TUBBERGENAAR ZEGEVIERT OVER 1,30 METER IN EERSTE WEDSTRIJD TWENTSE GRASCOMPETITIE

Lars Schröder verrast Hessel Hoekstra

Lars Schröder tijdens de prijsuitreiking.

BENTELO – Lars Schröder verraste Hessel Hoekstra zaterdag in de eerste wedstrijd van de Twentse Grascompetitie in Bentelo. Met Diablo won de Tubbergenaar de klasse over 1,30 meter met een voorsprong van precies een kwart seconde op Hoekstra, die Black Friday had gezadeld.

Achter Coen Kerbert met Kelesta bezette Schröder ook nog de vierde plek met Mr. Vagabond S. Vasco Campana completeerde de top vijdf met J. Kilermo.

De Engelse amazone Anja Moret (foto hieronder) trok met Ilamine de Thuret de zege naar zich toe over 1,35 meter. Op liefst 4,56 seconde volgde Hans van der Kolk als tweede. Matt Garrigan was met Lincoln LB nog aanzienlijk sneller dan Moret, maar maakte onderweg een springfout in de barrage. Jasmin Seppälä werd vierde.

Hessel Hoekstra met Comthago en Willem Greve met Leonardo S bleven eveneens foutloos in het basisparcours, maar sprongen ‘hors concours’ mee. Ze kwamen daarom niet aan de start in de barrage. 

Veruit de snelste
Esmee Nijland was met Kalineke veruit de snelste foutloze deelnemer over 1,20 meter. Jesse Seiger volgde op 3,4 seconde als tweede met N’Avicii en Anne-Lotte Tijhuis bezette de derde plek met Nemmadi TI.
Rens Grootelaar won op Butterflay met een riante voorsprong over 1,10 meter. Jarno Hesselink met Olympia en Herman Koorman met Ocean S Eleven sloten als tweede en derde bij hem aan.
Jesse Seiger scoorde met Donna Lucardi Z de meeste stijlpunten (85) in de rubriek over 1,00 meter. Annemijn Wolters met Ollie (83) en Bo Vloothuis met Osammy (82,5) bleven niet ver bij hem achter.

Op naar Lattrop
De tweede voorronde van de Twentse Grascompetitie wordt donderdag 1 en vrijdag 2 augustus afgewerkt in Lattrop. De derde selectiewedstrijd vindt op 30 en 31 augustus plaats in Langeveen. Daar zijn op 1 september ook de finales. Om zich daarvoor te plaatsen moeten de deelnemers tenminste aan twee van de drie concoursen hebben deelgenomen.

Meer Springen

RIJSSEN – Eric ten Cate lachte vrijdag het laatste tijdens de drie dagen durende eerste editie van TCN Jumping in Rijssen van dit jaar. (04-04-2026)
WIERDEN - De eerste editie van Eurojump Wierden van 2026 zit er weer op. Roderick van den Engh besliste de rubriek over 1,30 meter met twee fasen in... (31-03-2026)
Mart IJland reed afgelopen week goed van voren mee tijdens de Toscana Tour in het Italiaanse Arezzo. De ruiter van Stal Geerink boekte een zege en... (30-03-2026)
De Ankerhal in Saasveld vormt vanavond (vrijdag 27 maart) en morgen het decor van de voorselecties voor de finale van het traditionele vrij springen... (27-03-2026)
Lars Wigger mocht zich zondag twee maal tot winnaar laten kronen tijdens het Noaber Springen in Denekamp. In de buitenlucht zegevierde hij in eigen... (26-03-2026)
Steven Veldhuis heeft een uitstekend weekend achter de rug op het Green Valley Estate in Deurne, waar jaarlijks ook het NK springen wordt gehouden.... (25-03-2026)
PARIJS – Willem Greve hield zijn prima vorm afgelopen weekend vast in de Franse hoofdstad Parijs. Tijdens het CSI5* Saut Hermès eindigde de... (24-03-2026)
Van de twaalf beloftes die dit jaar deel uitmaken van het KNHS Talententeam 2026 komen er twee uit Twente. Sterre van Houte bij de eventing en... (18-03-2026)
DEN BOSCH – Hessel Hoekstra sloot zondag een voor hem prima verlopen CSI5* The Dutch Masters af met een mooie negende plaats in de strijd om de Grote... (15-03-2026)
DEN BOSCH – Hessel Hoekstra opende zijn driedaagse tijdens het CSI5* The Dutch Masters in Den Hosch vrijdag met een keurige vierde plek op zijn... (14-03-2026)
DEN BOSCH – Willem Greve slaagde er donderdagavond tijdens The Dutch Masters op knappe wijze in zijn titel als Best of Champions te prolongeren. (13-03-2026)
RIJSSEN – Cindy Kosse staat de komende dagen voor een mooie nieuwe uitdaging. De kersverse nationaal kampioene over 1,30 meter gaat vanaf vrijdag van... (12-03-2026)
Robert Vos tekende zaterdag voor een mooie overwinning in de vijfde week van de Andalucia Sunshine Tour in het Spaanse Vejer de la Frontera. De... (09-03-2026)
HERNING – Hessel Hoekstra voegde zaterdag weer een fraaie zege toe aan zijn toch al uitgebreide erelijst. (08-03-2026)
Willem Greve eindigde afgelopen weekend twee keer als vijfde en even vaak als tiende tijdens het CSI in het Belgische Opglabbeek. (02-03-2026)
ENSCHEDE – Gerben Morsink is er trots op dat zijn 17-jarige zwartbruine dekhengst Navarone Z (v. Nabab de Reve) deze week zowel röntgenologisch als... (28-02-2026)
ERMELO - Cindy Kosse veroverde donderdag op knappe wijze de nationale titel van de KNHS in de klasse over 1,30 meter. Met haar negenjarige bruine... (26-02-2026)
KRONENBERG – De tienjarige donkerbruine ruin Excellence (v. Excentriek) doet zijn naam de laatste weken alle eer aan. In het zadel van Jordy Wilken... (24-02-2026)
GENT – Wesley Mulder legde zondag met zijn negenjarige bruine merrie C-Livia Rv Z (v. Cohinoor VDL) beslag op een keurige vijfde plek in de Grote... (24-02-2026)
KRONENBERG – De tienjarige donkerbruine ruin Excellence (v. Excentriek) doet zijn naam de laatste weken alle eer. In het zadel van Jordy Wilken werd... (24-02-2026)