Jan Gohl breekt jukbeen, maar heeft geluk

GEESTEREN - Jan Gohl was afgelopen weekend tijdens het concours hippique van Het Twentse Ros uit Albergen op het Erve Maathuis in Geesteren een ruiter te voet. Bij een lelijke smak van een jong paard liep de ruiter uit Markelo vorige week maandag onder meer een gebroken jukbeen op. Gohl realiseert zich dat het ongeluk, waarbij het paard op zijn gezicht stond, veel erger had kunnen afgelopen. “Mijn cap heeft veel tegengehouden, ik heb enorm veel mazzel gehad.”

Het ongeval gebeurde op de accommodatie van Peter Geerink in Diepenheim, waar Jan Gohl een aantal boxen huurt. Collega-ruiter Bjorn Egberink, in het verleden net als hij stalruiter bij Stoeterij De Hemmelhorst in Borne, zag het gebeuren en alarmeerde direct de nabij wonende EHBO’ er. Die bedacht zich geen moment en liet direct een ambulance uitrukken voor de hevig uit neus en mond bloedende Jan Gohl.

“Het paard was ’s morgens aangekomen en ik zou ‘m even proberen”, kijkt Jan Gohl terug op vorige week maandag. “Ik wilde gelijk weer opstaan”, vervolgt de Duitse ruiter, “maar dat bleek geen goed idee. Ik was behoorlijk duizelig. Aan de rechterkant van mijn gezicht zat een grote deuk. Die is daarna veranderd in een enorme zwelling. Donderdag ben ik geopereerd in Almelo. Veel pijn heb ik gek genoeg niet. Een paar weken geleden had ik last van een tandwortelontsteking, dat was tien keer erger dan dit.”

Op het Erve Maathuis waren de gevolgen van de val echter nog goed te zien. Het rechteroog van Jan Gohl was nog erg rood en een bont en blauw gezicht vormde de getuigenis van het ongeval, waarbij een engeltje op zijn schouder moet hebben gezeten. “Gelukkig kan ik het allemaal nog navertellen. Die cap heeft me gered, ik zal nooit meer vergeten dat ding op te zetten als ik op een paard ga zitten.”

Meer Springen

»
ZUIDWOLDE – Thjimen Vos behaalde donderdag met de vijftienjarige bruine ruin Feliek-H (v. Azteca VDL) onder het zadel een mooie derde plaats in de... (25-07-2025)
»
DIEPENHEIM – Meike Zwartjens mocht zich dinsdagavond laten kronen tot winnares van de zesde editie van het Masterspringen in Diepenheim. De amazone... (22-07-2025)
»
DIEPENHEIM – Bij SV Diepenheim staat dinsdagavond de zesde editie van het masterspringen op het programma. Vorig jaar greep Hessel Hoekstra de... (21-07-2025)
»
BENTELO – Lars Schröder was zaterdag afgetekend de sterkste in de toprubriek over 1,30/1,35 meter tijdens de eerste wedstrijd voor de Twentse... (21-07-2025)
»
ZUIDWOLDE – Mart IJland was zondag de aanvoerder van vijf regioruiters, die tijdens de strijd om de Grote Prijs van het CSI1* in Zuidwolde een plek... (21-07-2025)
»
ZUIDWOLDE – Mart IJland was zondag de aanvoerder van vijf regioruiters, die tijdens de strijd om de Grote Prijs van het CSI1* in Zuidwolde een plek... (21-07-2025)
»
LA CORUNA - De climax van het EK springen vond zondag plaats met de individuele finale. De 30-jarige Kim Emmen begon vanaf de veertiende plek aan... (20-07-2025)
»
ZUIDWOLDE – Twentse combinaties beleefden vrijdag een topdag tijdens het CH De Wolden. Liefst vier rubrieken leverden een zege op voor ruiters uit... (19-07-2025)
»
LA CORUNA – Kim Emmen en Willem Greve rukten vrijdag tijdens het EK in La Coruna op naar de posities veertien en vijftien in het individuele... (18-07-2025)
»
LA CORUNA – Mede door foutloze ritten van Willem Greve met Pretty Woman van ’t Paradijs en Kim Emmen met Imagine NOP steeg het springteam van... (17-07-2025)
»
BENTELO – Het concours van De Hagmolenruiters in Bentelo is komende weekend het decor van de eerste wedstrijd voor de Twentse grascompetitie. Het... (17-07-2025)
»
LA CORUNA – De Nederlandse springruiters zijn het EK in  het Spaanse La Coruna bescheiden begonnen. In de eerste kwalificatie van de titelstrijd... (17-07-2025)
»
RIESENBECK – De pas vijftienjarige Faye Louise Vos veroverde afgelopen weekend zilver met het nationaal juniorenteam tijdens het EK in Riesenbeck.... (14-07-2025)
»
RAALTE – Jarno Hesselink, eerder dit jaar al de beste indoor, zegevierde afgelopen weekend met No Mercy ook outdoor in de strijd om de regiotitel van... (14-07-2025)
»
OMMEN - Nog altijd revaliderend van zijn gebroken heup heeft Frank Schuttert het thuisfeest op CSI Ommen op zondagmiddag laten exploderen. Negen jaar... (13-07-2025)
Annelies Vorselmans met C. Kulottie W Z tijdens de prijsuitreiking en in actie. Foto's © Fototrailer
»
OMMEN – Annelies Vorsselmans duldde zaterdag tijdens CSI Ommen niemand in haar buurt in de finale van de Medium Tour over1,45 met winning round. Met... (12-07-2025)
»
OMMEN – Het missen van het EK springen vanwege een blessure van zijn toppaard Comthago VDL heeft vooralsnog geen negatieve invloed op de prestaties... (11-07-2025)
»
OMMEN – Tot en met zondag is Het Overijsselse Ommen 430 internationale springpaarden rijker. Alle deelnemende ruiters uit binnen- en buitenland zijn... (09-07-2025)
»
HAAKSBERGEN – Een noodlottige misstap in de wei heeft plotseling een einde gemaakt aan het leven van de 21-jarige tophengst Carambole (v. Cassini I x... (07-07-2025)
»
AKEN –Het EK springen in La Coruna gaat alsnog aan de neus van Hessel Hoekstra voorbij. De reservecombinatie Michael Greeve en Denver schuift door... (06-07-2025)