Het kan niet op voor Judith Vetker

AMBT DELDEN - Het kan dit pas begonnen jaar niet op voor Judith Vetker. De amazone uit Wierden, sinds 1 januari als zzp’er zelfstandig ondernemer, was afgelopen weekend met de achtjarige schimmelmerrie Espoir (v. Zirocco Blue) al de beste in de Grote Prijs tijdens Indoor Klein Oever in Balkbrug. Tijdens Indoor Ambt Delden was ze woensdag dicht bij drie zeges op rij, maar uiteindelijk kon ze natuurlijk ook prima leven met twee overwinningen en een tweede plek.

De Wierdense triomfeerde met Espoir in de klasse Z en met Garfield in de klasse M. Bovendien eindigde ze met Butterscotch achter Natalia Majchrowicz als tweede in de klasse ZZ. “Net geen drie op rij”, lacht Judith Vetker, “maar dat zou ook bizar zijn geweest. Met Espoir wilde ik eigenlijk een gewoon een rondje lopen ter voorbereiding op het 1,40 meter van zaterdag. Maar ze hadden er een parcours op tijd van gemaakt. Espoir is zo snel van mezelf dat we toch wonnen, al heb ik de merrie naar mijn idee nog best een paar keer behoorlijk terug genomen. Butterscotch heb ik nog geen jaar. Daarmee ben ik in de B begonnen, maar die heeft zich heel snel omhoog gewerkt.”

Best wel krap
“In de M stond de tijd best wel krap”, vervolgt ze haar succesverhaal. “Ik moest met Garfield als tweede starten en het was best een vlot rondje, maar ik had eerlijk gezegd niet gedacht dat ik zou winnen. Dat was best wel een beetje verrassend, maar natuurlijk wel hartstikke leuk. Want het is nog een jong paard waarmee ik nog niet zoveel heb gewonnen.”

Het is alweer een tijdje geleden dat de Wierdense in een springwedstrijd zo domineerde als woensdag. “Al een behoorlijke tijd ben ik vooral bezig geweest met het opleiden van jonge paarden en normaal ben ik sowieso niet iemand die elke week voor de winst gaat. Maar Ambt Delden is een super mooi concours, dan probeer je ook een keer wat. En ze zijn allemaal wel goed in vorm. Je hebt ook dagen dat het niet loopt. Dan moet je rustig blijven en thuis verder werken in het geloof dat het er in zit. Als het er dan uit komt is dat mooi. Ik kan er ook wel erg van genieten dat het allemaal paarden zijn vanuit onze eigen fokkerij.”

Maar juist die kweekvijver van springtalent wordt bij Stal Wessels-Vetker ingekrompen. “We bouwen de fokkerij wat af en willen met nog betere merries verder. Dat betekent dat ik over een tijdje minder eigen paarden kan rijden. Omdat er straks plek over is voor paarden die ik voor derden kan rijden, ben ik zzp’er geworden. Hiervoor was ik in loondienst bij mijn vader.”

Judith Vetker kan ook nog melden dat jongere zus Liseth het ondertussen weer uitstekend naar de zin heeft in de springsport. “Ze is in september weer begonnen met een paard van de ouders van Leon Oude Hendriksman, nadat ze er ongeveer twee jaar uit is geweest. Ze had tijdens wedstrijden te veel last van de spanning omdat ze voor zichzelf de lat hoog legde. Ze is wel altijd mij blijven helpen en nadat ze naar Langeveen is verhuisd, heeft ze toch weer de kriebels gekregen. En het gaat nu gewoon prima.”

Honeymore WV
Onlangs was Judith Vetker er ook nog eens getuige van hoe de in Wierden gefokte vijfjarige schimmelmerrie Honeymore WV voor een bedrag van liefst 170.000 euro van eigenaar veranderde tijdens Sale of the Rising Stars in Drachten.

“Die hadden we vorig jaar zomer verkocht aan Teus van den Brink. Hij heeft haar nog een halfjaar doorgetraind. Misschien krijgen we daar nog een fokkerspremie voor, haha. We wisten dat het een goed paard is en dat Teus het idee had ermee naar de veiling te gaan. Het is mooi dat je dit als fokker mag meemaken. Mensen stonden letterlijk in de rij om haar uit te proberen, dat is hartstikke mooi om te zien. We hebben Honeymore opgefokt en aangereden en nu is ze in handen van een goede ruiter (de Fransman Aymeric de Ponnat, red.). Dan hoor je er misschien ook meer van terug, dan wanneer ze naar een onbekende in een ver land was gegaan.”

UITSLAGEN AMBT-DELDEN

Klasse M
1. Judith Vetker – Garfield (v. Marome Mw) 0-37,99 seconde
2. Matty Holohan – Quincy 0-39,08
3. David Ljungcrantz – Casall 0-39,25

Klasse Z
1. Judith Vetker – Espoir (v. Zirocco Blue) 0-53,15 seconde
2. Nuri Dijks – Hisaura van ’t Heike 0-54,55
3. Gerbert te Koppele – Dymendy 0-55,67
4. Gerbert te Koppele – Corania 4 0-57,52
5. Bjorn Egberink – Feestje B 0-58,03

Klasse ZZ
1. Natalia Majchrowicz – Arco (v. Abke) 0-57,98 seconde
2. Judith Vetker – Butterscotch (v. Namelus) 0-59,27
3. Willy van der Ham – Courage 0-61,12
4. Ida Svensson – Gitte 0-61,96
5. Bjorn Egberink – Evita P 0-62,99.

Foto Judith Vetker met Espoir van Marleen Middelkamp

Meer Springen

DEURNE – Ook vorig jaar waren ze al eerste en tweede bij het NK springen. Dit keer waren de rollen omgedraaid en ging Michael Greeve er met de zege... (26-04-2026)
DEURNE – Nog volop verwikkeld in de strijd om prolongatie van zijn nationale titel springen bij de senioren was Willem  Greve zaterdag niet te... (25-04-2026)
DEURNE – Willem Greve bleef vrijdag met beide paarden foutloos op de tweede dag van het NK springen voor senioren. (24-04-2026)
DEURNE – Op de eerste dag van het NK springen bij de senioren zit drievoudig en regerend kampioen Willem Greve na de eerste dag op het vinkentouw.... (23-04-2026)
DEURNE - Het beste resultaat van een regionale deelnemer bij het NK springen kwam donderdag van Thijmen Vos. Op het eerste onderdeel voor de young... (23-04-2026)
Willem Greve met Party in de Hus tijdens de Grote Prijs van afgelopen zondag in Albergen.
DEURNE - Willem Greve verdedigt dit weekend in  Deurne zijn nationale titel bij de springruiters. De laatste drie keer dat hij deelnam won de ruiter... (22-04-2026)
SAASVELD – De vosmerrie Tadessa (v. Tattoo H&DB TN x Poker de Mariposa x Quality Time TN) maakte maandag de beste indruk tijdens de finale van... (21-04-2026)
TUBBERGEN – De strijd om de René Viscaal Memorial Zodiac Grote Prijs van het concours van PSV Het Twentse Ros Albergen mondde zondag voor veel... (19-04-2026)
TUBBERGEN – Pascalle Lienesch zegevierde vrijdag in de strijd om de Kleine Grote Prijs van het concours van PSV Het Twente Ros met haar zeven jaar... (18-04-2026)
SAASVELD – Bij de finale van het vrij springen in de Ankerhal te Saasveld komen maandag 20 april in totaal 22 drie- en vierjarige paarden aan de... (18-04-2026)
BONHEIDEN – Met vier keer een plek in de top vijf kan Steven Veldhuis terugkijken op een goed geslaagd concours in Bonheiden. Het leverde de ruiter... (16-04-2026)
TUBBERGEN – Rob Scherphof snelde woensdag met zijn negenjarige bruine merrie Miss Montreal (v. Vigo d’Arsouilles) de concurrentie ver vooruit in de... (15-04-2026)
Tijdens het concours hippique Het Twentse Ros in Tubbergen maakt dit jaar een bijzondere voorziening haar debuut: een paardenambulance. Achter dit... (14-04-2026)
Het concours hippische van Het Twentse Ros mag zich in een dusdanig grote belangstelling van ruiters en amazones verheugen dat de startlijsten al... (13-04-2026)
KRONENBERG – Hessel Hoekstra boekte zaterdag met zijn negenjarige bruine hengst VDL Mindset ES (v. Aganix du Seigneur) een prachtige zege in de Grote... (11-04-2026)
Daan Hesselink (25) draait al elf jaar mee Via een zaterdagbaantje kwam hij als 14-jarige terecht op het Concours Hippique Het Twentse Ros. Nu, op... (11-04-2026)
FORT WORTH – Willem Greve is niet van start gegaan in de tweede ronde van de finalestrijd om de Worldcup springen in Forth Worth Texas. Na het... (11-04-2026)
Samen met voorzitter Jos Brinkman en Willem Schepers uit Roden vormt Jeroen van der Kolk het trio parcoursbouwers tijdens het concours van Het... (10-04-2026)
BONHEIDEN – Gert-Jan Bruggink reed donderdag prima in het voorste gelid mee in de rubriek over 1,40 meter op tijd tijdens het CSI2* Jumping Bonheiden... (10-04-2026)
FORT WORTH – Willem Greve kende donderdagavond in de Dickies Arena in het Amerikaanse Fort Worth (Texas) als tweede starter in het eerste onderdeel... (09-04-2026)