Gerco Schröder zesde in GP Parijs

PARIJS - Gerco Schröder eindigde zondag met Eurocommerce London als zesde in de Grote Prijs tijdens de Gucci Masters in Parijs. De tweevoudig winnaar van Olympisch zilver maakte een springfout in de barrage. Landgenoot Marc Houtzager won met Sterrehof's Tamino en pakte de premie van 99.000 euro. De Ier Denis Lynch volgde met Abbervail van het Dingeshof op 0,13 seconde. De Braziliaan Alvaro de Miranda Neto bezette de derde plek met AD Rahmannshof's Bogeno.

Zeven combinaties, waaronder beide Nederlanders, plaatsten zich voor de barrage. De Zwitserse Janika Sprunger, die als eerste van start ging, leek met haar paard Palloubet d'Halong op weg naar een toptijd, maar aan het eind bleek zij slechts vierde te zijn geworden. Als eerste dook de Braziliaan Alvaro de Miranda met AD Rahmannshof's Bogeno onder haar tijd en direct daarna was de Ier Dennis Lynch met Abbervail van het Dingeshof nog weer sneller. Daarna was het de beurt aan Houtzager en hij leek niet erg snel te vertrekken, maar Tamino dekte in de galop veel bodem en bleek in de laatste wending niet alleen zeer wendbaar te zijn, ook de één na laatste sprong werd katachtig overwonnen en toen gaf Houtzager de zoon van Numero Uno de sporen. In een steepletempo werd de laatste hindernis, een zware oxer, foutloos overwonnen.

Tot groot enthousiasme van het volgepakte ruiterstadion leek de Française Pénélope Leprovost op weg naar de overwinning, maar haar paard, de schimmelhengst Mylord Carthago, toucheerde net te zwaar de achterste paal van de laatste hindernis, die prompt viel. Daardoor eindigde zij uiteindelijk, hoewel bijna een halve seconde sneller dan Houtzager, slechts als vijfde.

Als één na laatste combinatie gingen Gerco Schröder en Eurocommerce London van start. Vanaf het eerste moment vroeg Gerco een zeer hoog tempo van de van Nabab de Reve afstammende hengst. Tot de uitsprong van de dubbel leek Gerco een hele kleine voorsprong te hebben, maar in de laatste lijn maakte de combinatie een galopsprong minder, waardoor ze  tegen een ongebruikelijk foutje op de laatste hindernis aanliep. Daardoor eindigden Schröder en London als zesde.

Gerco Schröder: "London sprong een fenomenale eerste ronde en was werkelijk super te pas. In de barrage ben ik voluit gegaan en was volgens mij op de uitsprong van de dubbelsprong de snelste van allemaal. Direct daarna kreeg ik op de volgende hindernis net niet een mooie afstand, waardoor ik even terug moest. Toen ik de laatste lijn in kwam, paste het perfect en daarom durfde ik het aan om de afstand naar de laatste hindernis met een galopsprong minder te overbruggen. Dat was een ingecalculeerd risico, dat soms goed uitpakt en soms net niet. Als het gelukt was, hadden we op de derde plek gestaan en nu staan we zesde. Jammer, maar ik vond dat ik het moest proberen, omdat London aangaf dat het echt kon", aldus Schröder. 

Marc Houtzager was in de wolken: "Sterrehof's Tamino was werkelijk in zeer goede doen hier in Parijs. In het basisparcours van de Grote Prijs wandelde hij als het ware over de hindernissen. Ik had het geluk dat ik niet als eerste in de barrage van start hoefde te gaan. Daarom kon ik goed kijken waar snelle ruiters als De Miranda en Lynch probeerden tijd te winnen. Ik besloot om direct snel van start te gaan en dan gebruik te maken van de mogelijkheden die Tamino heeft om zeer kort te wenden. Vanaf de start tot aan de finish hebben we samen alles gegeven en ook bijna alles geriskeerd. Bijna alles, want ook ik heb even overwogen om de laatste lijn in zeven galopsprongen te overwinnen. Achteraf ben ik blij dat ik dat niet heb gedaan, want ik zag Gerco die afstand zo rijden en hij kreeg een fout op de laatste. Daaruit bleek voor mij dat na zeven galopsprongen de laatste hindernis nog heel ver weg stond", aldus een tevreden Houtzager, die concludeerde dat er op weg naar huis wel even tijd en geld zou zijn voor een Big Mac.

STARTLIJSTEN EN UITSLAGEN

Meer Springen

TUBBERGEN –  Door ook de tweede kwalificatie voor de strijd om de Grote Prijs in winst om te zetten, ging Bas van der Aa vrijdag met Gaen op... (06-06-2026)
TUBBERGEN – Bas van der Aa maakte donderdag tijdens Jumping Schröder Twente indruk tijdens de rubriek over 1,45 meter op tijd, de eerste kwalificatie... (04-06-2026)
TUBBERGEN – Jennifer Munsterhuis was woensdag dicht bij de zege in de toprubriek van de eerste dag van Jumping Schroder Twente. Met de KWPN-merrie... (04-06-2026)
Evenementen als Jumping Schröder zouden niet kunnen blijven bestaan als ze niet worden ondersteund door een redelijk aantal onontbeerlijke sponsors.... (02-06-2026)
RAALTE – Met een eerste en een tweede plaats heerste Eric ten Cate vrijdag in de rubriek over 1,30 meter tijdens het Horka Concours in Raalte. De... (01-06-2026)
Nathan Greftenhuis mag met recht de ‘meesterknecht’ van de BWG Stables worden genoemd. Alweer achttien jaar is de Tubbergenaar als trouwe kracht... (31-05-2026)
VEENINGEN – Wesley ter Harmsel presteerde zaterdag prima als lid van het Nederlandse team young riders tijdens het CH De Wolden. (30-05-2026)
Net als vorig jaar staat tijdens Jumping Schröder weer een veiling van veulens en jonge springpaarden van topverervers op het programma.  (30-05-2026)
De regionale ruitertop gaat op zondag 7 juni een poging wagen de zege in de Grote Prijs van het CSI2* Jumping Schröder Twente weer in Twente te... (29-05-2026)
Voor Emma Sophia Spanko ging in het tweede weekend van mei een droom in vervulling. Nog young rider mocht ze in het Belgische Lier voor Tsjechië in... (28-05-2026)
DENEKAMP – Jesse Berkers bleef zaterdag met Qornets Pleasure de complete concurrentie voor in de eerste Grote Prijs van Outdoor Denekamp over 1,30 en... (27-05-2026)
Na zijn twee oudere broers, de tweeling Ben en Wim, houdt ook Gerco Schröder zich steeds meer bezig met de begeleiding van vooral veelbelovende jonge... (27-05-2026)
DENEKAMP – Stijn Roelink met Diamond in de klasse over 1,35 meter en Merle Bodde met Just Kharley over 1,30 meter mochten zich afgelopen weekend in... (27-05-2026)
Van woensdag 3 tot en met zondag 7 juni staat op de terreinen van de BWG Stables de tweede editie van Jumping Schröder Twente op het programma. Er... (26-05-2026)
KRONENBERG – Hessel Hoekstra overtuigde donderdag en zaterdag tijdens het CSI2 De Peelbergen in het Limburgse Kronenberg met zijn nieuwste troef, de... (24-05-2026)
DENEKAMP – Met voor het eerst een heuse afsluitende strijd om de Grote Prijs op het programma is manege De Zonnebeek in Denekamp van donderdag 21 tot... (16-05-2026)
EINDHOVEN – Hessel Hoekstra was vrijdag tijdens het CSI Eindhoven dichtbij een overwinning in de rubriek over 1,40 meter met twee fasen. (15-05-2026)
ST. MARGARETHEN – Nina Stegeman liet donderdag en vrijdag opnieuw een prima indruk achter bij wedstrijden in het Oostenrijkse St. Margarethen. Ze... (15-05-2026)
Jennifer Munsterhuis leverde donderdag prima werk af tijdens Jumping Bonheiden. De amazone uit De Lutte eindigde met haar tienjarige vosmerrie Pebble... (14-05-2026)
Anja Moret reed zondag met haar merrie Ilamine du Thurin (v. Dakar VDL) naar een fraaie derde plaats in de Grote prijs van de Good Tour in Deurne. De... (11-05-2026)