Indoor Twente naar Achterhoek

VRAGENDER - Het internationaal springconcours Indoor Twente, dat de laatste jaren is georganiseerd in de Go Planet Expo Hall in Enschede, verhuist naar Paardensportcentrum Lichtenvoorde, de accommodatie van de familie Morssinkhof in Vragender. Door een combinatie van factoren is organisator EQ International tot dit besluit gekomen. Indoor Twente is een initiatief van onder anderen Jeroen Dubbeldam en de broers Schröder.

“In de eerste plaats bleken de parkeerfaciliteiten zoals we die vorig jaar hadden niet beschikbaar. In het jeugdweekend is er een voetbalwedstrijd van FC Twente op zondag 30 november. Dat zorgt ervoor dat we de internationale jeugddeelnemers ver van de hal moeten laten parkeren. Dat is het eerste jaar slecht bevallen en willen we niet opnieuw doen”, vertelt Chris van Dam namens EQI.

Een ander aspect is de kwaliteit van de accommodatie in Lichtenvoorde. “De ring, de parkeerterreinen, het losrijden. Kortom, alles wat voor deelnemers belangrijk is, is fantastisch voor elkaar. In Enschede was er weliswaar een mooie hal, maar die moest elk jaar compleet ingericht worden voor het paardensportevenement. In Lichtenvoorde is alles aanwezig voor een internationaal topconcours.”

Omdat Lichtenvoorde in Gelderland ligt, is de naam Indoor Twente niet meer geschikt. Met ingang van editie 2014 zal het evenement Jumping De Achterhoek heten. Het bestaat uit een jeugdweekend van 27 tot en met 30 november voor ponyruiters, junioren en young riders, en een internationaal 2* en 1* wedstrijd voor senioren van 4 tot en met 7 december. Jumping de Achterhoek wordt een coproductie tussen EQ International en Paardensportcentrum Lichtenvoorde.

Het in oktober geplande internationale concours in Lichtenvoorde wordt geschrapt, zodat alle tijd en energie in de voorbereiding kan worden geïnvesteerd in de opvolger van Indoor Twente. De familie Morssinkhof en het team van PSC Lichtenvoorde kijken uit naar het twee weken durende evenement. “Afgelopen winter hebben we een groot aantal concoursen tot en met nationaal niveau georganiseerd en veel positieve reacties ontvangen van de deelnemers. Met de uitbreiding van de binnenhal ontstond het idee om een internationaal concours te organiseren en deze zou in het derde weekend van oktober plaatsvinden direct na CSI Salland in Mariënheem en NIC Assen. Oftewel, een drukke agenda voor internationale ruiters. Behalve dat de nieuwe datum gunstiger is, heeft Indoor Twente door de jaren heen een goede reputatie opgebouwd en slaan we graag de handen ineen om op dit concept verder te borduren”, vertelt Eric Morssinkhof, eigenaar van PSC Lichtenvoorde.

Overigens heeft exploitant Dennis Verdriet van de Go Planet Expo Hall bij de rechtbank in Almelo voor zijn exploitatiemaatschappij het faillissement aangevraagd. Het vertrek van het evenement, dat vele jaren lang in het Hengelose ExpoCenter werd gehouden, uit Enschede kan daar niet los van worden gezien. Enkele maanden geleden was al besloten de Expo Talent Sale, de veiling van jonge springpaarden, van Enschede naar Amsterdam te laten verhuizen.

Foto: Kirsten Rikkert is naar nu blijkt eind 2013 de laatste winnares geweest van de Grote Prijs tijdens Indoor Twente.

Meer Springen

ROTTERDAM – Willem Greve lag lang op koers om net als in 2023 de Grote Prijs van Rotterdam te winnen. Hij finishte uiteindelijk als derde met zijn... (21-06-2026)
ROTTERDAM – Annelies Vorsselmans eindigde zaterdag verdienstelijk als tweede in de rubriek over 1,50 meter met barrage tijdens het CHIO Rotterdam. (20-06-2026)
ROTTERDAM – Na de winst vorig jaar was er vrijdagavond een vijfde plaats voor de springruiters van TeamNL in de Longines League of Nations van... (19-06-2026)
VRAGENDER – Met een derde plaats in de strijd om de Grote Prijs van Outdoor Gelderland tekende Hessel Hoekstra zondag met zijn twaalf jaar oude... (14-06-2026)
VRAGENDER – Willem Greve bleef zaterdag tijdens het CSI3* Outdoor Gelderland niet ver verwijderd van de zege in de rubriek over 1,40 meter op tijd. (14-06-2026)
VRAGENDER – Hessel Hoekstra is goed van start gegaan bij Outdoor Gelderland. Op de terreinen van PSC Lichtenvoorde in Vragender eindigde de ruiter... (12-06-2026)
SANKT GALLEN – Annelies Vorsselmans kan terugkijken op een voor haar goed verlopen optreden tijdens het internationale topconcours in het Zwitserse... (08-06-2026)
TUBBERGEN – Bas van der Aa sloot zondag een voor hem al zeer geslaagde tweede editie van Jumping Schröder Twente als een ware grootmeester af. (07-06-2026)
TUBBERGEN – Meike Zwartjens kwam zaterdag als laatste aan de start voor de finale van de Medium Tour van het CSI2* Jumping Schröder Tubbergen over 1,... (06-06-2026)
TUBBERGEN - De Olympic Dream Auction bleek vrijdagavond tijdens Jumping Schröder Twente een schot in de roos.  (06-06-2026)
TUBBERGEN –  Door ook de tweede kwalificatie voor de strijd om de Grote Prijs in winst om te zetten, ging Bas van der Aa vrijdag met Gaen op... (06-06-2026)
TUBBERGEN – Bas van der Aa maakte donderdag tijdens Jumping Schröder Twente indruk tijdens de rubriek over 1,45 meter op tijd, de eerste kwalificatie... (04-06-2026)
TUBBERGEN – Jennifer Munsterhuis was woensdag dicht bij de zege in de toprubriek van de eerste dag van Jumping Schroder Twente. Met de KWPN-merrie... (04-06-2026)
Evenementen als Jumping Schröder zouden niet kunnen blijven bestaan als ze niet worden ondersteund door een redelijk aantal onontbeerlijke sponsors.... (02-06-2026)
RAALTE – Met een eerste en een tweede plaats heerste Eric ten Cate vrijdag in de rubriek over 1,30 meter tijdens het Horka Concours in Raalte. De... (01-06-2026)
Nathan Greftenhuis mag met recht de ‘meesterknecht’ van de BWG Stables worden genoemd. Alweer achttien jaar is de Tubbergenaar als trouwe kracht... (31-05-2026)
VEENINGEN – Wesley ter Harmsel presteerde zaterdag prima als lid van het Nederlandse team young riders tijdens het CH De Wolden. (30-05-2026)
Net als vorig jaar staat tijdens Jumping Schröder weer een veiling van veulens en jonge springpaarden van topverervers op het programma.  (30-05-2026)
De regionale ruitertop gaat op zondag 7 juni een poging wagen de zege in de Grote Prijs van het CSI2* Jumping Schröder Twente weer in Twente te... (29-05-2026)
Voor Emma Sophia Spanko ging in het tweede weekend van mei een droom in vervulling. Nog young rider mocht ze in het Belgische Lier voor Tsjechië in... (28-05-2026)