Ruiters organiseren nieuw concours

TUBBERGEN – Het zat al enkele jaren in de pen, maar binnenkort komt het er echt van. Het eerste Jumping Schröder Tubbergen wordt van woensdag 7 tot en met zaterdag 10 mei gehouden op de fraaie terreinen van de BWG Stables van de broers Ben, Wim en Gerco Schröder aan de Reutummerweg. Met dank aan Tom Brinkman en Jesper Romp, die het initiatief namen voor de eerste editie van een voorlopig nog landelijk evenement.

Tom Brinkman legt uit: “We hadden hier een keer een oefenparcours uitgezet op een wei en dat zag er zo leuk uit dat Jesper en ik tegen elkaar zeiden dat het eigenlijk heel jammer was dat hier nog steeds geen echt concours werd gehouden. Al vijf jaar staan de data voor zo’n evenement op de kalender, maar door tijdgebrek van Ben en Wim kwam het er steeds niet van. Toen kwamen wij met het idee de organisatie op te pakken en dat vonden ze prima.”

Veel toppers op graspiste
Met als gevolg dat de aanvankelijke twee dagen ondertussen al zijn verdubbeld tot vier, omdat de belangstelling onder ruiters enorm is. Ook toppers als Jeroen Dubbeldam, Marc Houtzager, Gert-Jan Bruggink, Willem Greve, Albert Voorn, Hendrik Jan Schuttert, Robert Vos en Angelique Hoorn hebben zich al aangemeld voor de première van het gratis toegankelijke concours, dat wordt verreden op een graspiste van 105 x 100 meter. De allweather-piste doet dienst als inspringterrein. Rondom komen een grote tent, een tribune en een promodorp met  24 stands in pagodetentjes. Tevens wordt onder supervisie van Kinderopvang De Boerderij een kinderdorp ingericht waarbij meteen voor opvang van de kids wordt gezorgd.

Hoogtepunt van de wedstrijd wordt de strijd om de Nijboer Interieur Grote Prijs van Tubbergen, aan nationale wedstrijd met hindernissen tot en met 1,40 meter, die voor zaterdag 9 mei om 18.00 uur op het programma staat. Een dag eerder is de ‘kleine’ Grote Prijs voor ruiters in de klasse ZZ. Jos Brinkman, vader van Tom, is de parcoursbouwer.

Afscheid en welkom voor toppaarden
Op de afsluitende zaterdag wordt  ook volop aandacht besteed aan de bijzondere paarden die bij de BWG Stables onderdak vinden. Na de eerste ronde van de strijd om de Grote Prijs wordt afscheid genomen van de oudgediende toppers Montreal, Monaco en Geneve. Na afloop van de hoofdrubriek is er een speciale welkomstceremonie ter ere van Glock’s London, de Olympische springtopper die voor zijn ruiter Gerco Schröder en de Nederlandse springsport behouden bleef.

Voor de organisatie van Jumping Schröder Tubbergen is een stichting in het leven geroepen onder voorzitterschap van accountant Gerrit Hendriksen. Maaike ten Berge-Bijlsma vertolkt de rol van secretaresse en Jesper Romp is als penningmeester verantwoordelijk voor de financiën. De drie broers Schröder, Tom Brinkman en cateraar Ruud Droste zijn de overige bestuursleden. Brinkman en Romp c.s. kunnen rekenen op de steun van veel vrijwilligers, veelal mensen uit de buurt en eigen vrienden.

Tot nu hebben ze geen klagen over de manier waarop de voorbereidingen verlopen. Jesper Romp: Al merken we wel dat sommige dingen duurder zijn dan we dachten. Dat je hindernissen, een parcoursbouwer, juryleden en een wedstrijdsecretariaat nodig hebt, wisten we wel. Maar als je ermee bezig bent, kom je erachter dat je bijvoorbeeld ook moet zorgen dat je vergunningen binnenkrijgt. Er komt een hoop bij kijken.”

'Vooral een mooi evenement'
Maar ze hebben het er graag voor over om op hun thuisterrein een mooie wedstrijd neer te zetten. “We willen vooral dat alles goed is en dat het publiek en het dorp van een sfeervol concours kunnen genieten”, zegt Tom Brinkman. “Vaak zijn concoursen meer commercieel ingericht dan dat het erom gaat dat het gewoon een mooi evenement is”, vult Jesper Romp aan. “Dat laatste willen we hiermee een beetje terug krijgen.”

Ze pakken het daarbij realistisch aan. Romp: “We willen eerst dat de basis goed is, uitbreiden kan altijd nog.” En Brinkman: We beginnen landelijk en we kijken wel waar we uitkomen. Je kunt beter groeien dan dat je terug moet.” 

Voor het programma, zie de website www.jumpingschrodertubbergen.nl

Tom Brinkman en Jesper Romp leiden de organisatie van de eerste editie van Jumping Schroder Tubbergen. Foto © Willem Pfeiffer

Meer Springen

VEENINGEN – Hessel Hoekstra lijkt dit jaar een abonnement te hebben op het winnen van een Grote Prijs. Zondag deed hij het voor de derde jaar op rij... (30-08-2026)
ERMELO - Steven Veldhuis veroverde vrijdag met Pardi de nationale titel bij de zesjarige sportpaarden. In de finale van de strijd om de Van Santvoort... (29-08-2026)
ERMELO – De KNHS heeft besloten het contract met bondscoach Wout-Jan van der Schans dat eind dit jaar afloopt, stop te zetten.  (28-08-2026)
LATTROP - Jan Roelink uit Lattrop, tientallen jaren een zeer gewaardeerd nationaal jurylid bij hippische evenementen, is maandagochtend op 84-jarige... (25-08-2026)
VRIEZENVEEN – Het voor dinsdagavond 25 augustus geplande masterspringen bij Horse Centre Twente in Vriezenveen gaat niet door. In verband met... (24-08-2026)
TUBBERGEN – Hessel Hoekstra voelt zich prima thuis in Tubbergen. Met zijn VDL Mindset ES zegevierde de ruiter uit Enter zondag in de strijd om de... (23-08-2026)
Lars Schröder met Orlando.
TUBBERGEN – Lars Schröder eiste zaterdag de zege op in de ‘kleine’ Grote Prijs tijdens Hippisch Geesteren. Op het parcours over 1,35 meter met... (22-08-2026)
ERMELO – Wesley Mulder was zaterdag dicht bij de zege in de strijd om de Grote Prijs van het CSI2* Ermelo. Met C-Livia RV Z eindigde hij als tweede... (22-08-2026)
TUBBERGEN – Drie weken nadat ze in Lattrop al veel indruk maakte, imponeerde Mayke Leusink met haar tienjarige topmerrie Galobke Z (v. Guidam Sohn)... (21-08-2026)
AKEN – Voor Willem Greve zit het WK springen in Aken er op. In de tweede ronde van de landenwedstrijd maakte Greve al op de eerste hindernis een... (21-08-2026)
AKEN - De springruiters van TeamNL zijn er bij het WK in Aken niet in geslaagd om een Olympisch ticket voor de Spelen van Los Angeles te bemachtigen. (20-08-2026)
TUBBERGEN – Het tempo dat Isabel Starke donderdag met haar tienjarige bruine merrie Lellebel (v. Eldorado van de Zeshoek) hanteerde in de rubriek... (20-08-2026)
ERMELO – Jessie Wiefferink leverde woensdag een puike prestatie tijdens het CSI2* in Ermelo. Met de achtjarige voshengst New Pleasure VDL zegevierde... (20-08-2026)
TUBBERGEN – Nadieh Plegt was de meest succesvolle deelnemer op de eerste dag van Hippisch Geesteren, het concours van Sint Joris dat voor de tweede... (19-08-2026)
AKEN – Willem Greve is woensdagmiddag met zijn vijftienjarige bruine hengst Grandorado TN NOP (v. Eldorado van de Zeshoek x Carolus II) foutloos... (19-08-2026)
Jarno Hesselink is een van de negen bestuursleden van PSV Sint Joris uit Geesteren, dat dit jaar tachtig jaar bestaat. Een officiële functie heeft... (18-08-2026)
KRONENBERG – In het weekend voordat voor hem de strijd om de wereldtitel springen in Aken begint, mengde Willem Greve zich met enkele paarden vijf... (16-08-2026)
BENTELO – Amke Bekhuis was zaterdag met haar zestien jaar oude donkere vosruin Acuero (v. Acorado I) de concurrentie royaal te snel af in de rubriek... (09-08-2026)
TUBBERGEN – Hessel Hoekstra staat sinds dinsdag in de boeken als winnaar van de 25ste editie van de Schröder Masterclass. Met de negenjarige... (04-08-2026)
De hoofdrubriek van de Schröder Masterclass staat dinsdag voor de 25ste keer op het programma. In 2000 won Ben Schröder (55) de eerste editie. In... (04-08-2026)