Schuttert knap zesde bij CHIO

ROTTERDAM - Hendrik Jan Schuttert eindigde zondag op een uitstekende zesde plaats in de Grote Prijs van Rotterdam. Met Cerona Z bleef het talent uit Stegeren ook in de barrage foutloos, iets wat alleen de vijf voor hem in de uitslag eveneens lukte. Marc Houtzager zorgde er met Sterrehof's Tamino voor dat de winst in Nederland bleef. De Noord-Overijsselaar uit Rouveen klopte de Amerikaanse Laura Kraut met Cedric met een verschil van slechts vierhonderdste seconde en zag De Fransman Simon Delestre als derde eindigen.

Jos Lansink plaatste zich met Cavalor Valentina van 't Heike wel voor de barrage, maar spaarde de merrie en nam genoegen met de twintigste positie. Gerco Schröder (36ste) liet met Eurocommerce New Orleans twee balken vallen, Willem Greve (44ste) liep dertien strafpunten op met Sonate, Jeroen Dubbeldam begroef zijn Olympische aspiraties met BMC Utascha Sfn door de strijd voortijdig te staken.

Marc Houtzager reed een uitermate scherp barrageparcours en ontweek de door Louis Konickx gegraven valkuilen behendig. Houtzager had er voor gekozen om een vlotte snelle ronde te rijden, zonder alle risico's aan te gaan. Dat lukte perfect en alle anderen die na hem kwamen, tien stuks, beten zich de tanden stuk op de door hem gerealiseerde tijd. De Amerikaanse Laura Kraut met Cedric kwam te kort, net als de erkende barragespecialist Simon Delestre met de razendsnelle Napoli du Ry (derde). Ook Jur Vrieling deed een ultieme poging, ook al had hij van te voren te kennen gegeven dat het 'niet zijn barrage' was.

"VDL Bubalu houdt er meer van om op lange stukken hard te galopperen, terwijl dit barrageparcours meer weg had van een uitermate lastig stratencircuit voor motoren, zoveel bochten kende het". Vrieling was uiteindelijk slechts 0,22 seconde te langzaam om zich te laten huldigen als winnaar.

Ook was er veel bewondering voor de gedegen en uiterst getalenteerde Hendrik-Jan Schuttert, die lid is van het Rabo Talententeam. Hij kwam tijdens het basisparcours nergens in de problemen en ook in de barrage draaide en wendde hij op een halve cent. Cerona HS heeft enorme springmoyennes, maar Hendrik-Jan ging niet tot het uiterste van de schimmel.

Uitslag Grote Prijs Rotterdam

Meer Springen

Willem Greve eindigde afgelopen weekend twee keer als vijfde en even vaak als tiende tijdens het CSI in het Belgische Opglabbeek. (02-03-2026)
ENSCHEDE – Gerben Morsink is er trots op dat zijn 17-jarige zwartbruine dekhengst Navarone Z (v. Nabab de Reve) deze week zowel röntgenologisch als... (28-02-2026)
ERMELO - Cindy Kosse veroverde donderdag op knappe wijze de nationale titel van de KNHS in de klasse over 1,30 meter. Met haar negenjarige bruine... (26-02-2026)
KRONENBERG – De tienjarige donkerbruine ruin Excellence (v. Excentriek) doet zijn naam de laatste weken alle eer aan. In het zadel van Jordy Wilken... (24-02-2026)
GENT – Wesley Mulder legde zondag met zijn negenjarige bruine merrie C-Livia Rv Z (v. Cohinoor VDL) beslag op een keurige vijfde plek in de Grote... (24-02-2026)
KRONENBERG – De tienjarige donkerbruine ruin Excellence (v. Excentriek) doet zijn naam de laatste weken alle eer. In het zadel van Jordy Wilken werd... (24-02-2026)
VEJER DE LA FRONTERA - Thijmen Vos liet zaterdag met de zestien jaar oude ruin Feliek-H (v. Azteca VDL) een mooie tweede plaats noteren in de rubriek... (24-02-2026)
GOTHENBURG - Willem Greve won zondagmiddag in Gothenburg voor de derde keer dit seizoen een wedstrijd voor de  FEI Longines Wereldbeker. Een unieke... (22-02-2026)
Joanne Wes ontpopte zich afgelopen week tot de uitblinker tijdens het Krokusspringen in Luttenberg. Met haar paarden Koh-i-Noor en De Reygers Mory... (19-02-2026)
Willem Greve toonde zich zondag oppermachtig in de strijd om de Grote Prijs Van de VR Classics in Neumünster. Op het parcours over 1,55 meter van het... (16-02-2026)
OPGLABBEEK - Mart IJland boekte donderdag tijdens het concours in het Belgische Opglabbeek een imponerende zege in de toprubriek over 1,45 meter op... (13-02-2026)
MARIËNHEEM - Met een supersnelle rit reed Gert-Jan Bruggink zaterdag al zijn concurrenten op grote afstand tijdens het concours hippique in... (10-02-2026)
RIESENBECK – Jesse Berkers mag terugkijken op een uiterst succesvol verlopen weekend tijdens het internationale concours hippique van Riesenbeck. (10-02-2026)
SAASVELD – Het springen in de Ankerhal van Saasveld leverde woensdag in de hoogste klassen fraaie zeges op voor Conor Drain met Drake Z over 1,35... (05-02-2026)
AMBT DELDEN – Edwin Oosterbroek sloeg een dubbelslag tijdens Indoor Ambt Delden. De 61-jarige Dinkelruiter zegevierde woensdag op superieure wijze in... (01-02-2026)
AMBT DELDEN – Noëlle Klokman had vrijdag het laatste woord in de strijd om de Grote Prijs van Indoor Ambt Delden. De amazone uit Barchem klopte in de... (31-01-2026)
AMSTERDAM – De Fransman  Julien Epaillard won drie jaar geleden met Donatello d’Auge de Amsterdamse omloop van de Wereldbeker wonnen. Aan dat succes... (25-01-2026)
AMSTERDAM - Frank Schuttert won zaterdag met een zinderende barragerit zijn tweede Grote Prijs van Amsterdam. In 2013 pakte een nog piepjonge Frank... (25-01-2026)
AMSTERDAM - Willem Greve boekte zaterdag in der Amsterdamse RAI een prachtige overwinning. Met zijn vijftien jaar oude bruine hengst Grandorado TN... (24-01-2026)
SAASVELD – Hessel Hoekstra was vrijdag de baas in de strijd om de Grote Prijs van het concours van St. Hubertus. In de hoofdrubriek bleek de ruiter... (17-01-2026)