Gerco Schröder: op driehonderdste...

AMSTERDAM - Driehonderdste seconde slechts scheidde Gerco Schröder zondagmiddag van de overwinning in de Grote Prijs van Amsterdam. Met Eurocommerce California (foto) moest de Tubbergenaar in de barrage met zijn tijd van 34,79 seconde de eerste plaats laten aan Jessica Kürten met Vincente (34,76). Steve Guerdat bleef met Jalisco Solier op zijn beurt maar 0,13 seconde achter bij Gerco Schröder. Ook Jeroen Dubbeldam kwam, met BMC Utascha SFN, uit in de extra omloop. Na een springfout finishte hij als achtste.  

Gerco verdiende met zijn tweede plaats nog altijd 15.000 euro, terwijl Kürten met 24.750 euro naar huis terugkeerde.

Parcoursbouwer Rob Jansen had de obstakels zo neergezet dat op bijna alle hindernissen fouten werden gemaakt. De negen barrageruiters kwamen uit acht landen en alleen Nederland had twee ruiters in de strijd, met Gerco Schröder en Jeroen Dubbeldam. De Olympisch kampioen van 2000 kreeg in de barrage een foutje op de insprong van de dubbel en schakelde daarop direct in snelheid terug. 

Ondanks de ondankbare tweede plek was Gerco Schröder na afloop een tevreden man. "Eurocommerce California is een tienjarige merrie en mist nog even de ervaring op deze wedstrijden. Toch was ik dik tevreden over de wijze waarop ze het basisparcours verwerkte. In de barrage heb ik echt geprobeerd te winnen, maar ik kreeg op weg naar de laatste hindernis geen echt mooie afstand. Ik moest even terug en dat kostte me de overwinning. Maar op voorhand had ik er voor getekend hier tweede te worden", aldus Schröder.

Jessica Kürten vertelde de keus te hebben gehad tussen Leipzig en Amsterdam, maar dat zij voor Amsterdam had gekozen vanwege de altijd menselijke sfeer. "Dit paard Vincente is eigendom van de gehele familie Poels uit Swolgen. Ik kreeg Vinvente ter beschikking omdat deze familie dacht dat dit paard goed bij mij zou passen. Dat we nu een combinatie zijn, heeft echt even geduurd want de klik tussen Vincente en mij was er niet direct. Ook hebben we nog niet zoveel ervaring op dit niveau en eigenlijk hebben we tot nu toe maar één wedstrijd op dit niveau gereden, de wereldbekerwedstrijd in Mechelen, waar we met één balk aan de benen uit de piste kwamen. Voor mij is dit paard een potentiële ster, maar aan de andere kant weet ik ook dat ze ooit eens verkocht zal worden. Dat is het lot van professionele springruiters nu eenmaal", aldus Kürten.

Veel aandacht ging er ook uit naar Jeroen Dubbeldam met zijn BMC Utascha SFN. "Ik heb pas op zaterdagavond besloten om met Utascha in de Grote Prijs van start te gaan. In die wedstrijd was er plotsklaps het goede gevoel waar ik naar op zoek was. Met deze foutloze rit in het basisparcours lijken we de goede weg te hebben gevonden", aldus Dubbeldam (Bron KNHS).

Uitslag Grote Prijs (1,60 meter)
1) Jessica Kürten (Ier) - Vincente (Oklund x Ufarno) - 0 / 0 - 34.76
2) Gerco Schröder (Tubbergen) - Eurocommerce California (Corland x Ramiro) - 0 / 0 - 34.79
3) Steve Guerdat (Zwi) - Jalisca Solier (Alligator Fontaine x Jalisco B) - 0 / 0 - 34.92
8) Jeroen Dubbeldam (Weerselo) - BMC Utascha SFN (Lux x Indoctro) - 0 / 4 - 38.33
10) Nathalie van der Mei (Makkinga) - Eurocommerce Vingion (Voltaire x Cassini) - 1

Gert-Jan Bruggink miste op maar vierhonderdste seconde de zege in de rubriek over 1,45 meter met barrage. Met Andrea moest de ruiter uit De Lutte het net afleggen tegen Penelope Leprevost met Modena. Björn Nagel bezette met Uno de derde positie. Jeroen Dubbeldam werd negende met BMC Van Grunsven Whisper.

Uitslag 1,45 meter met barrage
1) Pénélope Leprevost (Fra) - Modena (Dollar du Murier x Galoubet A) - 0 / 0 - 35.23
2) Gert-Jan Bruggink - Andrea (Marome MW x Voltaire) - 0 / 0 - 35.27
3) Björn Nagel (Ukr) - Uno (Fuego du Prelet x Power) - 0 / 0 - 35.62

Meer Springen

»
DENEKAMP – Stijn Roelink was dinsdag de baas in de hoogste rubrieken van Euregio Indoor Denekamp. De Lattropper won met respectievelijk Diamond en... (23-10-2025)
»
DENEKAMP – Joël Lustenberger schreef zaterdag tijdens de GMB Wintercompetitie de rubriek voor vijf- en zesjarige paarden over twee fasen op zijn naam... (21-10-2025)
»
HELLENDOORN – Claudia Morsink tekende zaterdag voor de enige Twentse zege in de eerste wedstrijd van de Roelofsen Horse Trucks Winter Classics van... (19-10-2025)
»
OLIVA – Willem Greve schreef zondag de Grote Prijs van de Mediterranean Equestrian Tour in  het Spaanse Oliva over 1,50 meter op zijn naam. (12-10-2025)
»
LUTTENBERG – Edwin Oosterbroek is geen ruiter die geregeld als winnaar voor de prijsuitreiking wordt opgeroepen. Tijdens het indoor Haverspringen in... (07-10-2025)
»
GORLA MINORE – Mart IJland en Jasmin Seppälä-Geerink deden afgelopen weekend beiden een forse greep in de prijzenpot tijdens het CSI in het... (07-10-2025)
»
Hessel Hoekstra boekte prima resultaten in de eerste week van de Mediterranean Equestrian Tour in het Spaanse Oliva. Hij sloot die zondag af met een... (06-10-2025)
»
SAASVELD – Het kon vrijdag niet op voor Steven Veldhuis tijdens Jumping Indoor Saasveld. De Haaksbergenaar regeerde als een vorst en zegevierde in de... (03-10-2025)
»
SAASVELD – Stef Veldhuis was woensdag de absolute uitblinker op de eerste dag van Jumping Indoor Saasveld. De jonge Haaksbergenaar zegevierde over 1,... (02-10-2025)
»
SAASVELD - De herfst is in aantocht en dat betekent dat de springruiters zich weer verplaatsen naar binnen. De eerst wedstrijd in deze regio is... (25-09-2025)
»
RIESENBECK – Annelies Vorsselmans reisde zondag met een fijn gevoel terug naar Weerselo na haar optreden tijdens het CSI5* in het Duitse Riesenbeck.... (15-09-2025)
»
KRONENBERG – Willem Greve deed van zich spreken tijdens het CSI2* De Peelbergen in Kronenberg. De nationaal kampioen boekte onder meer een zege in de... (14-09-2025)
»
TUBBERGEN – In zijn woning in Tubbergen is deze week Bernard Schröder op 91-jarige leeftijd overleden. De vader van de broers Ben, Wim en Gerco... (12-09-2025)
»
RIJSSEN – Eric ten Cate ging dinsdag net als een jaar eerder aan de haal met de zege in de finale van de TCN Jumping Tour. De ruiter uit Geesteren... (09-09-2025)
»
DEURNE – Mart IJland grossierde afgelopen weekend in prijzen tijdens de Summer Tour en de finales voor Young Horses op het Equestrian Estate in... (08-09-2025)
»
LANGEVEEN – Van de steeds zeldzamer wordende concoursen op graspistes is dat van de Molenruiters in Langeveen een fraai overgebleven pareltje. Dat... (07-09-2025)
»
LANGEVEEN – Er gaat bijna geen concours voorbij waar hij aanwezig is, of Hessel Hoekstra slaagt er wel in minimaal één rubriek winnend af te sluiten... (06-09-2025)
»
BRUSSEL – Gerben Morsink kijkt met gemengde gevoelens terug op het afgelopen weekend, waarin hij deelnam aan de Stephex Masters in Brussel. Tegenover... (02-09-2025)
»
VEENINGEN – Het kan niet op voor Hessel Hoekstra. Ook in de hoofdrubriek van Outdoor Zuidwolde greep de ruiter van Stal Wiefferink de hoofdprijs. (31-08-2025)
»
VEENINGEN – Twee dagen na zijn fraaie zege in Veeningen over 1,40 meter met twee fasen mocht Willem Greve zich vrijdag opnieuw als winnaar laten... (29-08-2025)