Jeroen Dubbeldam weer Ruiter van het Jaar

DEN BOSCH - Voor de tweede achtereenvolgende keer is springruiter Jeroen Dubbeldam verkozen tot Ruiter van het Jaar. Werd hij in 2014 onderscheiden na het behalen van het individueel wereldkampioenschap én met het team, in 2015 repeteerde hij deze ‘dubbel’ tijdens de Europese kampioenschappen in Aken, opnieuw met SFN Zenith NOP. Daarmee komt zijn naam nu driemaal op de erelijst van Ruiters van het Jaar voor, want in 2006 kreeg het gouden WK-team, waarvan hij toen deel uitmaakte, deze eretitel als collectief.

Een nominatie kon Jeroen Dubbeldam natuurlijk niet ontgaan. Met SFN Zenith NOP toonde hij zich tijdens het Europees kampioenschap van superieure klasse door én individueel én met het team de gouden medaille te veroveren. Dat daarbij geen balk viel, onderstreept deze kwalificatie.
Ook het springteam werd genomineerd. Internationaal gezien is de springsport verreweg de grootste en meest beoefende hippische discipline.

Na de wereldtitel in 2014 volgde in 2015 de Europese titel. Onder leiding van bondscoach Rob Ehrens waren Jeroen Dubbeldam met SFN Zenith NOP, Gerco Schröder met Glock’s Cognac Champblanc, Maikel van der Vleuten met VDL Groep Verdi TN NOP en Jur Vrieling met VDL Zirocco Blue NOP succesvol. Hetzelfde kwartet behaalde ook nog het brons tijdens de finale van de Furusiyya FEI Nations Cup in Barcelona.

Pieken tot kunst verheven

De Commissie van Ruiter van het Jaar besloot Jeroen Dubbeldam opnieuw voor te dragen als Ruiter van het Jaar. Vorig jaar wees ze reeds op zijn unieke staat van dienst en nu 2015 voorbij is, kan worden geconstateerd, dat Dubbeldam alle individuele en bijna alle gouden teammedailles (alleen Olympisch teamgoud ontbreekt nog) in de Weerselose prijzenkast heeft hangen: Nederlands kampioen, Europees kampioen, wereldkampioen, Olympisch kampioen. Dubbeldam heeft pieken tot een kunst heeft verheven.

Eén voorval in Aken tijdens het laatstgehouden EK staat de Commissie nog helder voor de geest. De tot dan foutloze SFN Zenith NOP weigerde in de finaleronde de ring in te gaan; kennelijk had hij gewoon geen zin meer. Menig ruiter zou op zo’n ‘moment suprême’ in paniek raken en stevig ingrijpen. Zo niet Jeroen Dubbeldam. In alle rust slaagde hij erin de stress bij zijn paard te laten afvloeien en even later leverde de combinatie opnieuw een foutloze ronde af. Dáár, en op dát moment, was het complete ’horsemanship’ van Jeroen Dubbeldam zichtbaar. De 50.000 toeschouwers in het volgepakte stadion werden er muisstil van…

De Commissie van Ruiter van het Jaar bestaat uit voorzitter Anky van Grunsven van Indoor Brabant, Ed van den Bent, Andries van den Berg en Henk Rottinghuis.

Foto van FEI

Meer Springen

TUBBERGEN – Rob Scherphof snelde woensdag met zijn negenjarige bruine merrie Miss Montreal (v. Vigo d’Arsouilles) de concurrentie ver vooruit in de... (15-04-2026)
Tijdens het concours hippique Het Twentse Ros in Tubbergen maakt dit jaar een bijzondere voorziening haar debuut: een paardenambulance. Achter dit... (14-04-2026)
Het concours hippische van Het Twentse Ros mag zich in een dusdanig grote belangstelling van ruiters en amazones verheugen dat de startlijsten al... (13-04-2026)
KRONENBERG – Hessel Hoekstra boekte zaterdag met zijn negenjarige bruine hengst VDL Mindset ES (v. Aganix du Seigneur) een prachtige zege in de Grote... (11-04-2026)
Daan Hesselink (25) draait al elf jaar mee Via een zaterdagbaantje kwam hij als 14-jarige terecht op het Concours Hippique Het Twentse Ros. Nu, op... (11-04-2026)
FORT WORTH – Willem Greve is niet van start gegaan in de tweede ronde van de finalestrijd om de Worldcup springen in Forth Worth Texas. Na het... (11-04-2026)
Samen met voorzitter Jos Brinkman en Willem Schepers uit Roden vormt Jeroen van der Kolk het trio parcoursbouwers tijdens het concours van Het... (10-04-2026)
BONHEIDEN – Gert-Jan Bruggink reed donderdag prima in het voorste gelid mee in de rubriek over 1,40 meter op tijd tijdens het CSI2* Jumping Bonheiden... (10-04-2026)
FORT WORTH – Willem Greve kende donderdagavond in de Dickies Arena in het Amerikaanse Fort Worth (Texas) als tweede starter in het eerste onderdeel... (09-04-2026)
HAAKSBERGEN – Wesley Mulder en Joanne Wes maakten woensdag de dienst uit in de toprubrieken van de eerste editie van het Sectolin Springen van 2026.... (09-04-2026)
Bart Haselbekke kijkt verlangend uit naar het concours van het Albergse Twentse Ros bij de BWG Stables in Tubbergen. De Wierdenaar beschouwt het... (09-04-2026)
Lars Schröder is een van de deelnemers, die het concours van Het Twentse Ros uit Albergen als een heuse thuiswedstrijd mag beschouwen. Al is het nog... (08-04-2026)
Mart IJland presteerde ook afgelopen week weer goed tijdens de Toscana Tour in Arezzo. In de Italiaanse plaats reed de ruiter uit Hengelo onder meer... (08-04-2026)
Voorzitter Jos Brinkman kijkt verwachtingsvol uit naar een nieuwe editie van het jaarlijkse concours van PSV Het Twentse Ros Albergen. Van woensdag... (07-04-2026)
RIJSSEN – Eric ten Cate lachte vrijdag het laatste tijdens de drie dagen durende eerste editie van TCN Jumping in Rijssen van dit jaar. (04-04-2026)
WIERDEN - De eerste editie van Eurojump Wierden van 2026 zit er weer op. Roderick van den Engh besliste de rubriek over 1,30 meter met twee fasen in... (31-03-2026)
Mart IJland reed afgelopen week goed van voren mee tijdens de Toscana Tour in het Italiaanse Arezzo. De ruiter van Stal Geerink boekte een zege en... (30-03-2026)
De Ankerhal in Saasveld vormt vanavond (vrijdag 27 maart) en morgen het decor van de voorselecties voor de finale van het traditionele vrij springen... (27-03-2026)
Lars Wigger mocht zich zondag twee maal tot winnaar laten kronen tijdens het Noaber Springen in Denekamp. In de buitenlucht zegevierde hij in eigen... (26-03-2026)
Steven Veldhuis heeft een uitstekend weekend achter de rug op het Green Valley Estate in Deurne, waar jaarlijks ook het NK springen wordt gehouden.... (25-03-2026)