Oranje zevende, maar nog koploper

DUBLIN - Bondscoach Rob Ehrens was duidelijk na de zevende wedstrijd voor de FEI Nations Cup in Dublin. "We kunnen het ons niet permitteren om twee keer een ruiter met drie springfouten te hebben. Dan zijn we te ver weg, ook al rijden de andere ruiters een foutloze rit. In deze wedstrijd eindigden we als zevende en de oorzaak? We reden goed, maar niet goed genoeg. Het is een schrale troost om voor het eerst als klassementsleider naar Rotterdam af te reizen, maar daar zullen we toch alles op alles moeten zetten om dit seizoen in de FEI Nations Cup winnend af te sluiten", aldus Ehrens.

Voor Nederland ging Leon Thijssen (Baarlo) met Tyson als eerste van start. In beide manches noteerden zij een fout. Piet Raijmakers jr. (Asten) had de pech in de eerste manche, na geen paal geraakt te hebben, toch een strafpunt aan zijn rijbroek te krijgen voor het overschrijden van de tijd. In de tweede manche noteerde hij met Van Schijndel's Rascin één springfout. Leopold van Asten (Duizel), die met de schimmel VDL Groep Santana B aan de start verscheen als vervanger van Gert-Jan Bruggink en Primeval Wings noteerde in de eerste manche drie springfouten en hield in de tweede ronde de schade beperkt tot één balk. Ook Wout-Jan van der Schans (Nijkerk), die met Eurocommerce Seoul aan de start verscheen, noteerde in de eerste ronde drie springfouten. Hij revancheerde zich door in de tweede ronde foutloos te blijven. Zijn prestatie kon echter niet verhinderen dat Nederland als zevende, met één puntje achterstand op Duitsland eindigde, maar wel voor de dit seizoen traditioneel als laatste eindigende Denen. 
    
Na de eerste manche leken de Fransen op weg naar de overwinning terug te kunnen keren, want de beste drie combinaties van dit land hadden in de eerste omloop de lei geheel schoon weten te houden. De Ieren wisten in de eerste manche de schade beperkt te houden tot één hindernisfout, terwijl de Britten op twee hindernisfouten stonden, samen met de Belgen.

In de tweede manche noteerden alle Franse ruiters een springfout, waardoor zij op een totaal van twaalf strafpunten als derde eindigden, samen met de Belgen, bij wie Jos Lansink met Valentina van 't Heike alleen in de eerste rit een springfoput maakte. Omdat drie Britten foutloos bleven en dat slechts twee Ieren lukte en Dennis Lynch tegen een fout op de sloot aanliep eindigden na twee manches de Ieren en de Britten beide op acht strafpunten.

In de barrage die volgde bleef Nick Skelton met Carlo foutloos. Voor Ierland verscheen Billy Twomey met Tinka's Serenade in de ring, maar zij maakten een springfout, waardoor de Britten voor 40.000 toeschouwers in het ruiterstadion van Ballsbridge deze wedstrijd winnend wisten af te sluiten.

"Ik was graag met een iets ruimere voorsprong in Rotterdam begonnen, maar ik ben er van overtuigd dat we de voorsprong op de Duitsers en de Britten vast kunnen houden. Spannender is het voor Amerika, de Belgen en de Fransen in Rotterdam, want geen van deze drie landen is er zeker van ook volgend jaar in de Nations Cup van start te mogen gaan. Ik ben niet jaloers op de positie van hun chefs d'equipe, die ik me maar al te goed voor de geest kan halen", aldus Ehrens, die er daarmee aan refereerde dat hij pas na het winnen van de Nations Cup in Dublin 2010 zeker was ook in 2011 in deze meest prestigieuze competitie van start te kunnen gaan.

Gert-Jan Bruggink noteerde met Primeval What Exclusive een springfout in de rubriek voor zeven- en achtjarige paarden. Hij werd 23ste in dedoor de Amerikaanse Laura Kraut met Woodstock O gewonnen wedstrijd.     
    
Uitslag FEI Nations Cup
1) Groot-Brittannië - 8
- Barrage Nick Skelton / Carlo - 0 / 39.98
2) Ierland - 8
- Barrage Billy Twomey - Tinka's Serenade - ret.
3) België - 12
3) Frankrijk - 12
5) USA - 16
6) Duitsland - 24
7) Nederland - 25
- Leon Thijssen (Baarlo) - Tyson (Numero Uno x Voltaire) - 4 - 4
- Piet Raijmakers jr. (Asten) - Van Schijndel's Rascin (Ramiro x Pilot) - 1 - 4
- Leopold van Asten (Duizel) - VDL Groep Santana B (Mr.Blue x Almé) - 12 - (4)
- Wout-Jan van der Schans (Nijkerk) - Eurocommerce Seoul (Thunder van de Zuuthoeve x Lancer I) - (12) - 0
8) Denemarken - 40

Tussenstand
1) Nederland - 44
2) Duitsland - 40
2) Groot-Brittannië - 40
4) Ierland - 39.5
5) Frankrijk - 34.5
6) België - 30.5
7) USA - 28.5
8) Denemarken - 9

Laatste wedstrijd FEI Nations Cup
Rotterdam (Ned) - 25 - 28 augustus

Voor meer info zie: www.dublinhorseshow.com

Meer Springen

»
DENEKAMP – Stijn Roelink was dinsdag de baas in de hoogste rubrieken van Euregio Indoor Denekamp. De Lattropper won met respectievelijk Diamond en... (23-10-2025)
»
DENEKAMP – Joël Lustenberger schreef zaterdag tijdens de GMB Wintercompetitie de rubriek voor vijf- en zesjarige paarden over twee fasen op zijn naam... (21-10-2025)
»
HELLENDOORN – Claudia Morsink tekende zaterdag voor de enige Twentse zege in de eerste wedstrijd van de Roelofsen Horse Trucks Winter Classics van... (19-10-2025)
»
OLIVA – Willem Greve schreef zondag de Grote Prijs van de Mediterranean Equestrian Tour in  het Spaanse Oliva over 1,50 meter op zijn naam. (12-10-2025)
»
LUTTENBERG – Edwin Oosterbroek is geen ruiter die geregeld als winnaar voor de prijsuitreiking wordt opgeroepen. Tijdens het indoor Haverspringen in... (07-10-2025)
»
GORLA MINORE – Mart IJland en Jasmin Seppälä-Geerink deden afgelopen weekend beiden een forse greep in de prijzenpot tijdens het CSI in het... (07-10-2025)
»
Hessel Hoekstra boekte prima resultaten in de eerste week van de Mediterranean Equestrian Tour in het Spaanse Oliva. Hij sloot die zondag af met een... (06-10-2025)
»
SAASVELD – Het kon vrijdag niet op voor Steven Veldhuis tijdens Jumping Indoor Saasveld. De Haaksbergenaar regeerde als een vorst en zegevierde in de... (03-10-2025)
»
SAASVELD – Stef Veldhuis was woensdag de absolute uitblinker op de eerste dag van Jumping Indoor Saasveld. De jonge Haaksbergenaar zegevierde over 1,... (02-10-2025)
»
SAASVELD - De herfst is in aantocht en dat betekent dat de springruiters zich weer verplaatsen naar binnen. De eerst wedstrijd in deze regio is... (25-09-2025)
»
RIESENBECK – Annelies Vorsselmans reisde zondag met een fijn gevoel terug naar Weerselo na haar optreden tijdens het CSI5* in het Duitse Riesenbeck.... (15-09-2025)
»
KRONENBERG – Willem Greve deed van zich spreken tijdens het CSI2* De Peelbergen in Kronenberg. De nationaal kampioen boekte onder meer een zege in de... (14-09-2025)
»
TUBBERGEN – In zijn woning in Tubbergen is deze week Bernard Schröder op 91-jarige leeftijd overleden. De vader van de broers Ben, Wim en Gerco... (12-09-2025)
»
RIJSSEN – Eric ten Cate ging dinsdag net als een jaar eerder aan de haal met de zege in de finale van de TCN Jumping Tour. De ruiter uit Geesteren... (09-09-2025)
»
DEURNE – Mart IJland grossierde afgelopen weekend in prijzen tijdens de Summer Tour en de finales voor Young Horses op het Equestrian Estate in... (08-09-2025)
»
LANGEVEEN – Van de steeds zeldzamer wordende concoursen op graspistes is dat van de Molenruiters in Langeveen een fraai overgebleven pareltje. Dat... (07-09-2025)
»
LANGEVEEN – Er gaat bijna geen concours voorbij waar hij aanwezig is, of Hessel Hoekstra slaagt er wel in minimaal één rubriek winnend af te sluiten... (06-09-2025)
»
BRUSSEL – Gerben Morsink kijkt met gemengde gevoelens terug op het afgelopen weekend, waarin hij deelnam aan de Stephex Masters in Brussel. Tegenover... (02-09-2025)
»
VEENINGEN – Het kan niet op voor Hessel Hoekstra. Ook in de hoofdrubriek van Outdoor Zuidwolde greep de ruiter van Stal Wiefferink de hoofdprijs. (31-08-2025)
»
VEENINGEN – Twee dagen na zijn fraaie zege in Veeningen over 1,40 meter met twee fasen mocht Willem Greve zich vrijdag opnieuw als winnaar laten... (29-08-2025)