Kirsten Rikkert beste bij junioren

MOORSELE - Kirsten Rikkert triomfeerde vrijdag met Unlimited RAG in het Belgische Moorsele bij de junioren in een wedstrijd over twee fasen over 1,25 meter. Ze bleef landgenote Stefanie van den Brink met Wender welgeteld driehonderdste seconde voor. Ook Merle Tasche met Marlon Brando (tiende) en Sarah Koppelman met Wisteria (achttiende) maakten geen fouten.

Demi Dijks werd fraai tweede bij de junioren op een parcours over 1,35 meter met barrage. Met I Belong to You kwam Dijks maar vijfhonderdste seconde te kort tegen winnaar Dennis van den Brink. Die werd niet alleen eerste met Royal Queen, maar ook derde met Royal Dream. De vierde plek was voor Kirsten Rikkert met Sorrento.
Nuri Dijks werd met Tobias elfde bij de young riders op een parcours over 1,40 meter met barrage. Vijf deelnemers haalden de barrage.

Demi Dijks scoorde zaterdag een derde en een vijfde plaats met respectievelijk I Belong to You en Vogue in de rubriek over 1,35 meter voor junioren direct op tijd.
Ook Merle Tasche liet alle balken liggen en werd met La Toya 44 tiende. Kirsten Rikkert stuurde zowel Sorrento RAG als Vyrose RAG netjes naar de finish, maar kwam met haar tijden niet in de buurt van de toptien.
Ze veroverde wel een derde plek in het 1,30 meter-parcours over twee fasen met Unlimited RAG. In deze rubriek werd Merle Tasche achtste met Marlon Brando en Isabelle van Straaten tiende met Una Bella S.

Bij de pony's kwam haar broer Fred prima aan de meet, maar zijn tijd leverde met Santa Lucia niet meer dan de zeventiende plek op. Lisanne Roesink reikte met Kingston van de Westeres tot de 28te plaats, omdat ze één hindernis niet tot een goed einde bracht. In het twee fasen-traject over 1,10 meter werd ze twaalfde met Maui. Janneke Koppelman bracht dat parcours met Lady ook tot een goed einde en klasseerde zich als 26ste.
 

Bij de pony's (1,10 meter) bleef Fred van Straaten met Santa Lucia zonder averij, maar met zijn tijd kwam hij niet bij de eersten in de uitslag. Hetzelfde overkwam hem later ook op een traject over 1,25 meter, toen hij de zestiende en qua tijd minst snelle foutloze ruiter was.

Foto Kirsten Rikkert, hier met Sorrento RAG, van Marcel Hubers 

Meer Springen

VRAGENDER – Met een derde plaats in de strijd om de Grote Prijs van Outdoor Gelderland tekende Hessel Hoekstra zondag met zijn twaalf jaar oude... (14-06-2026)
VRAGENDER – Willem Greve bleef zaterdag tijdens het CSI3* Outdoor Gelderland niet ver verwijderd van de zege in de rubriek over 1,40 meter op tijd. (14-06-2026)
VRAGENDER – Hessel Hoekstra is goed van start gegaan bij Outdoor Gelderland. Op de terreinen van PSC Lichtenvoorde in Vragender eindigde de ruiter... (12-06-2026)
SANKT GALLEN – Annelies Vorsselmans kan terugkijken op een voor haar goed verlopen optreden tijdens het internationale topconcours in het Zwitserse... (08-06-2026)
TUBBERGEN – Bas van der Aa sloot zondag een voor hem al zeer geslaagde tweede editie van Jumping Schröder Twente als een ware grootmeester af. (07-06-2026)
TUBBERGEN – Meike Zwartjens kwam zaterdag als laatste aan de start voor de finale van de Medium Tour van het CSI2* Jumping Schröder Tubbergen over 1,... (06-06-2026)
TUBBERGEN - De Olympic Dream Auction bleek vrijdagavond tijdens Jumping Schröder Twente een schot in de roos.  (06-06-2026)
TUBBERGEN –  Door ook de tweede kwalificatie voor de strijd om de Grote Prijs in winst om te zetten, ging Bas van der Aa vrijdag met Gaen op... (06-06-2026)
TUBBERGEN – Bas van der Aa maakte donderdag tijdens Jumping Schröder Twente indruk tijdens de rubriek over 1,45 meter op tijd, de eerste kwalificatie... (04-06-2026)
TUBBERGEN – Jennifer Munsterhuis was woensdag dicht bij de zege in de toprubriek van de eerste dag van Jumping Schroder Twente. Met de KWPN-merrie... (04-06-2026)
Evenementen als Jumping Schröder zouden niet kunnen blijven bestaan als ze niet worden ondersteund door een redelijk aantal onontbeerlijke sponsors.... (02-06-2026)
RAALTE – Met een eerste en een tweede plaats heerste Eric ten Cate vrijdag in de rubriek over 1,30 meter tijdens het Horka Concours in Raalte. De... (01-06-2026)
Nathan Greftenhuis mag met recht de ‘meesterknecht’ van de BWG Stables worden genoemd. Alweer achttien jaar is de Tubbergenaar als trouwe kracht... (31-05-2026)
VEENINGEN – Wesley ter Harmsel presteerde zaterdag prima als lid van het Nederlandse team young riders tijdens het CH De Wolden. (30-05-2026)
Net als vorig jaar staat tijdens Jumping Schröder weer een veiling van veulens en jonge springpaarden van topverervers op het programma.  (30-05-2026)
De regionale ruitertop gaat op zondag 7 juni een poging wagen de zege in de Grote Prijs van het CSI2* Jumping Schröder Twente weer in Twente te... (29-05-2026)
Voor Emma Sophia Spanko ging in het tweede weekend van mei een droom in vervulling. Nog young rider mocht ze in het Belgische Lier voor Tsjechië in... (28-05-2026)
DENEKAMP – Jesse Berkers bleef zaterdag met Qornets Pleasure de complete concurrentie voor in de eerste Grote Prijs van Outdoor Denekamp over 1,30 en... (27-05-2026)
Na zijn twee oudere broers, de tweeling Ben en Wim, houdt ook Gerco Schröder zich steeds meer bezig met de begeleiding van vooral veelbelovende jonge... (27-05-2026)
DENEKAMP – Stijn Roelink met Diamond in de klasse over 1,35 meter en Merle Bodde met Just Kharley over 1,30 meter mochten zich afgelopen weekend in... (27-05-2026)