruiterdagen, de Schröder Masterclass én de KNHS omarmt ook Hippisch Geesteren het razendsnel in populariteit groeiende... (19-08-2025)