TRIPLE M, DAT BESLAG LIET LEGGEN, HAALT OP VRIJWEL ALLE FRONTEN BAKZEIL

Rechter stelt ‘Hemmelhorst’ in gelijk

ALMELO – De Rechtbank Overijssel te Almelo heeft woensdag alle vorderingen van Triple M tegen Hemmelhorst Equestrian Centre B.V. in Borne van de hand gewezen. Triple M had voorafgaand aan de procedure beslag laten leggen op het onroerend goed van Hemmelhorst.  Dat gebeurde in een bodemprocedure die door Triple M was aangespannen tegen Hemmelhorst en waar Triple M bijna 1,5 miljoen euro vorderde van Hemmelhorst.

In augustus 2017 had de voorzieningenrechter besloten dat de beslaglegging gedurende de bodemprocedure gehandhaafd mocht blijven, nadat Hemmelhorst bezwaar had gemaakt tegen de beslaglegging. Als gevolg van de uitspraak in de bodemprocedure is de beslaglegging onrechtmatig.

De toenmalige eigenaren Stoeterij Hemmelhorst BV en Jan Boomkamp verkochten het vastgoed van hun paardencomplex in 2015 aan de Rus Maslov. Die vertrouwde het beheer van de accommodatie en de verzorging van zijn paarden toe aan diens landgenoot Madenov, wiens dochter Maria internationaal ruiter is. Madenov richtte mede daarom met enkele partners Triple M op. Maslov maakte nooit afspraken met dat bedrijf, maar met Madenov persoonlijk.

Toen de samenwerking tussen Maslov en Madenov na een conflict eindigde, meende Triple M de volgens haar gemaakte kosten van anderhalf miljoen euro te kunnen verhalen op Hemmelhorst Equestrian Centre. Dat wordt tegenwoordig bestierd door de Russische springruiter Vladimir Beletzky en algemeen manager Joyce Szozda van VB Horsemanagement BV.
De rechtbank laat in het vonnis duidelijk blijken dat er tussen Hemmelhorst Equestrian Centre en Triple M geen enkele rechtstreekse contractuele verbintenis bestaat en dat de laatste partij derhalve geen recht had om beslag te leggen op de accommodatie aan de 5e Hemmelhorst in Borne.

De rechtbank ging niet mee in de eis van Hemmelhorst om Triple M te veroordelen van het misbruik maken van procesrecht. Wel moet Triple M de proceskosten aan Hemmelhorst betalen, die tot op heden worden begroot op ruim 10.000 euro.

'Gehakt gemaakt'
Advocaat Freerk Bleker, die de zaak voor de Bornse hippische onderneming behartigt, is vanzelfsprekend in zijn nopjes met de uitspraak. “De rechtbank heeft gehakt gemaakt van de eisen van de tegenpartij en het beslag kan er af. We gaan nog becijferen welk bedrag we gaan vorderen voor de schade die Hemmelhorst door deze zaak heeft geleden. Behalve behoorlijke imagoschade die is opgelopen, heeft Hemmelhorst ook bijna een jaar niets kunnen doen met het vastgoed en heeft dat haar belemmerd in haar handelen.”

De snelle afwikkeling van de bodemprocedure verraste zelfs Bleker. “De uitspraak was pas over twee weken verwacht en de zaak is sowieso vrij snel afgehandeld. Kennelijk was de rechtbank er vlot uit. Alles wat de tegenpartij inbracht, was in feite in één keer van tafel.”

Lees ook ons eerdere artikel Kort geding over ‘Hemmelhorst’

Meer Springen

OMMEN – Het 21-jarige Amerikaanse springtalent Ansgar Holtgers hield zondag veertien concurrenten achter zich in de barrage van de Grote Prijs van... (05-07-2026)
OMMEN - Onder luid gejuich van het thuispubliek beleefde mede-organisator én ruiter Frank Schuttert zaterdagavond tijdens CSI3* Ommen een droomslot. (05-07-2026)
OMMEN – Net als een dag eerder in de eerste kwalificatie voor de strijd om de Grote Prijs van het CSI3* Ommen was Hessel Hoekstra in de tweede... (03-07-2026)
OMMEN - De eerste kaarten zijn geschud bij CSI Ommen en een groep ruiters is al verzekerd van een startbewijs voor de strijd om de Grote Prijs over 1... (03-07-2026)
OMMEN – De naam Hoekstra als winnaar van een rubriek bij springwedstrijden is allang geen uitzondering meer. De zege van Marit Hoekstra tijdens CSI... (01-07-2026)
ALMELO – De Almelose Ruiterdagen zijn woensdag alsnog vroegtijdig afgebroken. De te verwachten enorme hitte van deze dagen heeft de organisatie... (25-06-2026)
ROTTERDAM – Willem Greve lag lang op koers om net als in 2023 de Grote Prijs van Rotterdam te winnen. Hij finishte uiteindelijk als derde met zijn... (21-06-2026)
ROTTERDAM – Annelies Vorsselmans eindigde zaterdag verdienstelijk als tweede in de rubriek over 1,50 meter met barrage tijdens het CHIO Rotterdam. (20-06-2026)
ROTTERDAM – Na de winst vorig jaar was er vrijdagavond een vijfde plaats voor de springruiters van TeamNL in de Longines League of Nations van... (19-06-2026)
VRAGENDER – Met een derde plaats in de strijd om de Grote Prijs van Outdoor Gelderland tekende Hessel Hoekstra zondag met zijn twaalf jaar oude... (14-06-2026)
VRAGENDER – Willem Greve bleef zaterdag tijdens het CSI3* Outdoor Gelderland niet ver verwijderd van de zege in de rubriek over 1,40 meter op tijd. (14-06-2026)
VRAGENDER – Hessel Hoekstra is goed van start gegaan bij Outdoor Gelderland. Op de terreinen van PSC Lichtenvoorde in Vragender eindigde de ruiter... (12-06-2026)
SANKT GALLEN – Annelies Vorsselmans kan terugkijken op een voor haar goed verlopen optreden tijdens het internationale topconcours in het Zwitserse... (08-06-2026)
TUBBERGEN – Bas van der Aa sloot zondag een voor hem al zeer geslaagde tweede editie van Jumping Schröder Twente als een ware grootmeester af. (07-06-2026)
TUBBERGEN – Meike Zwartjens kwam zaterdag als laatste aan de start voor de finale van de Medium Tour van het CSI2* Jumping Schröder Tubbergen over 1,... (06-06-2026)
TUBBERGEN - De Olympic Dream Auction bleek vrijdagavond tijdens Jumping Schröder Twente een schot in de roos.  (06-06-2026)
TUBBERGEN –  Door ook de tweede kwalificatie voor de strijd om de Grote Prijs in winst om te zetten, ging Bas van der Aa vrijdag met Gaen op... (06-06-2026)
TUBBERGEN – Bas van der Aa maakte donderdag tijdens Jumping Schröder Twente indruk tijdens de rubriek over 1,45 meter op tijd, de eerste kwalificatie... (04-06-2026)
TUBBERGEN – Jennifer Munsterhuis was woensdag dicht bij de zege in de toprubriek van de eerste dag van Jumping Schroder Twente. Met de KWPN-merrie... (04-06-2026)
Evenementen als Jumping Schröder zouden niet kunnen blijven bestaan als ze niet worden ondersteund door een redelijk aantal onontbeerlijke sponsors.... (02-06-2026)