Ook in- en outdoor voor paarden

Lonneker – Na drie succesvolle jaren in-/outdoorspringen voor pony’s houdt PC de Vijf Marken dit jaar het evenement samen met LR het Twentse Ros, als kick-off voor het outdoorseizoen. De paarden komen het eerst aan de start op 22 en 23 maart, gevolgd door de pony’s op 29 en 30 Maart.

Op zaterdag 22 maart is de aftrap voor de klassen M, Z en ZZ. Zij zullen eerst een klassiek parcours verrijden, waarmee zij zich kunnen kwalificeren voor de aansluitende Derby.

Tijdens deze spectaculaire derby wordt er eerst een aantal sprongen gemaakt in de binnenmanege, waarna het parcours buiten wordt vervolgd met een aantal natuurlijke hindernissen. De finish van het parcours is wederom in de binnenmanege. Het buitenspringen is binnen te volgen op een groot scherm. Aansluitend aan de derby is het de beurt aan de eeerste groep B met winning round.

Op zondag 23 maart is er een klassiek parcours en derby voor de L-paarden, gevolgd door de tweede groep B-paarden, met winning round.

De pony’s starten een weekend later met als aftrap een parcours voor de klasse B, gevolgd door een parcours voor de klassen A/B – L. Voor deze twee categorieën is er een wedstrijd over twee fasen als tweede parcours.

Op zondag 30 maart is het de beurt aan de overige klassen bij de pony’s. Eerst een klassiek parcours, wederom gevolg door de spectaculaire derby.

Met een goed gevulde prijzenpot, vele extra prijzen en een super ambiance kijkt de organisatie uit naar twee sportieve en even succesvolle weekenden als voorgaande jaren.
 
Het opgaveformulier en extra informatie zijn te vinden op www.wedstrijdplatform.nl 

Meer Springen

DIEPENHEIM – David Ljungcrantz eiste dinsdag de zege op in de hoofdrubriek over 1,35 en 1,40 meter tijdens het Rapide springen in Diepenheim. Met... (07-05-2026)
MANNHEIM – Twee foutloze ritten van uitblinker Willem Greve met zijn negenjarige voshengst Party in de Hus (v. Kannan) konden niet voorkomen dat... (06-05-2026)
ERMELO – Meike Zwartjens en Thijmen Vos speelden afgelopen weekend hoofdrollen tijdens het CSI2* in Ermelo. Vooral de amazone uit Raalte was op dreef... (04-05-2026)
BUSTO ARSIZIO – Nina Stegeman maakte vrijdag in het Italiaanse Busto Arsizio haar debuut in het nationale kwartet bij de children en dat leverde... (01-05-2026)
DEURNE – Ook vorig jaar waren ze al eerste en tweede bij het NK springen. Dit keer waren de rollen omgedraaid en ging Michael Greeve er met de zege... (26-04-2026)
DEURNE – Nog volop verwikkeld in de strijd om prolongatie van zijn nationale titel springen bij de senioren was Willem  Greve zaterdag niet te... (25-04-2026)
DEURNE – Willem Greve bleef vrijdag met beide paarden foutloos op de tweede dag van het NK springen voor senioren. (24-04-2026)
DEURNE – Op de eerste dag van het NK springen bij de senioren zit drievoudig en regerend kampioen Willem Greve na de eerste dag op het vinkentouw.... (23-04-2026)
DEURNE - Het beste resultaat van een regionale deelnemer bij het NK springen kwam donderdag van Thijmen Vos. Op het eerste onderdeel voor de young... (23-04-2026)
Willem Greve met Party in de Hus tijdens de Grote Prijs van afgelopen zondag in Albergen.
DEURNE - Willem Greve verdedigt dit weekend in  Deurne zijn nationale titel bij de springruiters. De laatste drie keer dat hij deelnam won de ruiter... (22-04-2026)
SAASVELD – De vosmerrie Tadessa (v. Tattoo H&DB TN x Poker de Mariposa x Quality Time TN) maakte maandag de beste indruk tijdens de finale van... (21-04-2026)
TUBBERGEN – De strijd om de René Viscaal Memorial Zodiac Grote Prijs van het concours van PSV Het Twentse Ros Albergen mondde zondag voor veel... (19-04-2026)
TUBBERGEN – Pascalle Lienesch zegevierde vrijdag in de strijd om de Kleine Grote Prijs van het concours van PSV Het Twente Ros met haar zeven jaar... (18-04-2026)
SAASVELD – Bij de finale van het vrij springen in de Ankerhal te Saasveld komen maandag 20 april in totaal 22 drie- en vierjarige paarden aan de... (18-04-2026)
BONHEIDEN – Met vier keer een plek in de top vijf kan Steven Veldhuis terugkijken op een goed geslaagd concours in Bonheiden. Het leverde de ruiter... (16-04-2026)
TUBBERGEN – Rob Scherphof snelde woensdag met zijn negenjarige bruine merrie Miss Montreal (v. Vigo d’Arsouilles) de concurrentie ver vooruit in de... (15-04-2026)
Tijdens het concours hippique Het Twentse Ros in Tubbergen maakt dit jaar een bijzondere voorziening haar debuut: een paardenambulance. Achter dit... (14-04-2026)
Het concours hippische van Het Twentse Ros mag zich in een dusdanig grote belangstelling van ruiters en amazones verheugen dat de startlijsten al... (13-04-2026)
KRONENBERG – Hessel Hoekstra boekte zaterdag met zijn negenjarige bruine hengst VDL Mindset ES (v. Aganix du Seigneur) een prachtige zege in de Grote... (11-04-2026)
Daan Hesselink (25) draait al elf jaar mee Via een zaterdagbaantje kwam hij als 14-jarige terecht op het Concours Hippique Het Twentse Ros. Nu, op... (11-04-2026)