IERSE RUITER VAN STAL HASELBEKKE BLIJFT IN DERBY BATHMEN TE PAARD ENOLA MULDER VOOR

Nano Healy houdt hoofd koel in derby 

Foto Nano Healy met Quencin di Cabria © Geniet-Momentje

BATHMEN – Nano Healy hield woensdag het hoofd koel in de winning round van de klassieke derby tijdens Bathmen te Paard.

De Ierse ruiter van Stal Haselbekke bleek de snelste foutloze deelnemer in de tweede rit met Quencin di Cabria en verwees de sterk rijdende Enola Mulder met Metrix J met een verschil van 0,68 seconde naar plek twee.

Pim Mulder eiste de derde plaats op met Narthino Z en de top vijf werd gecompleteerd door Jessie Wiefferink met Noble Ami en Britt ter Harmsel met Kitile Horta EB. Achter Healy met zijn tweede paard T. King Toulon W Z klasseerde Eric ten Cate zich in een prima gevulde en sfeervolle hal als zevende met Lunette van de Marijenhoeve. Over 1,40 meter met twee fasen nam Pim Mulder met Orelia van ‘t Edelweishof Z naar de tweede prijs. Hans van der Kolk met Exclusive en Albert Nijhof met Kingston Mvh maakten het eerste vijftal vol.

Twee keer Frank Buitenhuis
Frank Buitenhuis mocht twee overwinningen op zijn erelijst bijschrijven. Met Actiester won de Holtenaar zowel over 1,35 als over 1,30 meter met twee fasen. Over 1,35 meter werd hij het best gevolgd door Niels Brussen met Phoenix Vd, Jessie Wiefferink met Arhaya Z, Mayke Leusink met Galobke Z, opnieuw Niels Brussen met Nagono B en Evi Wiefferink met Hotlips.

Over de vijf centimeter lagere hindernissen bleef Nano Healy met Joli het dichtst bij Buitenhuis in de buurt. Renate Beuving met Miss Congeniality, Josta van Straaten met Kellesa-S en Frank Buitenhuis met Kung Fu VDP volgden in het spoor van de Ier.
Buitenhuis moest over 1,20 meter met Notorious alleen voorrang verlenen aan Niels Brussen met Osana. Ook hier maakte Nano Healy met Joli deel uit van de top drie. 
Bas van de  Burg besliste met Nacho de rubfriek over 1,10 meter met twee fasen in zijn voordeel. Iza Venhoven werd tweede met Trésor du Grand, Savannah Brandes derde met Opardi.

Meer Springen

MÜNSTER – Nog nooit in de rijke historie van het CSI in Münster won een Nederlander het Championat  van die stad. Tot Gerben Morsink de ban brak. Met... (12-01-2026)
BASEL - Kim Emmen schreef dit weekend in Basel geschiedenis. Met haar machtige schimmelruin Imagine NOP werd ze vrijdagavond voor het eerst winnaar... (12-01-2026)
GRONINGEN - Steven Veldhuis en Annelies Vorsselmans eindigden zaterdag keurig als tweede en derde in de strijd om de Grote Prijs van het IICH... (11-01-2026)
GEESTEREN (G) – De veertienjarige bruine hengst Highway TN (v. Eldorado van de Zeshoek) is voor de rest van dit jaar verhuurd aan de Amerikaanse... (10-01-2026)
GRONINGEN – Mart IJland boekte donderdag een fraaie zege in de eerste kwalificatie voor de Grote Prijs van het IICH Groningen. Met zijn elfjarige... (09-01-2026)
MARIENHEEM – Het duo Veldhuis liet zich tijdens de Sallandse Ruiterdagen weer eens van zijn beste kant zien. Vader Steven en zoon  Stef bezetten... (07-01-2026)
WIERDEN – Cindy Kosse vertolkte de absolute hoofdrol tijdens het Kerstindoor in Wierden. In manege De Vossenbos eiste de talentvolle amazone in de... (05-01-2026)
GRONINGEN – Jesse Berkers en Joanne Wes sloten zaterdag de nationale versie van het indoor concours hippique in Groningen af met prima prestaties.... (04-01-2026)
MECHELEN – Met een vijfde plaats in de zevende wedstrijd van de reeks heroverde Willem Greve maandag in Mechelen de koppositie op de ranglijst van de... (31-12-2025)
LONDON – Hessel Hoekstra presteerde zaterdag en zondag prima tijdens het CSI5* in Londen. Zowel met zijn elfjarige Holsteiner tophengst Comthago VDL... (21-12-2025)
WIERDEN – Pim Mulder kende zaterdagavond geen genade met de concurrentie in de afsluitende Grote Prijs van  de zevende editie van de Roelofsen Horse... (21-12-2025)
WIERDEN – De toprubriek van Winter Jumping Wierden over 1,35 meter met twee fasen eindigde vrijdag in een dubbele triomf voor zoon Stef en vader... (20-12-2025)
WIERDEN – Jordy Wilken bleek woensdag de sterkste in de rubriek over 1,30 meter met twee fasen tijdens Winter Jumping Wierden. In manege De Vossenbos... (18-12-2025)
POZNAN – Hessel Hoekstra maakte zondag een prima indruk in de strijd om de Grote Prijs tijdens de Cavaliada Tour in het Poolse Poznan over 1,50 meter... (10-12-2025)
A CORUÑA – Willem Greve blijft schitteren op absoluut topniveau. Zondag zegevierde hij met zijn topmerrie Pretty Woman van ’t Paradijs (v. Vigo d’... (07-12-2025)
SAASVELD – Het scenario kon niet beter zijn. Een voorzitter die zich de hele week de benen uit het lijf loopt en toch nog even de tijd vindt om op... (07-12-2025)
SAASVELD – Noëlle Klokman stal vrijdagavond de show tijdens de Grote Prijs van de Twentse Ruiterdagen in  Saasveld. In de barrage van de wedstrijd... (06-12-2025)
SAASVELD – Eric ten Cate was woensdag in de Ankerhal van Saasveld na een spannend verlopen wedstrijd met twee fasen de lachende winnaar na de rubriek... (03-12-2025)
VRAGENDER – Met onder het zadel onder meer een van zijn recente troeven Sir Minka Z presenteerde Willem Greve zich afgelopen weekend uitstekend... (03-12-2025)
VRAGENDER – Beide zeges in de finales van de GMB Jonge Paarden Competitie in Vragender werden afgelopen weekend en prooi voor Twentse combinaties. (03-12-2025)