ERMELO – Lisa Schröder voltooide zaterdag in Ermelo een ongekende hattrick. Voor het derde jaar op rij veroverde de 14-jarige dochter van Gerco en Evelien Schröder een nationale indoortitel. Met de vijftienjarige zwart geboren schimmelmerrie Mama Mia Piccobello (v. Mr. Blue) was ze de complete concurrentie de baas over 1,10 meter.
Met hetzelfde paard zegevierde ze in 2023 in Ermelo over 1,00 meter, een succes dat ze vorig jaar herhaalde met Honey Duck T&L Z. De prestatie van zaterdag is des te meer imponerend, omdat Lisa de laatste weken veelvuldig werd geplaagd door verkoudheid en griep. “De laatste zes weken ben ik daardoor niet op concours geweest en nu moest ik direct met Mia naar het NK”, zegt ze er zelf over. “Mia heeft me weer geweldig geholpen. Ik kan nog wel eens een afstand missen, dan zorgt zij ervoor dat het toch goed Gaat. Ze kan ook heel snel en is erg plezierig in de omgang.”
Vader Gerco in Spanje
Ook opmerkelijk is dat het voor Lisa Schröder de derde keer is dat haar vader haar niet naar het kampioenschap zag rijden. Gerco is net als de voorgaande twee jaren actief tijdens de Mediterranean Equestrian Tour in het Spaanse Oliva. In Ermelo werd ze daarom opnieuw vooral begeleid door moeder Evelien.
Het behoeft geen betoog dat Lisa graag in de voetsporen zou treden van haar vader. “Ik hoop ook het hoogste niveau te halen, maar weet niet of dat gaat lukken. Dat zal lastig genoeg worden”, meent de derdejaars vwo-scholiere aan het St. Canisius College in Tubbergen.
Met Ishtar heeft ze sinds kort een nieuwe troef voor de klasse over 1,10 meter bij. “Ook een heel leuk en braaf paard, dat ik nog moet opbouwen.”
In de titelstrijd over 1,10 meter deden nog drie Twentse amazones het goed. Bo Braakman met Mistery Lady, Lauren Spikkert met Napoleon en Cindy Kosse met KSH Elmo de Luxe eindigden respectievelijk als zevende, achtste en tiende.