Jeroen Dubbeldam tweede in GP Rome

ROME – Wereldkampioen Jeroen Dubbeldam is met SFN Zenith NOP tweede geworden in de prestigieuze Grote Prijs van Rome, met een totaal van twee strafpunten. Maikel van der Vleuten maakte met zijn merrie VDL Groep Arera C een tijdfout meer over de twee omlopen en eindigde als derde. De winst ging naar de Zweed Henrik van Eckermann, die met Cantinero tegen een tijdfout aanliep in de beslissende ronde. “De Grote Prijs van Rome is een klassieker in de springsport die had ik graag willen winnen”, aldus Dubbeldam.

De tijd was de bepalende factor in de vijfsterren Grote Prijs van Rome op het sfeervolle Piazza di Siena met hindernissen op een hoogte van 1,60 meter. In de eerste manche slaagden slechts vier combinaties erin foutloos te blijven.
Jeroen Dubbeldam, Maikel van der Vleuten en oud-Olympisch kampioen Eric Lamaze liepen tegen een tijdfout aan. In de winning-round kwamen de beste dertien combinaties van de eerste manche terug.

Maikel van der Vleuten reed daarin een geweldig springende VDL Groep Arera C zonder hindernisfouten over de finish, maar noteerde wel twee tijdfouten. Met een totaal van de drie strafpunten bleek dat goed voor de derde plaats en 30.000 euro. “Heel mooi die derde plaats. Ik koos er bewust voor om op foutloos te rijden en een of twee 2 tijdfouten te maken. Daarmee bleef ik onder de vier strafpunten en was ik zeker van een hoge klassering”, vertelt Van der Vleuten. Van der Vleuten reed de op dit niveau nog onervaren merrie VDL Groep Arera C. “Verdi start ik volgende week in Aken. Ik vond dat Arera is er klaar voor was om een Grote Prijs als Rome te springen. Dat heeft ze vandaag wel bewezen.”

Superfitte Zenith
Jeroen Dubbeldam deed het daarna nog beter met een superfitte SFN Zenith NOP. Ze herhaalden hun resultaat uit de eerste manche wat hun aan de leiding bracht van het klassement. “De tijd stond beide ronden extreem kort. Ik heb in de winning round echt vlot gereden. Het was zeker de eerste manche een technisch en delicaat parcours. Daarom was het ook moeilijk om binnen de tijd te blijven”, aldus Dubbeldam.

“Zelfs als ik foutloos was geweest in de eerste manche had ik niet sneller kunnen rijden. Von Eckermann reed na mij en reed ook snel, maar bleef eveneens niet binnen de tijd. In de landenwedstrijd vrijdag sprong Zenith ook al heel goed, maar kregen we twee keer een pechfout."

Van de vier foutlozen uit de eerste manche lukte het alleen Henrik van Eckermann en Cantinero om alle balken te laten liggen. De tijdfout leverde de winst en 50.000 euro op. Voor Jeroen Dubbeldam was er een premie van 40.000 euro.
Gerco Schröder haalde de winning round niet. Hij liep in het basisparcours twaalf strafpunten op met Glock's Cognac Champblanc en werd veertigste. (Bron KNHS)

Uitslag CSI5 Grote Prijs van Rome (1,60 meter)
1. Henrik von Eckermann (Zwe), Cantinero (v. Cento), 1 (0 – 1), 48.67 sec
2. Jeroen Dubbeldam (Weerselo), SFN Zenith NOP (v. Rash R), 2 (1 – 1), 48.10 sec
3. Maikel van der Vleuten (Someren), VDL Groep Arera C (v. Indoctro), 3 (1 – 2), 54.57 sec
21. Jur Vrieling (Holwierde), VDL Zirocco Blue NOP (v. Mr. Blue), 5
35. Leopold van Asten (Duizel), VDL Groep Zidane (v. Heartbreaker), 12
40. Gerco Schröder (Tubbergen), Glock’s Cognac Champblanc (v. Clearway), 12

Foto van Jeroen Dubbeldam met SFN Zenith NOP van Arnd Bronkhorst/FEI

Meer Springen

DENEKAMP – Jesse Berkers mocht  zich dinsdag tijdens Euregio Indoor Denekamp tweemaal als winnaar laten huldigen. De jonge Lattropper won na een... (21-10-2026)
DEURNE – Sven Peters en Conor Drain waren afgelopen weekend prima op dreef tijdens het concours in de hallen van Green Valley Estate in Deurne. Van... (20-10-2026)
LEEUWARDEN - Na haar tweede plaats in 2025 was het zaterdagavond raak voor Evi Wiefferink. De twintigjarige amazone uit Wierden won met de... (18-10-2026)
LEEUWARDEN - De vertrouwde stem van speaker Bert de Ruiter klonk vrijdagavond even niet door het WTC Expo. Als waardering voor zijn ruim... (18-10-2026)
LEEUWARDEN – Hessel Hoekstra sloeg donderdag meteen toe op de eerste internationale dag van Indoor Friesland. Met de negenjarige hengst VDL Mindset... (16-10-2026)
HARBRINKHOEK – Markant paardenman Herman Seiger is zondag op 75-jarige leeftijd overleden. Seiger maakte naam als ruiter, fokker en handelaar. Hij... (12-10-2026)
IJSSELMUIDEN – Gerben Morsink schreef zaterdag met zijn negenjarige schimmelhengst Corthago Z (v. Cornet Obolensky)  in de Grote Prijs tijdens het... (11-10-2026)
SAASVELD – Mayke Leusink bewees vrijdag in de strijd om de Grote Prijs van Jumping Indoor Saasveld nog maar weer eens waarom ze momenteel als een van... (11-10-2026)
LIER – Gert-Jan Bruggink kan terugkijken op een geslaagd concours in het Belgische Lier. Hij sloot het vierdaagse CSI2* in de hal van De Azelhof met... (11-10-2026)
OSLO – Hessel Hoekstra sloot vrijdag in Oslo twee rubrieken af met een plek in de top tien. (10-10-2026)
SAASVELD – De eerste dag van Jumping Indoor Saasveld werd beheerst door het machtsvertoon van Steven Veldhuis. De Haaksbergenaar schreef woensdag... (08-10-2026)
OSLO – Hessel Hoekstra is het CSI5* in Oslo prima begonnen. In de Noorse hoofdstad, waar deze dagen wordt gestreden in het kader van de World Cup,... (08-10-2026)
SAASVELD - De wedstrijden voor springpaarden verplaatsen zich weer naar binnen. Het eerste concours in deze regio is het door De Molenruiters... (06-10-2026)
GEESTEREN – Benjo Plegt werd zaterdag tijdens de feestavond met circa tachtig gasten ter gelegenheid van het tachtigjarig bestaan van de vereniging... (29-09-2026)
BEDIZZOLE – Gert-Jan Bruggink beleefde een prima doorstart tijdens het CSI in het Italiaanse Bedizzole. Op de terreinen van het Borgo la Caccia reed... (19-09-2026)
VRAGENDER – Jasmin Seppälä kroonde zich vrijdag tot winnares van de Grote Prijs van Outdoor Vragender. Met haar vosmerrie Newsflash (v. Conthargos)... (15-09-2026)
ASCONA – Hessel Hoekstra en Thijmen en Faye-Louise Vos reden afgelopen weekend keurig in het voorste gelid mee tijdens het concours in het Zwitserse... (14-09-2026)
Gert-Jan Bruggink tekende afgelopen weekend voor prima prestaties tijdens het CSI2* in het Italiaanse Bedizzole. Op de terreinen van het Borgo la... (14-09-2026)
HELLENDOORN – Amazones domineerden vrijdag in de strijd om de Grote Prijs van Jumping Outdoorn Hellendoorn. Slechts twee mannelijke deelnemers... (11-09-2026)
HELLENDOORN – Steven Veldhuis ontpopte zich donderdag tot de grote man op de tweede dag van Jumping Outdoor Hellendoorn. De Haaksbergenaar veroverde... (11-09-2026)