Ruiters organiseren nieuw concours

TUBBERGEN – Het zat al enkele jaren in de pen, maar binnenkort komt het er echt van. Het eerste Jumping Schröder Tubbergen wordt van woensdag 7 tot en met zaterdag 10 mei gehouden op de fraaie terreinen van de BWG Stables van de broers Ben, Wim en Gerco Schröder aan de Reutummerweg. Met dank aan Tom Brinkman en Jesper Romp, die het initiatief namen voor de eerste editie van een voorlopig nog landelijk evenement.

Tom Brinkman legt uit: “We hadden hier een keer een oefenparcours uitgezet op een wei en dat zag er zo leuk uit dat Jesper en ik tegen elkaar zeiden dat het eigenlijk heel jammer was dat hier nog steeds geen echt concours werd gehouden. Al vijf jaar staan de data voor zo’n evenement op de kalender, maar door tijdgebrek van Ben en Wim kwam het er steeds niet van. Toen kwamen wij met het idee de organisatie op te pakken en dat vonden ze prima.”

Veel toppers op graspiste
Met als gevolg dat de aanvankelijke twee dagen ondertussen al zijn verdubbeld tot vier, omdat de belangstelling onder ruiters enorm is. Ook toppers als Jeroen Dubbeldam, Marc Houtzager, Gert-Jan Bruggink, Willem Greve, Albert Voorn, Hendrik Jan Schuttert, Robert Vos en Angelique Hoorn hebben zich al aangemeld voor de première van het gratis toegankelijke concours, dat wordt verreden op een graspiste van 105 x 100 meter. De allweather-piste doet dienst als inspringterrein. Rondom komen een grote tent, een tribune en een promodorp met  24 stands in pagodetentjes. Tevens wordt onder supervisie van Kinderopvang De Boerderij een kinderdorp ingericht waarbij meteen voor opvang van de kids wordt gezorgd.

Hoogtepunt van de wedstrijd wordt de strijd om de Nijboer Interieur Grote Prijs van Tubbergen, aan nationale wedstrijd met hindernissen tot en met 1,40 meter, die voor zaterdag 9 mei om 18.00 uur op het programma staat. Een dag eerder is de ‘kleine’ Grote Prijs voor ruiters in de klasse ZZ. Jos Brinkman, vader van Tom, is de parcoursbouwer.

Afscheid en welkom voor toppaarden
Op de afsluitende zaterdag wordt  ook volop aandacht besteed aan de bijzondere paarden die bij de BWG Stables onderdak vinden. Na de eerste ronde van de strijd om de Grote Prijs wordt afscheid genomen van de oudgediende toppers Montreal, Monaco en Geneve. Na afloop van de hoofdrubriek is er een speciale welkomstceremonie ter ere van Glock’s London, de Olympische springtopper die voor zijn ruiter Gerco Schröder en de Nederlandse springsport behouden bleef.

Voor de organisatie van Jumping Schröder Tubbergen is een stichting in het leven geroepen onder voorzitterschap van accountant Gerrit Hendriksen. Maaike ten Berge-Bijlsma vertolkt de rol van secretaresse en Jesper Romp is als penningmeester verantwoordelijk voor de financiën. De drie broers Schröder, Tom Brinkman en cateraar Ruud Droste zijn de overige bestuursleden. Brinkman en Romp c.s. kunnen rekenen op de steun van veel vrijwilligers, veelal mensen uit de buurt en eigen vrienden.

Tot nu hebben ze geen klagen over de manier waarop de voorbereidingen verlopen. Jesper Romp: Al merken we wel dat sommige dingen duurder zijn dan we dachten. Dat je hindernissen, een parcoursbouwer, juryleden en een wedstrijdsecretariaat nodig hebt, wisten we wel. Maar als je ermee bezig bent, kom je erachter dat je bijvoorbeeld ook moet zorgen dat je vergunningen binnenkrijgt. Er komt een hoop bij kijken.”

'Vooral een mooi evenement'
Maar ze hebben het er graag voor over om op hun thuisterrein een mooie wedstrijd neer te zetten. “We willen vooral dat alles goed is en dat het publiek en het dorp van een sfeervol concours kunnen genieten”, zegt Tom Brinkman. “Vaak zijn concoursen meer commercieel ingericht dan dat het erom gaat dat het gewoon een mooi evenement is”, vult Jesper Romp aan. “Dat laatste willen we hiermee een beetje terug krijgen.”

Ze pakken het daarbij realistisch aan. Romp: “We willen eerst dat de basis goed is, uitbreiden kan altijd nog.” En Brinkman: We beginnen landelijk en we kijken wel waar we uitkomen. Je kunt beter groeien dan dat je terug moet.” 

Voor het programma, zie de website www.jumpingschrodertubbergen.nl

Tom Brinkman en Jesper Romp leiden de organisatie van de eerste editie van Jumping Schroder Tubbergen. Foto © Willem Pfeiffer

Meer Springen

De Ankerhal in Saasveld vormt vanavond (vrijdag 27 maart) en morgen het decor van de voorselecties voor de finale van het traditionele vrij springen... (27-03-2026)
Lars Wigger mocht zich zondag twee maal tot winnaar laten kronen tijdens het Noaber Springen in Denekamp. In de buitenlucht zegevierde hij in eigen... (26-03-2026)
Steven Veldhuis heeft een uitstekend weekend achter de rug op het Green Valley Estate in Deurne, waar jaarlijks ook het NK springen wordt gehouden.... (25-03-2026)
PARIJS – Willem Greve hield zijn prima vorm afgelopen weekend vast in de Franse hoofdstad Parijs. Tijdens het CSI5* Saut Hermès eindigde de... (24-03-2026)
Van de twaalf beloftes die dit jaar deel uitmaken van het KNHS Talententeam 2026 komen er twee uit Twente. Sterre van Houte bij de eventing en... (18-03-2026)
DEN BOSCH – Hessel Hoekstra sloot zondag een voor hem prima verlopen CSI5* The Dutch Masters af met een mooie negende plaats in de strijd om de Grote... (15-03-2026)
DEN BOSCH – Hessel Hoekstra opende zijn driedaagse tijdens het CSI5* The Dutch Masters in Den Hosch vrijdag met een keurige vierde plek op zijn... (14-03-2026)
DEN BOSCH – Willem Greve slaagde er donderdagavond tijdens The Dutch Masters op knappe wijze in zijn titel als Best of Champions te prolongeren. (13-03-2026)
RIJSSEN – Cindy Kosse staat de komende dagen voor een mooie nieuwe uitdaging. De kersverse nationaal kampioene over 1,30 meter gaat vanaf vrijdag van... (12-03-2026)
Robert Vos tekende zaterdag voor een mooie overwinning in de vijfde week van de Andalucia Sunshine Tour in het Spaanse Vejer de la Frontera. De... (09-03-2026)
HERNING – Hessel Hoekstra voegde zaterdag weer een fraaie zege toe aan zijn toch al uitgebreide erelijst. (08-03-2026)
Willem Greve eindigde afgelopen weekend twee keer als vijfde en even vaak als tiende tijdens het CSI in het Belgische Opglabbeek. (02-03-2026)
ENSCHEDE – Gerben Morsink is er trots op dat zijn 17-jarige zwartbruine dekhengst Navarone Z (v. Nabab de Reve) deze week zowel röntgenologisch als... (28-02-2026)
ERMELO - Cindy Kosse veroverde donderdag op knappe wijze de nationale titel van de KNHS in de klasse over 1,30 meter. Met haar negenjarige bruine... (26-02-2026)
KRONENBERG – De tienjarige donkerbruine ruin Excellence (v. Excentriek) doet zijn naam de laatste weken alle eer aan. In het zadel van Jordy Wilken... (24-02-2026)
GENT – Wesley Mulder legde zondag met zijn negenjarige bruine merrie C-Livia Rv Z (v. Cohinoor VDL) beslag op een keurige vijfde plek in de Grote... (24-02-2026)
KRONENBERG – De tienjarige donkerbruine ruin Excellence (v. Excentriek) doet zijn naam de laatste weken alle eer. In het zadel van Jordy Wilken werd... (24-02-2026)
VEJER DE LA FRONTERA - Thijmen Vos liet zaterdag met de zestien jaar oude ruin Feliek-H (v. Azteca VDL) een mooie tweede plaats noteren in de rubriek... (24-02-2026)
GOTHENBURG - Willem Greve won zondagmiddag in Gothenburg voor de derde keer dit seizoen een wedstrijd voor de  FEI Longines Wereldbeker. Een unieke... (22-02-2026)
Joanne Wes ontpopte zich afgelopen week tot de uitblinker tijdens het Krokusspringen in Luttenberg. Met haar paarden Koh-i-Noor en De Reygers Mory... (19-02-2026)