MET TEAM NL VIJFDE IN DEENSE MARTOFTE, ORANJE WEL BESTE IN 'EIGEN' KRONENBERG

Mooi aandeel Gerben Morsink

Gerben Morsink met Navarone Z

MARTOFTE - Gerben Morsink had een mooi aandeel in de vijfde plaats die het Nederlandse springteam vrijdag bezette in de wedstrijd voor de EEF Longines Nations Cup in regio Noord in het Deense Martofte.

Met zijn vijftienjarige hengst Navarone Z (v. Nabab de Reve) reed hij foutloos in de eerste ronde en maakte hij een springfout in de tweede manche.

Mans Thijssen boekte dezelfde resultaten met Joviality en van KNHS Talententeamlid Iris Michels tekende voor nul en vijf strafpunten met Bugao de l’Abbaye. Lars Kuster tikte met Ydille of Romcae in beide omlopen een balk uit de lepels. TeamNL kwam aldus tot twaalf strafpunten. Noorwegen won met vier strafpunten, gevolgd door Zweden (8) en Denemarken (9).
Eerder op de dag sloot Gerben Morsink met de tien jaar oude vosmerrie Colina Z (v. C-Ingmar) de rubriek over 1,40 meter, die gold als kwalificatie voor de finale van de Medium Tour, als vijfde af.

Kronenberg
In Kronenberg wonnen de springruiters van TeamNL wel hun wedstrijd voor de EEF Longines Nations Cup. In een barrage met Canada reed Michael Greeve met Denver zijn derde foutloze parcours. Canada maakte een springfout. Daarmee won het team van bondscoach Vincent Voorn na Mannheim voor de tweede keer op rij. 

De overwinning voor Nederland in Kronenberg is een heel mooie opsteker, maar levert geen punten op in de richting van de halve finale van de EEF Longines series in Deauville. TeamNL verdiende veertien dagen geleden al 100 punten in Mannheim dat in regio Oost valt waarin Nederland is ingedeeld. Punten kunnen er verdiend worden van 12 tot 16 juni in Samorin (Slowakije). Ierland verdiende in Kronenberg de 100 punten voor regio West. 

De volgende landenwedstrijd voor TeamNL is op 31 mei in Sankt Gallen, waar bondscoach Jos Lansink met vier combinaties aan start komt in de FEI Longines League of Nations op vijfsterren niveau.

Meer Springen

Anja Moret reed zondag met haar merrie Ilamine du Thurin (v. Dakar VDL) naar een fraaie derde plaats in de Grote prijs van de Good Tour in Deurne. De... (11-05-2026)
WIERDEN – Het verschil tussen de nummer een en twee in de Grote Prijs van het meiconcours in Wierden bedroeg uiteindelijk slechts 0,02 seconde. Met... (09-05-2026)
KRONENBERG – Jesse Berkers overklaste vrijdag met zijn in 2019 geboren bruine ruin Oklahoma Vg (v. Manchester van ’t Paradijs) de concurrentie in de... (09-05-2026)
WIERDEN – Wesley ter Harmsel trok donderdag de zege naar zich toe in de toprubriek over 1,40 meter met twee fasen tijdens het meiconcours van De... (08-05-2026)
DIEPENHEIM – David Ljungcrantz eiste dinsdag de zege op in de hoofdrubriek over 1,35 en 1,40 meter tijdens het Rapide springen in Diepenheim. Met... (07-05-2026)
MANNHEIM – Twee foutloze ritten van uitblinker Willem Greve met zijn negenjarige voshengst Party in de Hus (v. Kannan) konden niet voorkomen dat... (06-05-2026)
ERMELO – Meike Zwartjens en Thijmen Vos speelden afgelopen weekend hoofdrollen tijdens het CSI2* in Ermelo. Vooral de amazone uit Raalte was op dreef... (04-05-2026)
BUSTO ARSIZIO – Nina Stegeman maakte vrijdag in het Italiaanse Busto Arsizio haar debuut in het nationale kwartet bij de children en dat leverde... (01-05-2026)
DEURNE – Ook vorig jaar waren ze al eerste en tweede bij het NK springen. Dit keer waren de rollen omgedraaid en ging Michael Greeve er met de zege... (26-04-2026)
DEURNE – Nog volop verwikkeld in de strijd om prolongatie van zijn nationale titel springen bij de senioren was Willem  Greve zaterdag niet te... (25-04-2026)
DEURNE – Willem Greve bleef vrijdag met beide paarden foutloos op de tweede dag van het NK springen voor senioren. (24-04-2026)
DEURNE – Op de eerste dag van het NK springen bij de senioren zit drievoudig en regerend kampioen Willem Greve na de eerste dag op het vinkentouw.... (23-04-2026)
DEURNE - Het beste resultaat van een regionale deelnemer bij het NK springen kwam donderdag van Thijmen Vos. Op het eerste onderdeel voor de young... (23-04-2026)
Willem Greve met Party in de Hus tijdens de Grote Prijs van afgelopen zondag in Albergen.
DEURNE - Willem Greve verdedigt dit weekend in  Deurne zijn nationale titel bij de springruiters. De laatste drie keer dat hij deelnam won de ruiter... (22-04-2026)
SAASVELD – De vosmerrie Tadessa (v. Tattoo H&DB TN x Poker de Mariposa x Quality Time TN) maakte maandag de beste indruk tijdens de finale van... (21-04-2026)
TUBBERGEN – De strijd om de René Viscaal Memorial Zodiac Grote Prijs van het concours van PSV Het Twentse Ros Albergen mondde zondag voor veel... (19-04-2026)
TUBBERGEN – Pascalle Lienesch zegevierde vrijdag in de strijd om de Kleine Grote Prijs van het concours van PSV Het Twente Ros met haar zeven jaar... (18-04-2026)
SAASVELD – Bij de finale van het vrij springen in de Ankerhal te Saasveld komen maandag 20 april in totaal 22 drie- en vierjarige paarden aan de... (18-04-2026)
BONHEIDEN – Met vier keer een plek in de top vijf kan Steven Veldhuis terugkijken op een goed geslaagd concours in Bonheiden. Het leverde de ruiter... (16-04-2026)
TUBBERGEN – Rob Scherphof snelde woensdag met zijn negenjarige bruine merrie Miss Montreal (v. Vigo d’Arsouilles) de concurrentie ver vooruit in de... (15-04-2026)