MET OVERWINNING OVER 1,40 METER EN VIJFDE PLEK IN GROTE PRIJS GRONINGEN

Prima slotdag van Hessel Hoekstra

Hessel Hoekstra met VLD Legodermus PP op archieffoto

GRONINGEN – Hessel Hoekstra sloot zaterdag een voor hem toch al succesvol IICH Groningen af met onder meer een overwinning in de finale van de Medium Tour over 1,40 meter met barrage en een vijfde plaats in de afsluitende Grote prijs van Groningen over 1,45 meter met barrage.

In de eerste van die twee rubrieken bleek Hoekstra niet te kloppen met zijn achtjarige vosruin VDL Legodermus Pp (v. Harley). Lars Schröder werd keurig derde met de veertienjarige bruine hengst Colando 21 (v. Conthargos) en Hung-Shen Chen stuurde de elfjarige bruine ruin Shanroe Barney (v. Dallas) naar de vierde positie. De plaatsen zes, zeven en negen waren voor respectievelijk Sander Geerink met de achtjarige bruine hengst Laretto, Hendrik Jan Schuttert met de negen jaar oude bruine ruin Kailon en Conor Drain met de negenjarige schimmelmerrie Hadessa van Prinseveld.

Met de tienjarige vosruin Jayton (v. Ludwigs As) belandde Hoekstra in het hoofdnummer op de vijfde stek. Steven Veldhuis eindigde als zevende met de achtjarige bruine ruin Larado O (v. Grandorado). Een dag eerder legde Robert Vos beslag op de zevende plek in de door Bas Moerings met Kivinia gewonnen rubriek over 1,45 meter met barrage op zijn veelbelovende achtjarige bruine ruin Cadillac Z (v. Carrera VDL). Hendrik Jan Schuttert werd achtste met de elfjarige bruine ruin Indekan HK, Hessel Hoekstra tiende met VDL Legodermus.

Amke Bekhuis
In de finale van de Small Tour over 1,35 meter klasseerde Amke Bekhuis zich zaterdag met de achtjarige schimmelmerrie Ligeunerin (v. Corporal VDL) als vierde. Eric ten Cate werd achtste met de tienjarige bruine ruin Jr Rag, Peter Olthof negende met de achtjarige bruine ruin Look Pleasure. 

Amke Bekhuis was met Ligeunerin ook vrijdag al goed voor de vierde prijs, toen op een parcours over 1,30 meter met barrage. Sander Geerink vond zichzelf na afloop met de even oude schimmelhengst Lucardi terug op de zevende plaats. Steven Veldhuis reed dezelfde dag met zijn tienjarige bruine merrie Jisborn naar de zesde stek in de wedstrijd over 1,35 meter op tijd. Achter hem sloten Sander Geerink met Laretto en Robert Vos met de twaalfjarige bruine ruin Helsinki VDO als achtste en negende aan.

In de door Pim Mulder met Lothagravin opgeëiste finale over 1,30 meter met barrage vond Conor Drain zichzelf terug op de zesde positie met zijn zevenjarige bruine merrie Kathleen KI en noteerde Hung-Shen Chen eern negende plek met de dertienjarige bruine merrie E. Guriel. Evi Wiefferink nam met de twaalfjarige schimmelmerrie Hot Lips na de rubriek over 1,30 meter met twee fasen de tiende prijs mee naar huis. 

Meer Springen

Willem Greve eindigde afgelopen weekend twee keer als vijfde en even vaak als tiende tijdens het CSI in het Belgische Opglabbeek. (02-03-2026)
ENSCHEDE – Gerben Morsink is er trots op dat zijn 17-jarige zwartbruine dekhengst Navarone Z (v. Nabab de Reve) deze week zowel röntgenologisch als... (28-02-2026)
ERMELO - Cindy Kosse veroverde donderdag op knappe wijze de nationale titel van de KNHS in de klasse over 1,30 meter. Met haar negenjarige bruine... (26-02-2026)
KRONENBERG – De tienjarige donkerbruine ruin Excellence (v. Excentriek) doet zijn naam de laatste weken alle eer aan. In het zadel van Jordy Wilken... (24-02-2026)
GENT – Wesley Mulder legde zondag met zijn negenjarige bruine merrie C-Livia Rv Z (v. Cohinoor VDL) beslag op een keurige vijfde plek in de Grote... (24-02-2026)
KRONENBERG – De tienjarige donkerbruine ruin Excellence (v. Excentriek) doet zijn naam de laatste weken alle eer. In het zadel van Jordy Wilken werd... (24-02-2026)
VEJER DE LA FRONTERA - Thijmen Vos liet zaterdag met de zestien jaar oude ruin Feliek-H (v. Azteca VDL) een mooie tweede plaats noteren in de rubriek... (24-02-2026)
GOTHENBURG - Willem Greve won zondagmiddag in Gothenburg voor de derde keer dit seizoen een wedstrijd voor de  FEI Longines Wereldbeker. Een unieke... (22-02-2026)
Joanne Wes ontpopte zich afgelopen week tot de uitblinker tijdens het Krokusspringen in Luttenberg. Met haar paarden Koh-i-Noor en De Reygers Mory... (19-02-2026)
Willem Greve toonde zich zondag oppermachtig in de strijd om de Grote Prijs Van de VR Classics in Neumünster. Op het parcours over 1,55 meter van het... (16-02-2026)
OPGLABBEEK - Mart IJland boekte donderdag tijdens het concours in het Belgische Opglabbeek een imponerende zege in de toprubriek over 1,45 meter op... (13-02-2026)
MARIËNHEEM - Met een supersnelle rit reed Gert-Jan Bruggink zaterdag al zijn concurrenten op grote afstand tijdens het concours hippique in... (10-02-2026)
RIESENBECK – Jesse Berkers mag terugkijken op een uiterst succesvol verlopen weekend tijdens het internationale concours hippique van Riesenbeck. (10-02-2026)
SAASVELD – Het springen in de Ankerhal van Saasveld leverde woensdag in de hoogste klassen fraaie zeges op voor Conor Drain met Drake Z over 1,35... (05-02-2026)
AMBT DELDEN – Edwin Oosterbroek sloeg een dubbelslag tijdens Indoor Ambt Delden. De 61-jarige Dinkelruiter zegevierde woensdag op superieure wijze in... (01-02-2026)
AMBT DELDEN – Noëlle Klokman had vrijdag het laatste woord in de strijd om de Grote Prijs van Indoor Ambt Delden. De amazone uit Barchem klopte in de... (31-01-2026)
AMSTERDAM – De Fransman  Julien Epaillard won drie jaar geleden met Donatello d’Auge de Amsterdamse omloop van de Wereldbeker wonnen. Aan dat succes... (25-01-2026)
AMSTERDAM - Frank Schuttert won zaterdag met een zinderende barragerit zijn tweede Grote Prijs van Amsterdam. In 2013 pakte een nog piepjonge Frank... (25-01-2026)
AMSTERDAM - Willem Greve boekte zaterdag in der Amsterdamse RAI een prachtige overwinning. Met zijn vijftien jaar oude bruine hengst Grandorado TN... (24-01-2026)
SAASVELD – Hessel Hoekstra was vrijdag de baas in de strijd om de Grote Prijs van het concours van St. Hubertus. In de hoofdrubriek bleek de ruiter... (17-01-2026)