Imponerende zege Marleen Bruggink

VRAGENDER - De goed bezochte strijd om de Grote Prijs van het vierdaagse concours Jumping Lichtenvoorde kreeg zaterdagavond een schitterend slot. De Twentse amazone Marleen Bruggink reed haar barrage als enige onder de 45 seconden en won met Shannon (v. Marome NW) die dertien jaar geleden bij haar thuis geboren werd. Een geweldige merrie die elke wending vlijmscherp aansnijdt en daarmee de grote schimmel Universo (Celano) onder Maud Roosendaal naar de tweede plaats verdreef.

De winnende Shannon heeft hogere parcoursen gesprongen, maar voelt zich als een vis in het water op het niveau van 1,40 meter. Universo zullen we straks ook in nog hogere proeven gaan zien. Maud Roosendaal is bijna achttien en staat aan de vooravond van haar carriere als young rider. De tweede prijs past helemaal in de reeks met zeer constante prestaties. De amazone uit Heelweg won in september de Grote Prijs van Dinxperlo en werd onlangs vierde in de Grote Prijs van het Zwitserse Chevenez.


Liever vier of vijf minder
Van de 42 combinaties kwamen er zestien terug voor de barrage. "Ik had er liever vier of vijf minder gehad", vertelt parcoursbouwer Jos Brinkman. "Maar er werd gewoon heel goed gereden." Twentenaar en zanger Wesley Mulder, in andere rubrieken in Vragender ook al zeer succesvol, werd derde in de Grote Prijs met Bas (v. Cartano), voor de op 1,40 meterniveau debuterende Martine Roosendaal met Usshy (v. Concorde). Juniorruiter Lars Kuster uit Stokkum completeerde de top vijf met Guevara S (v. Conan Z).



Van nature heel snel
Marleen Bruggink, zus van topruiter Gert-Jan Bruggink, mocht behalve een geld-envelop een set nieuwe Equipe-stijgbeugels en een deken van Louis Venhorst Fourage in ontvangst nemen, maar was vooral heel blij met de prestaties van haar merrie. "Shannon is van nature heel snel en ik kon van hindernis 1 naar 2 al meteen heel kort draaien. Ze is momenteel mijn enige paard voor het hogere werk. Verder heb ik alleen een vier- en een zesjarige te rijden. Alles is zelf gefokt, dat maakt het wel speciaal. Ik weet zeker dat m'n vader er vanavond graag bij was geweest, maar hij kijkt vast van boven mee", vertelt ze over op-en-top paardenman Jos Bruggink die vijf jaar geleden overleed.


Altijd bij de familie
Shannon zal ook altijd bij de familie blijven. "Ze is wel eens uitgeprobeerd door klanten, maar dan stond ik er met tranen in m'n ogen naar te kijken. Toen zei m'n moeder: we houden haar gewoon. Ze wordt niet verkocht. Ze heeft al zoveel voor ons gedaan. Het was trouwens geweldig rijden hier op het Paardensportcentrum Lichtenvoorde. Ik was hier acht jaar geleden geweest en vond het toen al een mooi concours, maar het is nu echt een geweldige piste geworden. Ik hoop dat ik straks een uitnodiging krijg voor Jumping de Achterhoek, het eerste internationale concours hier, want hier wil ik nog wel eens op niveau rijden."


Winnaars in de overige rubrieken voor paarden waren Saskia Leusink met Elvaro (B), Niels Ribbels met Fimona (B), Nuri Dijks met Claire (L), Julian Kok met Forever EBH (L), Chantal Leusink met Edeling (M), Maud Roosendaal met Barclay (M), Imke Janssen met Super Mario (M), Wesley Mulder met For A Dream WM (Z), Wesley Mulder met Que Je Suis Bel V (For Pleasure), Steven Veldhuis met Denver (Z), Annemijn Gaalman met Basic Instinct WM (Z) en Vincent Geerink met Annebel (ZZ).

De ponyrubrieken op zondag werden gewonnen door Chenille Bolder met Prins Alex (B cat. ABC) Lotte Beusink met Jesse (B cat. D/E), Summer Derksen met Sum’s Dee (L cat. D/E), Silke Bruil met Berkhof’s Fly High (L cat. ABC), Summer Derksen met William Dee (M cat. CDE), Skye Morssinkhof met Golden Future (Z cat. D/E) en Danine Pater met Burberry (ZZ cat. D/E).

Meer Springen

ALMELO – De Almelose Ruiterdagen zijn woensdag alsnog vroegtijdig afgebroken. De te verwachten enorme hitte van deze dagen heeft de organisatie... (25-06-2026)
ROTTERDAM – Willem Greve lag lang op koers om net als in 2023 de Grote Prijs van Rotterdam te winnen. Hij finishte uiteindelijk als derde met zijn... (21-06-2026)
ROTTERDAM – Annelies Vorsselmans eindigde zaterdag verdienstelijk als tweede in de rubriek over 1,50 meter met barrage tijdens het CHIO Rotterdam. (20-06-2026)
ROTTERDAM – Na de winst vorig jaar was er vrijdagavond een vijfde plaats voor de springruiters van TeamNL in de Longines League of Nations van... (19-06-2026)
VRAGENDER – Met een derde plaats in de strijd om de Grote Prijs van Outdoor Gelderland tekende Hessel Hoekstra zondag met zijn twaalf jaar oude... (14-06-2026)
VRAGENDER – Willem Greve bleef zaterdag tijdens het CSI3* Outdoor Gelderland niet ver verwijderd van de zege in de rubriek over 1,40 meter op tijd. (14-06-2026)
VRAGENDER – Hessel Hoekstra is goed van start gegaan bij Outdoor Gelderland. Op de terreinen van PSC Lichtenvoorde in Vragender eindigde de ruiter... (12-06-2026)
SANKT GALLEN – Annelies Vorsselmans kan terugkijken op een voor haar goed verlopen optreden tijdens het internationale topconcours in het Zwitserse... (08-06-2026)
TUBBERGEN – Bas van der Aa sloot zondag een voor hem al zeer geslaagde tweede editie van Jumping Schröder Twente als een ware grootmeester af. (07-06-2026)
TUBBERGEN – Meike Zwartjens kwam zaterdag als laatste aan de start voor de finale van de Medium Tour van het CSI2* Jumping Schröder Tubbergen over 1,... (06-06-2026)
TUBBERGEN - De Olympic Dream Auction bleek vrijdagavond tijdens Jumping Schröder Twente een schot in de roos.  (06-06-2026)
TUBBERGEN –  Door ook de tweede kwalificatie voor de strijd om de Grote Prijs in winst om te zetten, ging Bas van der Aa vrijdag met Gaen op... (06-06-2026)
TUBBERGEN – Bas van der Aa maakte donderdag tijdens Jumping Schröder Twente indruk tijdens de rubriek over 1,45 meter op tijd, de eerste kwalificatie... (04-06-2026)
TUBBERGEN – Jennifer Munsterhuis was woensdag dicht bij de zege in de toprubriek van de eerste dag van Jumping Schroder Twente. Met de KWPN-merrie... (04-06-2026)
Evenementen als Jumping Schröder zouden niet kunnen blijven bestaan als ze niet worden ondersteund door een redelijk aantal onontbeerlijke sponsors.... (02-06-2026)
RAALTE – Met een eerste en een tweede plaats heerste Eric ten Cate vrijdag in de rubriek over 1,30 meter tijdens het Horka Concours in Raalte. De... (01-06-2026)
Nathan Greftenhuis mag met recht de ‘meesterknecht’ van de BWG Stables worden genoemd. Alweer achttien jaar is de Tubbergenaar als trouwe kracht... (31-05-2026)
VEENINGEN – Wesley ter Harmsel presteerde zaterdag prima als lid van het Nederlandse team young riders tijdens het CH De Wolden. (30-05-2026)
Net als vorig jaar staat tijdens Jumping Schröder weer een veiling van veulens en jonge springpaarden van topverervers op het programma.  (30-05-2026)
De regionale ruitertop gaat op zondag 7 juni een poging wagen de zege in de Grote Prijs van het CSI2* Jumping Schröder Twente weer in Twente te... (29-05-2026)