STEVEN VELDHUIS MET VOSMERRIE KWPN-KAMPIOEN BIJ VIJFJARIGE SPRINGPAARDEN

Porsche Knight maakt belofte waar

Steven Veldhuis met Porsche Knight.

HAAKSBERGEN - Meteen al nadat de vosmerrie Porsche Knight (v. Komme Casall TN x Verdi) in maart bij hem op stal kwam, had Steven Veldhuis een goed gevoel bij het springtalent. Dat bleek geen vergissing. Afgelopen weekend kroonde Veldhuis zich met de merrie tot nationaal kampioen bij de vijfjarige KWPN-paarden.
 

Steven Veldhuis blikt terug: “Toen ik haar samen met mijn zoon Stef kocht zei ik tegen hem dat dit wel eens een mooi kandidaatje voor deelname aan het WK jonge paarden in Lanaken zou kunnen zijn. Daar heb ik mijn seizoen een beetje op aangepast. Als je dan ook nog eens eerste kunt worden in het NK, is dat natuurlijk helemaal geweldig.”

De door Almeloër Knight gefokte Porsche Knight komt volgens Veldhuis uit een ‘heel goed stammetje’. Haar moeder is Kaapverdi, een dochter van Valery, die net als Jisborn en Mister SFN al parcoursen over 1,45 meter volbracht. 

Ook nog tweede
Steven Veldhuis werd in de strijd om de Van Santvoort Makelaars Cups met de merrie Oilily Lady Smh (v. Impala Smh x Arezzo VDL) ook nog tweede bij de zesjarige paarden en met de merrie Romy (v. Carambole x Kojak) achtste bij de vierjarige paarden.

Mart IJland reed met de hengst PS I Love U (v. Tobago x Mr. Europe) naar de vierde plaats bij de door Steven Veldhuis gewonnen titelstrijd voor vijfjarige paarden. Achter de Haaksbergenaar werd hij met de merrie Raleva (v. Liamant W x Lupicor) negende bij de vierjarigen.

In de strijd voor zesjarige paarden sloten Jesse Berkers met de hengst Oklahoma Vg (v. Manchester van ‘t Paradijs x Padinus) en Matt Garrigan met de hengst On the Spot (v. Diamant de Semilly x Cornet Obolensky) het NK als vierde en zesde af.
Hessel Hoekstra werd met zijn hengst New Pleasure VDL (v. For Pleasure x Diamant de Semilly) vijfde in de finale voor de zevenjarige paarden.

Het WK voor jonge paarden op de terreinen van de familie Melchior in het Belgische Lanaken vindt plaats van 25 tot en met 28 september.

Meer Springen

»
RIESENBECK – Annelies Vorsselmans reisde zondag met een fijn gevoel terug naar Weerselo na haar optreden tijdens het CSI5* in het Duitse Riesenbeck.... (15-09-2025)
»
KRONENBERG – Willem Greve deed van zich spreken tijdens het CSI2* De Peelbergen in Kronenberg. De nationaal kampioen boekte onder meer een zege in de... (14-09-2025)
»
TUBBERGEN – In zijn woning in Tubbergen is deze week Bernard Schröder op 91-jarige leeftijd overleden. De vader van de broers Ben, Wim en Gerco... (12-09-2025)
»
RIJSSEN – Eric ten Cate ging dinsdag net als een jaar eerder aan de haal met de zege in de finale van de TCN Jumping Tour. De ruiter uit Geesteren... (09-09-2025)
»
DEURNE – Mart IJland grossierde afgelopen weekend in prijzen tijdens de Summer Tour en de finales voor Young Horses op het Equestrian Estate in... (08-09-2025)
»
LANGEVEEN – Van de steeds zeldzamer wordende concoursen op graspistes is dat van de Molenruiters in Langeveen een fraai overgebleven pareltje. Dat... (07-09-2025)
»
LANGEVEEN – Er gaat bijna geen concours voorbij waar hij aanwezig is, of Hessel Hoekstra slaagt er wel in minimaal één rubriek winnend af te sluiten... (06-09-2025)
»
BRUSSEL – Gerben Morsink kijkt met gemengde gevoelens terug op het afgelopen weekend, waarin hij deelnam aan de Stephex Masters in Brussel. Tegenover... (02-09-2025)
»
VEENINGEN – Het kan niet op voor Hessel Hoekstra. Ook in de hoofdrubriek van Outdoor Zuidwolde greep de ruiter van Stal Wiefferink de hoofdprijs. (31-08-2025)
»
VEENINGEN – Twee dagen na zijn fraaie zege in Veeningen over 1,40 meter met twee fasen mocht Willem Greve zich vrijdag opnieuw als winnaar laten... (29-08-2025)
»
ZUIDWOLDE - Willem Greve kende woensdag een puike start bij Outdoor Zuidwolde. In de wedstrijd over 1,40 meter met twee fasen eindigde Greve als... (29-08-2025)
»
VRIEZENVEEN – Paarden minnend Twente is een fraai trainingscentrum rijker. De laatste hand moet weliswaar nog worden gelegd aan het Horse Centre... (27-08-2025)
»
VRIEZENVEEN – Paarden minnend Twente is een fraai trainingscentrum rijker. De laatste hand moet weliswaar nog worden gelegd aan het Horse Centre... (27-08-2025)
»
VRIEZENVEEN – Een dag na zijn eclatante overwinning in de Grote Prijs van Geesteren was Hessel Hoekstra opnieuw de complete concurrentie de baas.... (26-08-2025)
»
VRAGENDER – Jennifer Munsterhuis toonde zaterdag tijdens Outdoor Vragender geen medelijden met haar tegenstanders in de rubriek over 1,35 meter. Met... (25-08-2025)
»
VALKENSWAARD - Frank Schuttert mocht zondag de eerste prijs in ontvangst nemen na de strijd om de Grote Prijs van het CSI2* over 1,45 meter met... (25-08-2025)
»
TUBBERGEN – De eerste editie van Hippisch Geesteren op de accommodatie van de BWG Stables in Tubbergen leverde zondag in de strijd om de Grote Prijs... (24-08-2025)
»
TUBBERGEN – Lars Schröder boekte vrijdag én zaterdag tijdens Hippisch Geesteren een mooie zege op het voor hem vertrouwde terrein van de BWG Stables... (23-08-2025)
»
VALKENSWAARD – Willem Greve beleefde een uitstekend verlopen vrijdag tijdens het evenement voor de Global Champions Tour op de terreinen van Jan Tops... (22-08-2025)
»
TUBBERGEN – Hessel Hoekstra voegde donderdag nog maar eens een overwinning toe aan zijn ondertussen al best lange erelijst. Tijdens Hippisch Twente... (21-08-2025)