Geslaagde rentree van Nuri Dijks

ALMELO - Nuri Dijks is terug. Tijdens de Almelose Ruiterdagen bewees hij na een afwezigheid van dik vijf maanden door een ernstige knieblessure het rijden nog niet verleerd te zijn. Nadat hij vorig week in Lichtenvoorde zijn rentree had gemaakt met rondjes in de klassen M en Z op Roadster, meldde de ruiter uit het Duitse Vreden zich vrijdag weer als vanouds tussen de prijswinnaars. Een overwinning in de klasse Z zat er net niet in, maar met een tweede en een derde plaats met I Belong to You en een vijfde met Roadster kon Nuri Dijks prima leven.

Nuri Dijks liep eind januari bij een val van zijn paard Oh Look at Me, nadat hij winnend door de finish was gekomen, een gescheurde kruisband in zijn linkerknie op. “De eerste dagen erna mocht ik niets doen omdat er vocht in de knie zat, maar daarna ben ik al rustig begonnen met fysiotherapie.”

Daarvoor meldde Dijks zich in de praktijk van Marcel Richter, die ook de spelers van FC Twente behandelt. “Daar maken ze dit soort blessures veel mee en kun je heel gericht trainen. Sinds een week of zes ben ik weer aan het werk op stal in Vragender. Ik ben begonnen met één paard per dag, nu rijd ik er weer vier of vijf. Het gaat steeds beter, al is de knie vooral bij het lichtjes rijden nog wel gevoelig. Het voelt links nog niet zo aan als rechts, maar ik probeer me niet in te houden en train er ook op dat ik het leer vergeten. Eigenlijk ben ik alweer aardig op de ouderwetse manier bezig. Ik ontlast de knie niet en zit niet in een aangepaste houding voor een sprong. Het herstelt nu heel goed.”

In de periode dat hij niet zelf te paard kon, nam zijn jongere broer Demi de training van een deel van zijn paarden over. “Nu gaat Demi met Tobias naar het EK voor junioren in Portugal. Toen ik niet kon rijden, miste ik natuurlijk wel wat ik het liefste deed, paardrijden. Maar de dagen kwam ik wel door, hoor. Elke dag twee uur voor de fysiotherapie, een beetje onderweg, praten met klanten, dan is de tijd zo vol.”

Komende week reist Nuri Dijks ook zelf af naar Portugal. “Ik ga Demi helpen en daarna maak ik wel weer een soort planning voor mezelf. Natuurlijk moet het wel lopen en moet de vorm er ook nog maar zijn, maar ik geef ze zeker een goede kans in de landenwedstrijd. En ook individueel moeten ze mee kunnen doen om de medailles. Ze hebben een erg sterk team met heel goede jockeys en prima paarden.”

Foto Nuri Dijks met I Belong to You van www.fototrailer.nl

Meer Springen

»
TUBBERGEN – Drie Twentse springtoppers moesten het zondag uiteindelijk afleggen tegen een ontketende Friezin in de strijd om de Grote Prijs van... (08-06-2025)
»
TUBBERGEN – Een Grote Prijs winnen is mooi. Als je dat ook nog eens kunt doen in je eigen gemeente maakt dat het extra leuk. Eric ten Cate deed het... (08-06-2025)
»
TUBBERGEN – Voor Lars Schröder en Matt Garrigan was de strijd om de Grote Prijs van Twente zondag hun laatste concours bij hun huidige werkgever.... (08-06-2025)
»
DRAMMEN – Thijmen Vos eindigde zaterdag met het Nederlandse team knap als derde bij de wedstrijd voor de EEF Nations Cup in het Noorse Drammen.... (08-06-2025)
»
TUBBERGEN – De absolute hoofdrol op de voorlaatste dag van Jumping Schröder Twente was zaterdag voor Iris Michels. De 22-jarige amazone uit het... (08-06-2025)
»
TUBBERGEN – Jeroen Dubbeldam troefde vrijdag dertien concurrenten af in de strijd om de zege in de tweede kwalificatie voor de Grote Prijs van CSI2*... (06-06-2025)
»
TUBBERGEN – Daan van Geel schreef vrijdag tijdens CSI2* Jumping Schröder Twente de rubriek over 1,45 meter op tijd op zijn naam. De ruiter uit het... (05-06-2025)
»
TUBBERGEN – Twee van de drie zeges in de rubrieken op de eerste dag van Jumping Schröder Twente werden woensdag opgeëist door deelnemers uit de... (05-06-2025)
»
Toen Rik en Tom Leuveld werden benaderd om een rol te spelen bij Jumping Schröder Twente hoefden de broers uit Borne niet lang na te denken. “Het is... (04-06-2025)
»
De regionale oud-winnaars van Jumping Schröder waren in het verleden niet alleen enthousiast over hun zeges, maar zijn dat nu zeker net zoveel over... (03-06-2025)
»
Al vele jaren bestaat er een hechte band tussen de broers Schröder en Huiskes-Kokkeler. Het autobedrijf is ook nu weer een van de hoofdsponsors van... (02-06-2025)
»
VEENINGEN – Meike Zwartjens was afgelopen weekend tijdens de internationale wedstrijden voor de jeugd in het Drentse Veeningen goed voor twee zeges... (02-06-2025)
»
EINDHOVEN – Willem Greve kwam zondag 0,22 seconde te laat door de finish om de Grote Prijs van het CSI3* in Eindoven aan zijn erelijst te mogen... (01-06-2025)
»
Horst in ’t Veld, de nieuwe voorzitter van Jumping Schröder, is bepaald niet onbekend met de hippische wereld. Hij groeide op in Lemselo, de... (01-06-2025)
»
Het nieuw aan het programma toegevoegde onderdeel Haring & Hoefgetrappel moet tijdens Jumping Schröder Twente een mooi bedrag opleveren voor twee... (31-05-2025)
»
Met de terugkeer na zes jaar van de internationale status is Jumping Schröder van woensdag 4 tot en met zondag 8 juni verzekerd van een zeer sterk... (30-05-2025)
»
Burgemeester Anko Postma van Tubbergen, sinds september 2023 in functie in het ambt, is enthousiast over de nieuwe opzet van Jumping Schröder. Het is... (29-05-2025)
»
Tom Brinkman is samen met Gerco Schröder verantwoordelijk voor het invullen van de wedstrijdorganisatie van Jumping Schröder Tubbergen. De... (28-05-2025)
»
Thijmen Vos was goed in vorm tijdens het CSI in Riesenbeck. De ruiter uit Wierden boekte donderdag een fraaie zege over 1,40 meter op tijd met zijn... (25-05-2025)
»
MARTOFTE – Mart IJland boekte donderdag een mooie zege tijdens het concours in het Deense Martofte. Met de tienjarige bruine ruin Phenix van de... (25-05-2025)