Jesper Romp leidt Oranje naar zilver

WIERDEN - Jesper Romp leidde donderdag het kwartet young riders naar zilver in de landenwedstrijd van het Dutch Youngster Festival in Wierden. De stalruiter van de BWG Stables uit Tubbergen liep over beide manches slechts één tijdfoutje op en hield verder met Balouska zijn blazoen op een geweldige wijze schoon. Kirsten Rikkert kon dit keer geen hoofdrol vertolken, al liet ze een matige eerste ronde met Sorrento volgen door een goede tweede.

Nederland liep uiteindelijk achttien strafpunten op en dat waren er vijf meer dan Italie, dat zich als winnaar liet huldigen. Duitsland eindigde als derde met 21 strafpunten. Bij de oosterburen bleef Kendra Claricia Brink als enige van het hele deelnemersveld foutloos. België werd vierde met 23 strafpunten. Spanje was als vijfde met 71 strafpunten een dissonant in de Nations Cup.

In de landenwedstrijd voor Young Riders had Nederland het geluk niet aan haar zijde. Rabo Talententeam lid Kevin Jochems (Asten) tikte in beide manches met Willem de bovenste paal van de laatste hindernis. Sterkste man van het Nederlandse Young Riders team was dus Jesper Romp met Balouska. "In de eerste manche reed ik bewust iets terughoudend. In een eerdere landenwedstrijd in Bonheiden moest ik ook als eerste starten en reed ik te  hard, waardoor Balouska erg heftig werd en ik twee ruiterfouten maakte. Dat wilde ik niet weer en daarom reed ik nu net te rustig. Tot tweemaal toe reed ik in twee wendingen een paar galopsprongen te veel. In de tweede reed ik die wendingen korter en bleef ik royaal binnen de tijd. Ik ben hier echt heel blij mee", vertelde Jesper, die niet alleen gecoacht werd door Roelof Bril, maar ook aanwijzingen ontving van Wim en Ben Schröder, Tom Brinkman en van zijn vader Bert.

"Ben en Roelof hielpen me op het voorterrein en van de andere drie kreeg ik vlak voor ik de ring inreed nog een paar tips, want zij hadden de wedstrijd langs de lijn gevolgd", aldus Jesper.

Mee naar Hagen
Direct na de prijsuitreiking kwam bondscoach Bril even bij Jesper langs. "Jij start dit paard zaterdag niet in de Grote Prijs, want jij gaat volgende week mee naar Hagen", was de mededeling. Dit betekent dat Romp met deze landenwedstrijd weer een stapje heeft gezet op weg naar een teamplaats voor het EK. Naar Hagen wordt Romp vergezeld door in ieder geval Bart Haselbekke, Jelmer Hoekstra en Glenn Knoester. "Daar komt er nog een bij", aldus Roelie Bril. Over wie daar vierde en vijfde ruiter worden, wil ik nog een nachtje slapen."

Paraplu
Kirsten Rikkert was in de eerste omloop niet in haar beste vorm. Zelf weet ze het onder meer aan een paraplu waarvan Sorrento was geschrokken, maar ze trok ook het boetekleed aan. "Die eerste manche had beter gekund en ging het niet zo fijn. Bij de eerste fout kwam ik niet zo goed uit door het schrikken van Sorrento, bij de driesprong was ik iets te snel bij de hindernis. De tweede ronde giong het een stuk beter en was Sorrento erg goed. De fout die we toen maakten, was puur mijn eigen schuld en niet die van mijn paard." Er stond vandaag wel echt een landenproef, technisch moeilijk en hoog. Zo hoort het ook bij een Nations Cup."

Spannende strijd met Italië
Het werd een spannende strijd tussen Italië en Nederland. Na de eerste manche gingen de Italianen aan de leiding met negen strafpunten en Nederland stond tweede met tien strafpunten. Toen de eerste starter van Italië 13 strafpunten noteerde en Romp foutloos was gebleven begon er hoop te gloren voor een Nederlandse zege. Kirsten Rikkert hield de schade in de tweede ronde met Sorrento dus beperkt tot vier strafpunten.

Toen moest Bart Lips met Zidane foutloos blijven om de Italianen onder druk te zetten. Door een springfout van hem kregen die echter lucht en die ruimte werd nog groter toen Kevin Jochems met Willem ook een paaltje afwierp. De enige hoop voor Nederland was dat de laatste Italiaanse amazone Francesca Ciriesi met Que Sera twee fouten zou maken. Maar dit is een fantastisch springpaard, dat niet in de buurt van het hout wenste te komen en zij bleven foutloos.

Roelof Bril: "Voor dit team is deze prestatie eigenlijk best goed. Maar om te winnen heb je nulrondes nodig en die hebben we te weinig gereden."

Het Dutch Youngster Festival duurt tot en met zaterdag. Op vrijdag staat de landenwedstrijd voor de junioren op het programma, met Veronique Morsink. Zaterdag wordt er in alle drie groepen gestreden om de Grote Prijzen.

Uitslag Nations Cup young riders
1) Italië - 13
2) Nederland - 18
- Jesper Romp (Tubbergen) - Balouska (Stakkato Gold x Pluspunt) - 1 en 0
- Kirsten Rikkert (Enter) - Sorrento (Kingston x Faram) - (8) en 4
- Bart Lips (Biest-Houtakker) - Zidane (Oklund x Legaat) - 5 en 4
- Kevin Jochems (Asten) - Willem (Regino Adelheid x Lorenz) - 4 en (4)
3) Duitsland - 21
4) België - 23
5) Spanje - 71

Foto Nederlands team van www.fototrailer.nl

 

Meer Springen

»
DIEPENHEIM – Meike Zwartjens mocht zich dinsdagavond laten kronen tot winnares van de zesde editie van het Masterspringen in Diepenheim. De amazone... (22-07-2025)
»
DIEPENHEIM – Bij SV Diepenheim staat dinsdagavond de zesde editie van het masterspringen op het programma. Vorig jaar greep Hessel Hoekstra de... (21-07-2025)
»
BENTELO – Lars Schröder was zaterdag afgetekend de sterkste in de toprubriek over 1,30/1,35 meter tijdens de eerste wedstrijd voor de Twentse... (21-07-2025)
»
ZUIDWOLDE – Mart IJland was zondag de aanvoerder van vijf regioruiters, die tijdens de strijd om de Grote Prijs van het CSI1* in Zuidwolde een plek... (21-07-2025)
»
ZUIDWOLDE – Mart IJland was zondag de aanvoerder van vijf regioruiters, die tijdens de strijd om de Grote Prijs van het CSI1* in Zuidwolde een plek... (21-07-2025)
»
LA CORUNA - De climax van het EK springen vond zondag plaats met de individuele finale. De 30-jarige Kim Emmen begon vanaf de veertiende plek aan... (20-07-2025)
»
ZUIDWOLDE – Twentse combinaties beleefden vrijdag een topdag tijdens het CH De Wolden. Liefst vier rubrieken leverden een zege op voor ruiters uit... (19-07-2025)
»
LA CORUNA – Kim Emmen en Willem Greve rukten vrijdag tijdens het EK in La Coruna op naar de posities veertien en vijftien in het individuele... (18-07-2025)
»
LA CORUNA – Mede door foutloze ritten van Willem Greve met Pretty Woman van ’t Paradijs en Kim Emmen met Imagine NOP steeg het springteam van... (17-07-2025)
»
BENTELO – Het concours van De Hagmolenruiters in Bentelo is komende weekend het decor van de eerste wedstrijd voor de Twentse grascompetitie. Het... (17-07-2025)
»
LA CORUNA – De Nederlandse springruiters zijn het EK in  het Spaanse La Coruna bescheiden begonnen. In de eerste kwalificatie van de titelstrijd... (17-07-2025)
»
RIESENBECK – De pas vijftienjarige Faye Louise Vos veroverde afgelopen weekend zilver met het nationaal juniorenteam tijdens het EK in Riesenbeck.... (14-07-2025)
»
RAALTE – Jarno Hesselink, eerder dit jaar al de beste indoor, zegevierde afgelopen weekend met No Mercy ook outdoor in de strijd om de regiotitel van... (14-07-2025)
»
OMMEN - Nog altijd revaliderend van zijn gebroken heup heeft Frank Schuttert het thuisfeest op CSI Ommen op zondagmiddag laten exploderen. Negen jaar... (13-07-2025)
Annelies Vorselmans met C. Kulottie W Z tijdens de prijsuitreiking en in actie. Foto's © Fototrailer
»
OMMEN – Annelies Vorsselmans duldde zaterdag tijdens CSI Ommen niemand in haar buurt in de finale van de Medium Tour over1,45 met winning round. Met... (12-07-2025)
»
OMMEN – Het missen van het EK springen vanwege een blessure van zijn toppaard Comthago VDL heeft vooralsnog geen negatieve invloed op de prestaties... (11-07-2025)
»
OMMEN – Tot en met zondag is Het Overijsselse Ommen 430 internationale springpaarden rijker. Alle deelnemende ruiters uit binnen- en buitenland zijn... (09-07-2025)
»
HAAKSBERGEN – Een noodlottige misstap in de wei heeft plotseling een einde gemaakt aan het leven van de 21-jarige tophengst Carambole (v. Cassini I x... (07-07-2025)
»
AKEN –Het EK springen in La Coruna gaat alsnog aan de neus van Hessel Hoekstra voorbij. De reservecombinatie Michael Greeve en Denver schuift door... (06-07-2025)
»
AKEN – Hessel Hoekstra is zijn eerste CHIO Aken begonnen met een vorstelijk optreden. De ruiter uit Enter opende het toernooi dinsdag met een keurige... (02-07-2025)