OMMEN - De eerste kaarten zijn geschud bij CSI Ommen en een groep ruiters is al verzekerd van een startbewijs voor de strijd om de Grote Prijs over 1,55 meter met barrage op zondagmiddag. Hessel Hoekstra bijvoorbeeld, die donderdag tweede werd in de kwalificatie over 1,50 meter op tijd.
Hoekstra zadelde de negenjarige goedgekeurde hengst Stargos VDL (v. Stakkato Gold) van VDL Stud, die pas zijn derde parcours over die hoogte sprong. “De eerste was in mei in Mannheim. Op Outdoor Gelderland werd hij recent al zevende en nu tweede. Hij voelde goed aan. Het is een snel paard van zichzelf. Ik reed overal voorlangs, maar had niet het gevoel dat ik veel risico hoefde te nemen. Ik rijd hem ook al vanaf zijn zesde jaar en we zijn samen naar dit niveau gegroeid. Dat is makkelijker dan dat je een nieuw paard krijgt waarmee je meteen op deze hoogte start.”
Gerben Morsink derde
Alleen de Duitser David Will uit Duitsland legde de ronde nog iets sneller af met de tienjarige Qualido M. Gerben Morsink werd knap derde met de negenjarige zelfgefokte schimmelhengst Corthago (v. Carthago).
“Stargos VDL heeft zich het afgelopen half jaar heel goed ontwikkeld”, laat de stalruiter van Erik Wiefferink in Wierden weten. “Hij kan nog wel eens een druktemaker zijn qua hengst, maar door veel mee te gaan op concours en door ouder te worden, kan hij steeds beter zijn kop erbij houden”, vertelt de oud-winnaar van de Grote Prijs van CSI Ommen.
In een vogelvlucht
In 2024 zegevierde Hessel Hoekstra in de hoofdrubriek op het concours van de familie Schuttert met de hengst Comthago VDL (v. Comme il Faut), die donderdag met een foutloze ronde in het 1,45 meter van start ging. De carrière van de twee ging in een vogelvlucht en het EK 2025 kwam zelfs in zicht. “Toch hebben we een stapje teruggezet met hem, elk puzzelstukje moet kloppen en tegelijk was het een gekkenhuis qua dekaanvragen van fokkers. Comthago dekt nog steeds veel, maar hij is goed te pas. Op Outdoor Gelderland sprong hij dubbel foutloos in de Grote Prijs en werden we derde. Hopelijk lukte het zondag net zo goed.”
Annelies Vorsselmans klasseerde zich als zevende met haar dertienjarige bruine merrie Taina M&M (v. Tulon). Ook Wesley Mulder behoorde met de negen jaar oude bruine merrie C-Livia RV Z (v. Cohinoor VDL) bij de negentien foutloze combinaties. Hij eindigde als veertiende.
Frank Schuttert tweede
In totaal waren er donderdag vijf internationale rubrieken. Thuisruiter Frank Schuttert werd met Balou de Regor DM Z (v. Balou du Rouet) tweede in de rubriek over 1,45 meter. Darragh Kenny uit Ierland won met Grifondor (v. Carinjo). Tom Brinkman legde beslag op de negende plaats met de veertien jaar oude bruine ruin Premier Titanium (v. Taloubet Z).
Een ander springfenomeen, Marcus Ehning, was de enige die in de proef over 1,40 meter met twee fasen Willem Greve op de achtjarige bruine merrie Barones de Jolie Z (v. Bamako de Muze) en werd met de zevenjarige bruine hengst Tattoo TN (v. Parfait van het Schaeck), achter Ebba Danielsson uit Zweden bovendien tweede in de wedstrijd op tijd over 1,35 meter van het CSI1*.
In de door toptalent Tim Ten Berg (12) met Donna Libera (v. Dominator 2000 Z) gewonnen rubriek over 1,30 meter op tijd tekende Steven Veldhuis met zijn achtjarige schimmelruin Notorious (v. Arezzo VDL) voor de vijfde prijs.
Zie ook www.csiommen.nl















