BROERS SCHRÖDER VERLIEZEN BINNEN TIEN DAGEN TWEE VOORMALIGE TOPPAARDEN

Na Monaco ook Berlin overleden

TUBBERGEN – Binnen tien dagen hebben de broers Schröder afscheid moeten nemen van twee voormalige toppaarden. Nadat begin september Eurocommerce Monaco op 29-jarige leeftijd overleed, kwam er zaterdag een einde aan het leven van de 26 jaar oude schimmelhengst Eurocommerce Berlin.

Berlin (v. Cassini I) verbleef de laatste jaren op dekstation De Radstake in Heelweg. Hij sliep in het bijzijn van zijn verzorgers rustig in. Net als Monaco (v. Locato) kwam Berlin op internationaal topniveau uit onder het adel van achtereenvolgens Wim en Gerco Schroder. Met de laatste werd de hengst onder meer in 2006 wereldkampioen met de nationale equipe in Aken en nationaal kampioen en een jaar later Europees kampioen met Oranje in Mannheim.

Zeer getalenteerde nakomelingen
Berlin zorgde de laatste jaren voor tal van uiterst getalenteerde nakomelingen. Het diepvriessperma van de hengst blijft beschikbaar via Stoeterij Duyvelshof in Hoogeloon. 

Met Montreal eindigde Gerco Schröder met het nationale team als vierde bij zowel de Olympische Spelen van 2004 in Athene als die van vier jaar later in Hongkong. Ook dit duo werd een keer kampioen van Nederland, in 2004.

“Het is heel jammer dat we afscheid moeten nemen van de twee oudjes, maar je weet dat zo’n moment een keer komt”, reageert Gerco Schroder op het verlies. “We bewaren aan beide paarden heel mooie herinneringen en we zijn blij dat ze nog lang van hun oude dag hebben mogen genieten.”

Monaco had bij de BWG Stables nog gezelschap van zijn oude maatje Eurocommerce Montreal (v. Athlet Z), ondertussen 27. Gerco: “Die lijkt nog altijd goed fit.”

Vijfde in Grote Prijs Paderborn
Sportief verliep het weekend voor de jongste van de broers Schröder wel goed. Hij legde zondag beslag op de vijfde plaats in de Grote Prijs van Paderborn. Met zijn zestien jaar oude bruine hengst Glock’s Zaranza (foto, v. Karandasj) was de Tubbergenaar 2,3 seconde minder snel dan de Duitse winnaar Philipp Schulze Tophoff met Concordess NRW.

Schröder was een van de dertien deelnemers aan de barrage van het traject over 1,45 meter. Van hen bleven er tien ook in de extra omloop foutloos. 
Zaterdag eindigde Gerco Schröder met zijn twaalfjarige bruine merrie Glock’s Debalia (v. Numero Uno)  als tweede op een parcours over 1,45 meter op tijd. De Duitser Jörne Sprehe was 0,17 seconde sneller dan de ruiter uit Tubbergen. Broer Ben Schröder noteerde zaterdag een tiende plek in de rubriek voor zevenjarige paarden met de bruine merrie New Star van Berghoeve (v. Gitano).

Foto Gerco Schröder met Glock's Zaranza © www.fototrailer.nl

Meer Springen

»
TUBBERGEN – De Schröder Masterclass is een garantie voor spektakel. De 24ste editie van het evenement op het Tubbergse stadhuisplein voor de... (12-08-2025)
»
TUBBERGEN – Het plein voor de Pancratius Basiliek in Tubbergen was op de maandag tijdens de Schröder Masterclass gebruikelijk het domein voor de... (12-08-2025)
»
HOUTEN – Amke Bekhuis presteerde zondag uitstekend met de tweede plaats in de strijd om de Grote Prijs van het CSI2* in Houten. Met haar tienjarige... (12-08-2025)
»
TUBBERGEN – Het venijn in de strijd om de Ladies Cup tijdens de 24ste editie van de Schröder Materclass zat zaterdag weer eens in de... (10-08-2025)
»
Organisaties van sportieve evenementen drijven doorgaans in hoge mate op de inzet van vrijwilligers. Ze vormen vaak het cement van het bouwwerk, dat... (09-08-2025)
»
HOUTEN – Gerco Schröder is aardig op dreef bij het CSI in Houten. Met zijn negenjarige vosruin Chactula PS (v. Exelero 2) bezette hij vrijdag de... (08-08-2025)
»
DUBLIN – Willem Greve won vrijdag met de foutloos gebleven springruiters van TeamNL met overmacht en overtuiging de landenwedstrijd van het... (08-08-2025)
»
Hij moest er aardig wat jaren op wachten, maar in 2024 mocht Bas van der Aa zich als winnaar laten huldigen van de Schröder Masterclass, waar hij al... (08-08-2025)
»
Terwijl de ruitertop zich opmaakt voor spectaculaire sport is er op dinsdagmiddag (12 augustus bij de Schröder Masterclass volop ruimte voor jonge... (07-08-2025)
»
HAAKSBERGEN – Eric ten Cate liet er woensdag geen misverstand over bestaat wie de sterkste was in de hoogste klassen tijdens het Sectolin springen in... (07-08-2025)
»
Legendarisch. Zo mag het traditionele ruiterbal inmiddels wel worden genoemd. Elk jaar barst het feest los, na afloop van de Grote Prijs van... (06-08-2025)
»
HAAKSBERGEN - Meteen al nadat de vosmerrie Porsche Knight (v. Komme Casall TN x Verdi) in maart bij hem op stal kwam, had Steven Veldhuis een goed... (05-08-2025)
»
De piste van de Schröder Masterclass is op maandagavond het podium waarop deelnemers van de Golden Oldies schitteren als vanouds. Als... (05-08-2025)
»
De strijd om de Salta Hobby Horse Cup is op zondag 10 augustus een nieuw onderdeel van de Schröder Masterclass. Deelnemers springen met een... (03-08-2025)
»
LATTROP – Stijn Roelink steeg zaterdag letterlijk naar grote hoogte. Op zijn elfjarige ruin Joyride (v. Denzel van ’t Meulenhof) overwon hij in de... (03-08-2025)
»
Wat ooit begon als een spannende wedstrijddag op haar pony is voor Lisa Spikkert (29) uitgegroeid tot een belangrijke rol binnen de organisatie van... (02-08-2025)
»
LATTROP – De strijd om de Grote Prijs van Het Pandoer draaide vrijdag tijdens het concours van De Grensruiters in Lattrop uit op een bijna compleet... (02-08-2025)
»
Al vanaf de allereerste editie is Gerrit Echtermeijer een vertrouwd gezicht in en rond de piste van de Schröder Masterclass. Niet als ruiter of... (01-08-2025)
»
Samen met haar imponerend springende schimmelmerrie Mama Mia Picobello vormt Lisa Schröder al geruime tijd een schier onklopbare combinatie. Het duo... (31-07-2025)
»
Droom je van een toekomst in de paardensport? Dan kun je niet vroeg genoeg beginnen. Dat weten de zussen Fleur (10) en Lauren (7) Haselbekke uit... (30-07-2025)