RUITERS UIT DEZE REGIO HEERSEN IN GROTE PRIJS CSI2 EXLOO 

Hoofdrol Dubbeldam in Twents feestje

Jeroen Dubbeldam

EXLOO – Jeroen Dubbeldam vertolkte zaterdag de hoofdrol bij een compleet Twentse feestje tijdens de Grote Prijs van het CSI2 in Exloo. Met de elfjarige zwarte merrie Cosa Nostra (v. Conthargos) bleef de Weerseloër vooral concurrenten uit eigen streek voor.

Willem Greve eindigde met de tienjarige bruine hengst Grandorado TN (v. Eldorado van de Zeshoek) met de minimale achterstand van 0,01 seconde tweede, Sander Geerink reed met de tienjarige donkerbruine ruin Global (v. Cardento) naar de derde plek. Rob Scherphof tekende met de twaalfjarige bruine ruin Eclipse (v. Carambole) voor de vierde positie en verwees Linda Portychova van de BWG Stables met haar achtjarige bruine hengst Copin’s Boy naar de vijfde stek. Lars Wigger legde met een eveneens foutloze rit op de elfjarige bruine merrie Foline (v. Carambole) beslag op de zevende notering en Bas van der Aa werd na een springfout op de tienjarige vosruin Gaen (v. Quintago) tiende in de barrage.

Annelies Vorsselmans sloot de Grote Prijs van het CSI1 in Exloo met haar zevenjarige vosruin Jolita (v. Arezzo VDL) als vierde af. Jeroen Dubbeldam volgde op de zesde plaats met zijn achtjarige vosmerrie Intertoff (v. Denzel van ’t Meulenhof) in de door Niels Kersten met Thuur Z gewonnen wedstrijd over 1,35 meter met barrage.

Bas van der Aa werd met de achtjarige bruine merrie Isla Ibiza zevende in de rubriek over twee fasen (1,35 meter) van het CSI2. Willem Greve bezette met de zeven jaar oude bruine hengst Opium JW van de Moerhoeve) de negende plek.  

Marc Houtzager staakt strijd
Marc Houtzager besloot in overleg met bondscoach Rob Ehrens zondag niet van start te gaan in de individuele finale van de Europese kampioenschappen springen in Riesenbeck. Met zijn paard Sterrehof’s Calimero stond Houtzager na drie onderdelen op plaats 15 in het klassement. Er komen derhalve geen Nederlandse ruiters meer aan de start in Riesenbeck.

Houtzager wil zijn 14-jarige ruin Sterrehof’s Calimero sparen met het oog op het programma van de komende weken met het CHIO Aken over veertien dagen en de finale van de FEI Nations Cup eind september in Barcelona in het verschiet.

Meer Springen

»
WIERDEN – Jennifer Munsterhuis vertolkte na donderdag ook zaterdag een hoofdrol tijdens het meiconcours van De Eschruiters in Wierden. Met opnieuw... (11-05-2025)
»
WIERDEN – Hessel Hoekstra en Wesley ter Harmsel van Stal Wiefferink sprongen er donderdag uit in de hoofdrubriek over 1,40 meter op de eerste dag van... (09-05-2025)
»
MANNHEIM – Zoe Osterhoff boekte dinsdag een mooi succes in de Grote Prijs van Mannheim over 1,60 meter met barrage. De Duitse amazone van Stal De... (07-05-2025)
»
DEURNE – Lars Schröder imponeerde de afgelopen dagen tijdens het Riders Festival op de terreinen van Green Valley Estate in Deurne. De jonge... (05-05-2025)
»
ERMELO – Op de twee slotdagen van het CSI1* op het sportcentrum van de KNHS in Ermelo waren er overwinningen voor Jeroen Dubbeldam over 1,35 meter... (05-05-2025)
»
MANNHEIM - Hessel Hoekstra was zondag een van de beste Nederlandse ruiters tijdens de wedstrijd voor de EEF Nations Cup in Mannheim. De ruiter van... (05-05-2025)
»
ERMELO – Matt Garrigan met de elfjarige bruine merrie Grace V (v. London) en Anke Bekhuis met de vijftien jaar oude ruin Acuero (v. Acorado,... (03-05-2025)
»
SAASVELD -  Het vrij springen van maandag in Saasveld draaide voor Emily Sanders uit op een bijzondere avond. De Hengelose won met twee loten... (30-04-2025)
»
SAASVELD – De vierjarige bruine ruin Ribolensky (v. Ibolensky x Action Breaker x Canturano I) werd maandag in de prima gevulde Ankerhal te Saasveld... (29-04-2025)
»
HAGEN – Annelies Vorsselmans legde zondag beslag op een fraaie tweede plaats in de strijd om de Grote Prijs van het toernooi Horses & Dreams... (28-04-2025)
»
DEURNE – Willem Greve hield op de laatste dag van het NK springen in Deurne zijn hoofd koel. De titelverdediger en koploper na twee onderdelen was... (27-04-2025)
»
DEURNE - Meike Zwartjens veroverde zondag brons in het NK voor young riders. De amazone uit Raalte had voldoende aan een vijfde plaats op de slotdag... (27-04-2025)
»
DEURNE – Uitgerekend bij de strijd om de nationale springtitel meldde Gert-Jan Bruggink zich vrijdag nadrukkelijk terug aan het front. Met een knappe... (26-04-2025)
»
DEURNE – Met Willem Greve op goudkoers, Hessel Hoekstra op de vierde en Gert-Jan Bruggink op de zevende plaats gaat hippisch Twente met een hoopvol... (25-04-2025)
»
DEURNE – Willem Greve is de strijd om het nationaal kampioenschap springen in Deurne foutloos begonnen. De titelverdediger sloot het eerste onderdeel... (24-04-2025)
»
DEURNE – Willem Greve verdedigt vanaf donderdag in Deurne zijn nationale titel bij de springruiters. Dit keer niet met Grandorado TN NOP, waarmee hij... (23-04-2025)
»
SAASVELD – De Ankerhal in Saasveld is maandagavond 28 april weer het toneel van de jaarlijkse finaleavond vrij springen van de Rijpaarden... (23-04-2025)
»
BUSTO ARSIZIO - Jennifer Munsterhuis kijkt ‘onwijs blij’ terug op haar prestaties tijdens haar twee weken durende verblijf bij het concours in het... (21-04-2025)
»
TUBBERGEN – Hessel Hoekstra beleefde vrijdag een topdag tijdens het concours van Het Twentse Ros Albergen. In Tubbergen zegevierde hij eerst in de... (18-04-2025)
»
TUBBERGEN – Don Willemsen scoorde donderdag tijdens het concours van Het Twentse Ros Albergen de meeste stijlpunten in de rubriek voor vijfjarige... (18-04-2025)