GERCO SCHRÖDER VIERDE , KIRSTEN RIKKERT ZELFS TWEE KEER

Jeroen Dubbeldam dicht bij de zege

TUBBERGEN – Jeroen Dubbeldam bleef donderdag niet verwijderd van een mooie zege in de Big Tour (1.45 meter) van Jumping Schröder, tevens de eerste kwalificatie Grote Prijs van het CSI3* van komende zondag. Alleen landgenoot Leon Thijssen bleef de regerend wereldkampioen met de KWPN’er Cristello 2 (v. Numero Uno) in een tijd van 62,25 seconde de baas. Met zijn twaalfjarige vosmerrie Roelofsen Horse Trucks Gioia van het Neerenbosch (v. Nagano) werd Dubbeldam tweede in 62,86 seconde.

Achter Patrick Lemmen, die na 63,86 seconde door de finish kwam met Ideaal (v. Andiamo) eindigde Gerco Schröder met zijn tienjarige bruine merrie Glock’s Debalia (v. Numero Uno, op foto onder) als vierde (64,68). Remco Been finishte met zijn dertienjarige donkerbruine hengst Allegro (v. Cobra) als zesde, Conor Drain met zijn achtjarige donkerbruine merrie Forever als zevende.

Albert Zoer superieur
De afsluitende rubriek over 1,40 meter voor de Medium Tour van het C SI3* werd gewonnen door een superieure Albert Zoer met Florian, de KWPN-hengst van Zirocco Blue VDL. Zoer was liefst 3,41 seconden dan de nummer twee, Dennis van den Brink met de hengst Frasier (v. Carambole). Die werd op zijn beurt gevolgd door Jens van Grunsven met Doma Sue.
Kirsten Rikkert bleef met haar vijftienjarige vosmerrie Winde RAG (v. Sheraton) net buiten het podium en eindigde als vierde. Ook Madée Schuttenbeld met de bruine ruin Piccolo R (zevende), Hilde Woudstra met de schimmelmerrie Titania (achtste) en Bas van der Aa met de vosruin Calgary (tiende) stelden een plekje binnen de top tien veilig.

Geen Twentse zege
Lang leek het erop dat de overwinning in de proef over 1,35 meter in de Small Tour van het CSI3* in Twente zou blijven. Kirsten Rikkert reed met haar dertienjarige bruine ruin Colandro 4 (v. Colander) een mooie rit, goed voor een tijd van 67,77 seconde wat uiteindelijk de vierde tijd opleverde. Pas ruiter nummer 59 Bart Bles met de 10-jarige Pandora (v. Perigueux) reed sneller in 65,85 seconde. Bles bleef echter niet lang aan de leiding, want de Duitse amazone Kathrin Stolmeijer dook met haar prachtige schimmelmerrie Dedicasse (v. Ugano Sitte) bijna drie seconden onder zijn tijd. Haar 62,92 seconde bleek goed voor de zege. Micky Morssinkhof nestelde zich met Elianca (v. Carthino Z) in 67,00 op een mooie derde plaats. Tom Brinkman werd vijfde met de negenjarige bruine merrie Ela K en Fabiënne Roelofsen tiende met de dertienjarige schimmelruin Alonso.

De aftrap voor de internationale deelnemers, de wedstrijd over 1,30 meter in de Big Tour van het CSI1* was meteen een kwalificatie voor de ‘kleine’ Grote Prijs. Die leverde een volledig Nederlands podium op, met op de hoogste trede Patrick Lemmen die de dertienjarige KWPN’er Alberto (v. R-Vinkenburgh) onder het zadel had. Lemmen was met de ervaren Alberto bijna een seconde sneller dan supertalent Sanne Thijssen met de Zangersheide gefokte No Fear v. Tichelrij Z (v. Numero Uno). De derde plaats was voor haar geroutineerde vader Leon met Punjab (v. Perigueux).
Remco Been met de bruine ruin Gouverneur (vijfde), Sven Peters met de vosmerrie Chanel (achtste) en Bart Haselbekke met de bruine ruin Dorus (negende) haalden een klassering binnen de eerste tien.

Foto Gerco Schröder met Glock's Debalia (onder) © www.fototrailer.nl 

Meer Springen

»
TUBBERGEN – Drie Twentse springtoppers moesten het zondag uiteindelijk afleggen tegen een ontketende Friezin in de strijd om de Grote Prijs van... (08-06-2025)
»
TUBBERGEN – Een Grote Prijs winnen is mooi. Als je dat ook nog eens kunt doen in je eigen gemeente maakt dat het extra leuk. Eric ten Cate deed het... (08-06-2025)
»
TUBBERGEN – Voor Lars Schröder en Matt Garrigan was de strijd om de Grote Prijs van Twente zondag hun laatste concours bij hun huidige werkgever.... (08-06-2025)
»
DRAMMEN – Thijmen Vos eindigde zaterdag met het Nederlandse team knap als derde bij de wedstrijd voor de EEF Nations Cup in het Noorse Drammen.... (08-06-2025)
»
TUBBERGEN – De absolute hoofdrol op de voorlaatste dag van Jumping Schröder Twente was zaterdag voor Iris Michels. De 22-jarige amazone uit het... (08-06-2025)
»
TUBBERGEN – Jeroen Dubbeldam troefde vrijdag dertien concurrenten af in de strijd om de zege in de tweede kwalificatie voor de Grote Prijs van CSI2*... (06-06-2025)
»
TUBBERGEN – Daan van Geel schreef vrijdag tijdens CSI2* Jumping Schröder Twente de rubriek over 1,45 meter op tijd op zijn naam. De ruiter uit het... (05-06-2025)
»
TUBBERGEN – Twee van de drie zeges in de rubrieken op de eerste dag van Jumping Schröder Twente werden woensdag opgeëist door deelnemers uit de... (05-06-2025)
»
Toen Rik en Tom Leuveld werden benaderd om een rol te spelen bij Jumping Schröder Twente hoefden de broers uit Borne niet lang na te denken. “Het is... (04-06-2025)
»
De regionale oud-winnaars van Jumping Schröder waren in het verleden niet alleen enthousiast over hun zeges, maar zijn dat nu zeker net zoveel over... (03-06-2025)
»
Al vele jaren bestaat er een hechte band tussen de broers Schröder en Huiskes-Kokkeler. Het autobedrijf is ook nu weer een van de hoofdsponsors van... (02-06-2025)
»
VEENINGEN – Meike Zwartjens was afgelopen weekend tijdens de internationale wedstrijden voor de jeugd in het Drentse Veeningen goed voor twee zeges... (02-06-2025)
»
EINDHOVEN – Willem Greve kwam zondag 0,22 seconde te laat door de finish om de Grote Prijs van het CSI3* in Eindoven aan zijn erelijst te mogen... (01-06-2025)
»
Horst in ’t Veld, de nieuwe voorzitter van Jumping Schröder, is bepaald niet onbekend met de hippische wereld. Hij groeide op in Lemselo, de... (01-06-2025)
»
Het nieuw aan het programma toegevoegde onderdeel Haring & Hoefgetrappel moet tijdens Jumping Schröder Twente een mooi bedrag opleveren voor twee... (31-05-2025)
»
Met de terugkeer na zes jaar van de internationale status is Jumping Schröder van woensdag 4 tot en met zondag 8 juni verzekerd van een zeer sterk... (30-05-2025)
»
Burgemeester Anko Postma van Tubbergen, sinds september 2023 in functie in het ambt, is enthousiast over de nieuwe opzet van Jumping Schröder. Het is... (29-05-2025)
»
Tom Brinkman is samen met Gerco Schröder verantwoordelijk voor het invullen van de wedstrijdorganisatie van Jumping Schröder Tubbergen. De... (28-05-2025)
»
Thijmen Vos was goed in vorm tijdens het CSI in Riesenbeck. De ruiter uit Wierden boekte donderdag een fraaie zege over 1,40 meter op tijd met zijn... (25-05-2025)
»
MARTOFTE – Mart IJland boekte donderdag een mooie zege tijdens het concours in het Deense Martofte. Met de tienjarige bruine ruin Phenix van de... (25-05-2025)