Linda Klaassen voorop in cupstrijd

LONNEKER – Linda Klaassen (foto) mocht zondag tijdens de Lonneker Paardendagen met Zenna de eerste prijs van 250 euro in ontvangst mocht nemen als winnares van de halve finale van de strijd om de KNHS-BoerenBond/Welkoop Cup. De deelnemers kwamen 's ochtends al vroeg in actie om te strijden voor een startbewijs in de finale. Instructeur en springruiter Niels Nanning uit Dalfsen verzorgde de rijstijljurering en voorzag de deelnemers van commentaar en tips.

“Er waren een paar echte uitschieters in de rubriek die goede cijfers behaalden, maar ook een paar deelnemers die nog wat huiswerk te doen hebben. De tijd in de eerste manches stond redelijk scherp, wat ook voor de nodige tijdfouten zorgde bij een groot deel van de deelnemers.”

De hoogste punten voor stijl gingen naar Sophie Claassen, die een hele nette ronde reed, waarbij de afstanden klopten. Daarbij heeft ze een nette houding en zit. Ze kreeg voor haar foutloze eerste manche met Vinaralda P (v.Grosso Z) een 8,5 als stijlcijfer. Helaas ging er in de tweede ronde een balk naar beneden waardoor ze naar de derde plaats zakte. Hetzelfde overkwam Amanda Slagter, ze kreeg een 8,2 op stijl maar in haar snelle barrage ging ook een balk naar beneden. Met Vienna (v.Hattrick) werd ze vierde.

Linda Klaassen kreeg net als Luuk van de Kerkhof een 7.8 voor de wijze van rijden. Beiden reden ook twee foutloze manches. Linda Klaassen was de snelste in een tijd van 33.67 seconden. Met haar snelle bruine merrie Zenna (v.Rash R) verwees ze daarmee Luuk van de Kerkhof met Tirs Camus (v.Cajus) naar de tweede plaats.

De vijftien deelnemers die de tweede manche reden in Lonneker zijn door naar de finale op 11 september tijdens Horse Event in Deurne. (Bron KNHS)

Foto Linda Klaassen van www.fototrailer.nl

Meer Springen

»
ERMELO – Matt Garrigan met de elfjarige bruine merrie Grace V (v. London) en Anke Bekhuis met de vijftien jaar oude ruin Acuero (v. Acorado,... (03-05-2025)
»
SAASVELD -  Het vrij springen van maandag in Saasveld draaide voor Emily Sanders uit op een bijzondere avond. De Hengelose won met twee loten... (30-04-2025)
»
SAASVELD – De vierjarige bruine ruin Ribolensky (v. Ibolensky x Action Breaker x Canturano I) werd maandag in de prima gevulde Ankerhal te Saasveld... (29-04-2025)
»
HAGEN – Annelies Vorsselmans legde zondag beslag op een fraaie tweede plaats in de strijd om de Grote Prijs van het toernooi Horses & Dreams... (28-04-2025)
»
DEURNE – Willem Greve hield op de laatste dag van het NK springen in Deurne zijn hoofd koel. De titelverdediger en koploper na twee onderdelen was... (27-04-2025)
»
DEURNE - Meike Zwartjens veroverde zondag brons in het NK voor young riders. De amazone uit Raalte had voldoende aan een vijfde plaats op de slotdag... (27-04-2025)
»
DEURNE – Uitgerekend bij de strijd om de nationale springtitel meldde Gert-Jan Bruggink zich vrijdag nadrukkelijk terug aan het front. Met een knappe... (26-04-2025)
»
DEURNE – Met Willem Greve op goudkoers, Hessel Hoekstra op de vierde en Gert-Jan Bruggink op de zevende plaats gaat hippisch Twente met een hoopvol... (25-04-2025)
»
DEURNE – Willem Greve is de strijd om het nationaal kampioenschap springen in Deurne foutloos begonnen. De titelverdediger sloot het eerste onderdeel... (24-04-2025)
»
DEURNE – Willem Greve verdedigt vanaf donderdag in Deurne zijn nationale titel bij de springruiters. Dit keer niet met Grandorado TN NOP, waarmee hij... (23-04-2025)
»
SAASVELD – De Ankerhal in Saasveld is maandagavond 28 april weer het toneel van de jaarlijkse finaleavond vrij springen van de Rijpaarden... (23-04-2025)
»
BUSTO ARSIZIO - Jennifer Munsterhuis kijkt ‘onwijs blij’ terug op haar prestaties tijdens haar twee weken durende verblijf bij het concours in het... (21-04-2025)
»
TUBBERGEN – Hessel Hoekstra beleefde vrijdag een topdag tijdens het concours van Het Twentse Ros Albergen. In Tubbergen zegevierde hij eerst in de... (18-04-2025)
»
TUBBERGEN – Don Willemsen scoorde donderdag tijdens het concours van Het Twentse Ros Albergen de meeste stijlpunten in de rubriek voor vijfjarige... (18-04-2025)
»
De organisatie van het concours hippique van PSV Het Twente Ros kan ook dit keer weer een beroep doen op de onmisbare medewerking van de scouts van... (16-04-2025)
»
TUBBERGEN – Gerben Morsink bleek dinsdag niet te kloppen in de rubriek over 1,35 meter op de eerste dag van het concours hippique van Het Twentse Ros... (16-04-2025)
»
Peter Olthof is tijdens het concours van Het Twentse Ros een van de ruiters uit de nabije omgeving, die zijn zinnen zet op goede prestaties. Voor de... (15-04-2025)
»
Ze waren alle drie nog maar twee jaar jong, toen ze voor het eerst op een pony werden gezet. Zeven jaar later deden ze stuk voor stuk al ervaring op... (14-04-2025)
»
Jennifer Munsterhuis kende een geslaagd weekend bij het CSI1* in het Italaanse Busto Arsizio. Met haar negenjarige vosmerrie Pebble Beach (v. Arezzo... (13-04-2025)
»
Het nieuws dat Jumping Schröder pogingen onderneemt in Twente een concours hippique op topniveau te behouden, is bij liefhebbers van de paardensport ... (13-04-2025)