AMERIKAANSE PUPIL VAN JEROEN DUBBELDAM SUCCESVOL IN OMMEN

Lucas Porter sterkste over 1,50 meter

OMMEN - Peder Fredericson, de zilveren medaillewinnaar van de Olympische Spelen in Rio de Janeiro, gaf zaterdagavond op CSI Ommen een demonstratie barrage rijden weg en dat leverde hem meteen een nieuwe auto op. Hij won de finale van de Medium Tour over 1,45 meter nadat hij vrijdag ook al de ranking proef op zijn naam had geschreven met H&M Carat Desire (Carinjo).

“Ik wist op voorhand dat het een snelle barrage ging worden met zoveel snelle ruiters erin. Als laatste moest Marcus Ehning van start en dan weet je het wel. Het gaspedaal intrappen als je in de top wil finishen”, lacht Peder Fredericson. Zijn H&M Carat Desire, die met zijn negen jaar ook al rubrieken op 1.55m hoogte heeft gesprongen, ontwikkelt zich tot een heel snel paard. “Het is ook een heel talentvol paard. Twee weken geleden werd hij zelfs vierde in de Falsterbo Derby. Hij kwam als vijfjarige al bij ons op stal. Heel erg ervaren is hij niet, maar hij sprong deze week fantastisch. Het is ook heerlijk rijden hier. Een concours met een goede atmosfeer en vriendelijke mensen.”

Ongeacht hoe Peder Fredericson zondag in de Grote Prijs rijdt met H&M Cristian K (v. Namelus R), hij mag na afloop van het concours zijn hand ophouden bij de kassa. Zijn zeer getalenteerde stalamazone Stefanie Holmén sprong zich ook volop in de prijzen. Peder’s EK-paard H&M All In is ook op CSI Ommen. “Maar alleen voor training. In Falsterbo werd hij nog tweede in de Grote Prijs. Dit weekend wat rust voor hem, daarna verblijven we even bij Willem Greve op stal en daarna door naar Münster, onze laatste voorbereiding op het Europees kampioenschap.”

Ehning en Porter
In de finale van de Medium Tour  ging de tweede prijs naar de Duitse topruiter Marcus Ehning met Calanda (v. Calido I), gevolgd door de Amerikaan Lucas Porter op Diamonte Darco. De Porter-familie had een topavond, want Lucas won de proef over 1,50 meter met B Once Z (v. Baloubet du Rouet). Jur Vrieling werd knap tweede op Acascia (v. Diamant de Semilly), voor tweevoudig olympisch kampioen eventing Michael Jung met Fischersolution (v. Carthino Z). Gert-Jan Bruggink werd zevende met Primeval Extase en Bas van der Aa negende met Cassilia.

Foto Lucas Porter met B Once Z van www.fototrailer.nl

Meer Springen

»
VALKENSWAARD – Met een machtige barragerit stelde Willem Greve zondag met de veertienjarige bruine hengst Grandorado TN NOP (v. Eldorado van de... (27-07-2025)
»
ZUIDWOLDE – Thjimen Vos behaalde donderdag met de vijftienjarige bruine ruin Feliek-H (v. Azteca VDL) onder het zadel een mooie derde plaats in de... (25-07-2025)
»
DIEPENHEIM – Meike Zwartjens mocht zich dinsdagavond laten kronen tot winnares van de zesde editie van het Masterspringen in Diepenheim. De amazone... (22-07-2025)
»
DIEPENHEIM – Bij SV Diepenheim staat dinsdagavond de zesde editie van het masterspringen op het programma. Vorig jaar greep Hessel Hoekstra de... (21-07-2025)
»
BENTELO – Lars Schröder was zaterdag afgetekend de sterkste in de toprubriek over 1,30/1,35 meter tijdens de eerste wedstrijd voor de Twentse... (21-07-2025)
»
ZUIDWOLDE – Mart IJland was zondag de aanvoerder van vijf regioruiters, die tijdens de strijd om de Grote Prijs van het CSI1* in Zuidwolde een plek... (21-07-2025)
»
ZUIDWOLDE – Mart IJland was zondag de aanvoerder van vijf regioruiters, die tijdens de strijd om de Grote Prijs van het CSI1* in Zuidwolde een plek... (21-07-2025)
»
LA CORUNA - De climax van het EK springen vond zondag plaats met de individuele finale. De 30-jarige Kim Emmen begon vanaf de veertiende plek aan... (20-07-2025)
»
ZUIDWOLDE – Twentse combinaties beleefden vrijdag een topdag tijdens het CH De Wolden. Liefst vier rubrieken leverden een zege op voor ruiters uit... (19-07-2025)
»
LA CORUNA – Kim Emmen en Willem Greve rukten vrijdag tijdens het EK in La Coruna op naar de posities veertien en vijftien in het individuele... (18-07-2025)
»
LA CORUNA – Mede door foutloze ritten van Willem Greve met Pretty Woman van ’t Paradijs en Kim Emmen met Imagine NOP steeg het springteam van... (17-07-2025)
»
BENTELO – Het concours van De Hagmolenruiters in Bentelo is komende weekend het decor van de eerste wedstrijd voor de Twentse grascompetitie. Het... (17-07-2025)
»
LA CORUNA – De Nederlandse springruiters zijn het EK in  het Spaanse La Coruna bescheiden begonnen. In de eerste kwalificatie van de titelstrijd... (17-07-2025)
»
RIESENBECK – De pas vijftienjarige Faye Louise Vos veroverde afgelopen weekend zilver met het nationaal juniorenteam tijdens het EK in Riesenbeck.... (14-07-2025)
»
RAALTE – Jarno Hesselink, eerder dit jaar al de beste indoor, zegevierde afgelopen weekend met No Mercy ook outdoor in de strijd om de regiotitel van... (14-07-2025)
»
OMMEN - Nog altijd revaliderend van zijn gebroken heup heeft Frank Schuttert het thuisfeest op CSI Ommen op zondagmiddag laten exploderen. Negen jaar... (13-07-2025)
Annelies Vorselmans met C. Kulottie W Z tijdens de prijsuitreiking en in actie. Foto's © Fototrailer
»
OMMEN – Annelies Vorsselmans duldde zaterdag tijdens CSI Ommen niemand in haar buurt in de finale van de Medium Tour over1,45 met winning round. Met... (12-07-2025)
»
OMMEN – Het missen van het EK springen vanwege een blessure van zijn toppaard Comthago VDL heeft vooralsnog geen negatieve invloed op de prestaties... (11-07-2025)
»
OMMEN – Tot en met zondag is Het Overijsselse Ommen 430 internationale springpaarden rijker. Alle deelnemende ruiters uit binnen- en buitenland zijn... (09-07-2025)
»
HAAKSBERGEN – Een noodlottige misstap in de wei heeft plotseling een einde gemaakt aan het leven van de 21-jarige tophengst Carambole (v. Cassini I x... (07-07-2025)