GP Humlikon voor Sjaak Sleiderink

HUMLIKON - Sjaak Sleiderink zegevierde zondag op zeer knappe wijze in de Grote Prijs Maurice Lacroix in het Zwitserse Humlikon. Met de tienjarige bruine ruin Zhivago (v. No Limit x Kigali) bleef de nationaal kampioen bij de young riders met zijn tijd van 36,12 seconde de Zwitser Pius Schwizer op Toulago (37,06) in de barrage bijna een seconde voor. Maijut Mallat (Fin) eindigde als derde met Armani the Gun (37,71). Ben Schröder werd vijfde met Cognac Champblanc (v. Clearway) in 40,89 seconde.

"Mijn eerste driesterren Grote Prijs die ik win. Echt geweldig", is de reactie van Sjaak Sleiderink na zijn winst in de GP van Humlikon. "Ik won de barrage op de laatste lijn. Daar kon ik voluit gaan en kreeg ik een perfecte afstand. Het paste precies."
 
Sleiderink (Denekamp) startte met Zhivago (No Limit x Kigali) als vijfde in de barrage. "Ik moest sowieso riscio nemen. Pius Schwizer startte na mij in de barrage en die reed hier de hele week al snel. Geweldig dat het gelukt is. Het was zeker niet makkelijk. Het was een kleine ring. De hindernissen komen dan snel achter elkaar en de lijn naar de driespong was heel moeilijk. In de barrage paste het gewoon perfect."
 
Sleiderink, lid van het Rabo Talententeam, is met Zhivago niet alleen regerend Nederlands kampioen bij de young riders, maar won op het Europees kampioenschap in Vejer de la Frontera ook zilver met het team. Zhivago is van de Amerikaanse Abigail Wexner en werd eerder in de sport uitgebracht door Beezie Madden en Sleiderink's werkgever en trainer Jeroen Dubbeldam, die met Zenith SFN (v.Rash R) met een springfout als dertiende eindigde in de Grote Prijs. Vrijdag won Dubbeldam met Utascha SFN (v.Lux) de rubriek voor de zware tour in Humlikon.
 
Uitslag Grote Prijs van Humlikon
1. Sjaak Sleiderink (Denekamp) - Zhivago (v. No Limit), 0/0, 36,12
2. Pius Schwizer (Zwi), Toulago (v. Toulon), 0/0, 37,06
3. Maiju Mallat (Fin), Armani the Gun Ch (v. Abanos), 0/0, 37,71
4. Beat Mändli (Zwi), Croecus (v.Casall), 0/0, 38,67
5. Ben Schröder (Tubbergen), Cognac Champblanc (v. Clearway), 0/0, 40,89
13.Jeroen Dubbeldam (Weerselo), Zenith SFN (v. Rash R), 4
26. Leopold van Asten (Duysel), VDL Groep Zorro (v.Emillion), 8
30. Bart Haselbekke (Wierden), Wigeunerin (v.Silverstone), 12

Foto Sjaak Sleiderink met Zhivago van Henk Boekholt

Meer Springen

»
DEURNE – Mart IJland grossierde afgelopen weekend in prijzen tijdens de Summer Tour en de finales voor Young Horses op het Equestrian Estate in... (08-09-2025)
»
LANGEVEEN – Van de steeds zeldzamer wordende concoursen op graspistes is dat van de Molenruiters in Langeveen een fraai overgebleven pareltje. Dat... (07-09-2025)
»
LANGEVEEN – Er gaat bijna geen concours voorbij waar hij aanwezig is, of Hessel Hoekstra slaagt er wel in minimaal één rubriek winnend af te sluiten... (06-09-2025)
»
BRUSSEL – Gerben Morsink kijkt met gemengde gevoelens terug op het afgelopen weekend, waarin hij deelnam aan de Stephex Masters in Brussel. Tegenover... (02-09-2025)
»
VEENINGEN – Het kan niet op voor Hessel Hoekstra. Ook in de hoofdrubriek van Outdoor Zuidwolde greep de ruiter van Stal Wiefferink de hoofdprijs. (31-08-2025)
»
VEENINGEN – Twee dagen na zijn fraaie zege in Veeningen over 1,40 meter met twee fasen mocht Willem Greve zich vrijdag opnieuw als winnaar laten... (29-08-2025)
»
ZUIDWOLDE - Willem Greve kende woensdag een puike start bij Outdoor Zuidwolde. In de wedstrijd over 1,40 meter met twee fasen eindigde Greve als... (29-08-2025)
»
VRIEZENVEEN – Paarden minnend Twente is een fraai trainingscentrum rijker. De laatste hand moet weliswaar nog worden gelegd aan het Horse Centre... (27-08-2025)
»
VRIEZENVEEN – Paarden minnend Twente is een fraai trainingscentrum rijker. De laatste hand moet weliswaar nog worden gelegd aan het Horse Centre... (27-08-2025)
»
VRIEZENVEEN – Een dag na zijn eclatante overwinning in de Grote Prijs van Geesteren was Hessel Hoekstra opnieuw de complete concurrentie de baas.... (26-08-2025)
»
VRAGENDER – Jennifer Munsterhuis toonde zaterdag tijdens Outdoor Vragender geen medelijden met haar tegenstanders in de rubriek over 1,35 meter. Met... (25-08-2025)
»
VALKENSWAARD - Frank Schuttert mocht zondag de eerste prijs in ontvangst nemen na de strijd om de Grote Prijs van het CSI2* over 1,45 meter met... (25-08-2025)
»
TUBBERGEN – De eerste editie van Hippisch Geesteren op de accommodatie van de BWG Stables in Tubbergen leverde zondag in de strijd om de Grote Prijs... (24-08-2025)
»
TUBBERGEN – Lars Schröder boekte vrijdag én zaterdag tijdens Hippisch Geesteren een mooie zege op het voor hem vertrouwde terrein van de BWG Stables... (23-08-2025)
»
VALKENSWAARD – Willem Greve beleefde een uitstekend verlopen vrijdag tijdens het evenement voor de Global Champions Tour op de terreinen van Jan Tops... (22-08-2025)
»
TUBBERGEN – Hessel Hoekstra voegde donderdag nog maar eens een overwinning toe aan zijn ondertussen al best lange erelijst. Tijdens Hippisch Twente... (21-08-2025)
»
Vorig jaar was ze er vanwege vakantie niet bij, maar bij de komende editie van Hippisch Geesteren hanteert ze weer enthousiast haar camera. Els ten... (21-08-2025)
»
TUBBERGEN – Albert Nijhof sloeg woensdag een dubbelslag in de toprubriek van Hippisch Geesteren, dat voor het eerst wordt gehouden bij de BWG Stables... (20-08-2025)
»
Al sinds 1 januari 1973 is Rudy Maathuis een trouw lid van Sint Joris. Hij is zo aan de vereniging verknocht, dat er nooit vergeefs een beroep op hem... (20-08-2025)
»
In navolging van de Almelose Ruiterdagen, de Schröder Masterclass én de KNHS omarmt ook Hippisch Geesteren het razendsnel in populariteit groeiende... (19-08-2025)