Mareille van Geel vierde in GP De Wolden

VEENINGEN – Mareille van Geel-Schröder was de eerste die in de barrage van de GP De Wolden een nulrit op de mat legde. In het basisparcours waren o.a. Robert Vos (Wierden), Albert Zoer, Julia Kayser en Eric van der Vleuten jr. al gesneuveld met een of meer springfouten of een tijdstraf. De Amerikaanse Beezie Madden liet echter in het basisparcours al zien dat zij op jacht ging naar de overwinning met de randel Z afstammeling Cortes C.

Zij was het dan ook die Mareille van Geel-Schröder van het ‘podium’ verdreef in de voorlaatste rit. Daarvoor al had ook de Belg Kevin Gielen Mareille van Geel naar het tweede plan verdreven. En toen Jur Vrieling in de laatste barragerit met  Zavall VDL (v Casall) nog een poging deed om Beezie Madden van de troon te stoten, slaagde hij daar net niet in maar verdreef wel Gielen en Van Geel naar de plaatsen drie en vier en de winnaar van de derby in Almelo, Pim Mulder (Zwolle) naar de vijfde plek. Zijn tijd was goed voor de tweede plek maar er sneuvelde onderweg wel een balkje. Anne-Liza Makkinga (10e),  Bart Haselbekke (11e) en Hilde Woudstra (14e) zaten ook nog net in de prijzen. 
“Madden was gewoon te snel voor mij vandaag”, aldus Jur Vrieling. “Het was een genot om naar haar te kijken, want haar stijl is geweldig.” De Groninger liet weten dat hij misschien wat te gretig van start was gegaan en daardoor wat scherpte miste.
Winnares Madden keek tevreden terug. “Gelukkig had ik nauwelijks last van mijn blessure (Zij brak enkele weken geleden haar sleutelbeen – red.). Het ging lekker. De accommodatie is hier heel goed en de nieuwe bodem is voortreffelijk. Gelukkig had mijn paard, ondanks zijn zwarte kleur niet zoveel hinder van de warmte en daardoor presteerde die goed. Ik ga met een goed gevoel verder.”

1. Beezie Madden, Cortes C, 0 ft. 37,84 sec.
2. Jur Vrieling, Zavall VDL, 0 ft, 40,12 sec.
3. Kevin Gielen, Fariska, 0 ft. 40,59 sec.
4. Mareille van Geel-Schröder, Brayn,0 ft. 43,84 sec.
5. Pim Mulder, Zo Special, 4 ft. 39,54 sec.

Meer Springen

»
DEN BOSCH - “Een overwinning om nooit te vergeten!” Dat waren de woorden van Willem Greve na zijn spectaculaire overwinning in de Rolex Grand Prix... (17-02-2025)
»
OPGLABBEEK – Frank Schuttert mocht zich zondag in het Sentowerpark met zijn twaalfjarige bruine merrie Isis ((v. Cardento 933) laten kronen tot... (17-02-2025)
»
BALKBRUG – Jesse Berkers over 1,35 meter en Merle Bodde over 1,20 meter veroverden zaterdag namens Kring Twente springtitels in hun klasse tijdens de... (09-02-2025)
»
BORDEAUX – Willem Greve plaatste zich zaterdag dankzij de derde plaats in de Longines FEI Wereldbekerwedstrijd in Bordeaux voor de finale begin april... (09-02-2025)
»
SAASVELD – Met twee zeges kon Eric ten Cate woensdag tevreden zijn over zijn optreden tijdens de  midweekse springwedstrijden in de Ankerhallen te... (06-02-2025)
»
VALENCIA – Gert-Jan Bruggink boekte afgelopen week goede resultaten tijdens de Moura Tours in het Spaanse Valencia. Hij viel met drie verschillende... (03-02-2025)
»
DEN BOSCH – Conny Viscaal-Emondt is de trotse fokker en eigenaresse van het beste Nederlandse springpaard van 2024. De twaalfjarige schimmelruin... (01-02-2025)
»
AMBT-DELDEN – In een uitstekend gevulde manege De Hoffmeijer versloeg Vincent Geerink vrijdagavond elf opponenten in de barrage van de strijd om de... (31-01-2025)
»
DEN BOSCH – Hessel Hoekstra mocht donderdag een feestje vieren in de Brabanthallen van Den Bosch. Met de in 2017 geboren donkerbruine ruin Stargos... (31-01-2025)
»
AMBT-DELDEN – Stef Veldhuis was woensdag een maatje te groot voor de concurrentie in de rubriek over 1,35 meter tijdens het concours van Indoor Ambt... (30-01-2025)
»
WIERDEN – Steven Veldhuis trotseerde vrijdag in beide hoofdrubrieken van het concours van De Eschruiters tot twee keer toe de in prijzen grossierende... (30-01-2025)
»
AMSTERDAM - De strijd om de zege in de wedstrijd voor de Wereldbeker springen kende zondag een bijzonder verloop. Slechts zes van de veertig gestarte... (26-01-2025)
»
AMSTERDAM – Met een keurige vierde plaats op de elfjarige bruine hengst Comthago (v. Comme il Faut) in de rubriek over 1,50 meter met barrage sloot... (26-01-2025)
Willem Greve met Highway TN NOP © Foto Ashley Claus.
»
AMSTERDAM – Nog geen week na zijn succesvolle optredens in Leipzig toonde Willem Greve vrijdagavond laat ook in Amsterdam aan zijn toppaarden in vorm... (25-01-2025)
»
AMSTERDAM – Op de eerste dag van Jumping Amsterdam reed Jarno Hesselink donderdag naar een keurige derde plaats. De in goede vorm verkerende... (24-01-2025)
»
SAASVELD – Nuri Dijks gold al weer aardig wat jaren geleden als een groot talent van de Twentse springsport. Ondertussen verblijft hij al weer... (23-01-2025)
»
DIEPENHEIM – Mart IJland zet zijn loopbaan per 1 februari voort bij Stal Sander Geerink in Diepenheim. Na een kort verblijf bij Stal Berkhof in... (22-01-2025)
»
LEIPZIG – Willem Greve schreef zondag een nieuw hoofdstuk bij in zijn toch al fraaie carrière. De nationaal kampioen uit Markelo won voor het eerst... (19-01-2025)
»
LEIPZIG – Willem Greve speelde zaterdag een van de hoofdrollen in het Championat van Leipzig. Tijdens het evenement Partner Pferd reed hij met zijn... (19-01-2025)
»
SAASVELD – Hanzel (Hung Shen) Chen is pas weer een week in Nederland, maar het vormde voor de jonge Taiwanees geen beletsel om meteen in zijn eerste... (17-01-2025)