Geen hoofdrol Robert Vos in Oranje

LUMMEN - Robert Vos heeft vrijdag met Interline H geen hoofdrol kunnen vertolken voor Oranje tijdens de eerste wedstrijd voor de Nations Cup in Lummen. Het resultaat van de Wierdenaar werd in beide manches weggestreept. Vos maakte in de eerste omloop een springfout en in de tweede ronde drie. Nederland werd uiteindelijk vijfde, nadat het op de helft van de wedstrijd nog samen met Zwitserland en Frankrijk de dans had geleid. 

De drie landen hadden alle nog een blanco blazoen na de eerste rit. De equipe van bondscoach Rob Ehrens liep in de tweede echter fose averij op en incasseerde zestien strafpunten. Die kwamen op het conto van Bart Bles met Lord Sandro (4), Johnny Pals met Vignet (8) en Jur Vrieling met VDL Bubalu (4).

Zwitserland hield ook in de tweede manche de lei schoon en won voor Frankrijk (4), België en Ierland (beide 12) en Nederland (16).

Het Oranje kwartet ging verrassend sterk van start met een foutloze rit van de eerste debutant op dit niveau, Bart Bles, met een formidabel springende Lord Sandro DDH. In de tweede manche liep deze combinatie tegen een springfout aan. Robert Vos (Wierden) noteerde in de eerste manche met Interline H één balkje, maar in de tweede ronde kreeg de Twentenaar problemen op weg naar de driesprong.

Derde ruiter Johnny Pals, die met Vignet ook een ijzersterke eerste ronde reed, moest in de tweede omloop twee balken accepteren. Jur Vrieling kon de Nederlandse eer redden door zijn foutloze eerste manche in de tweede te herhalen. Dat lukte hem niet, want hij kreeg een fout op de uitsprong van de driesprong, waardoor Nederland de derde plek liet glippen en als vijfde eindigde.

"Na de eerste manche was ik dik tevreden, want ze sprongen fantastisch. Eigenlijk verrassend goed met drie foutloze rondes", aldus Ehrens. "In de tweede manche kregen we te maken met pech. Bart Bles kwam iets te groot bij een oxer na de driesprong, waardoor hij daar tegen een foutje aanliep. Robert Vos, die in de eerste manche een foutje kreeg op de planken steil van hindernis twee, kreeg in de tweede ronde daarop opnieuw een fout en werd even verderop geconfronteerd met het feit dat Interline achter het bit kwam, waardoor zij tegen een weigering aanliepen. Johnny Pals kreeg een fout op de vierde hindernis, een steilsprong en daar schrok Vignet zo van dat ze ook een fout kregen op de insprong van de dubbel die daar direct op volgde. Jur Vrieling had onze eer kunnen redden, maar op de uitsprong van de driesprong trok VDL Bubalu iets naar links, waardoor ze op die oxer daar een foutje kregen", analyseerde Ehrens de acht ritten.

"Ik ben best tevreden, want de twee echte debutanten hebben naar behoren gepresteerd en de paarden sprongen uitstekend."

Meer Springen

OMMEN – Net als een dag eerder in de eerste kwalificatie voor de strijd om de Grote Prijs van het CSI3* Ommen was Hessel Hoekstra in de tweede... (03-07-2026)
OMMEN - De eerste kaarten zijn geschud bij CSI Ommen en een groep ruiters is al verzekerd van een startbewijs voor de strijd om de Grote Prijs over 1... (03-07-2026)
OMMEN – De naam Hoekstra als winnaar van een rubriek bij springwedstrijden is allang geen uitzondering meer. De zege van Marit Hoekstra tijdens CSI... (01-07-2026)
ALMELO – De Almelose Ruiterdagen zijn woensdag alsnog vroegtijdig afgebroken. De te verwachten enorme hitte van deze dagen heeft de organisatie... (25-06-2026)
ROTTERDAM – Willem Greve lag lang op koers om net als in 2023 de Grote Prijs van Rotterdam te winnen. Hij finishte uiteindelijk als derde met zijn... (21-06-2026)
ROTTERDAM – Annelies Vorsselmans eindigde zaterdag verdienstelijk als tweede in de rubriek over 1,50 meter met barrage tijdens het CHIO Rotterdam. (20-06-2026)
ROTTERDAM – Na de winst vorig jaar was er vrijdagavond een vijfde plaats voor de springruiters van TeamNL in de Longines League of Nations van... (19-06-2026)
VRAGENDER – Met een derde plaats in de strijd om de Grote Prijs van Outdoor Gelderland tekende Hessel Hoekstra zondag met zijn twaalf jaar oude... (14-06-2026)
VRAGENDER – Willem Greve bleef zaterdag tijdens het CSI3* Outdoor Gelderland niet ver verwijderd van de zege in de rubriek over 1,40 meter op tijd. (14-06-2026)
VRAGENDER – Hessel Hoekstra is goed van start gegaan bij Outdoor Gelderland. Op de terreinen van PSC Lichtenvoorde in Vragender eindigde de ruiter... (12-06-2026)
SANKT GALLEN – Annelies Vorsselmans kan terugkijken op een voor haar goed verlopen optreden tijdens het internationale topconcours in het Zwitserse... (08-06-2026)
TUBBERGEN – Bas van der Aa sloot zondag een voor hem al zeer geslaagde tweede editie van Jumping Schröder Twente als een ware grootmeester af. (07-06-2026)
TUBBERGEN – Meike Zwartjens kwam zaterdag als laatste aan de start voor de finale van de Medium Tour van het CSI2* Jumping Schröder Tubbergen over 1,... (06-06-2026)
TUBBERGEN - De Olympic Dream Auction bleek vrijdagavond tijdens Jumping Schröder Twente een schot in de roos.  (06-06-2026)
TUBBERGEN –  Door ook de tweede kwalificatie voor de strijd om de Grote Prijs in winst om te zetten, ging Bas van der Aa vrijdag met Gaen op... (06-06-2026)
TUBBERGEN – Bas van der Aa maakte donderdag tijdens Jumping Schröder Twente indruk tijdens de rubriek over 1,45 meter op tijd, de eerste kwalificatie... (04-06-2026)
TUBBERGEN – Jennifer Munsterhuis was woensdag dicht bij de zege in de toprubriek van de eerste dag van Jumping Schroder Twente. Met de KWPN-merrie... (04-06-2026)
Evenementen als Jumping Schröder zouden niet kunnen blijven bestaan als ze niet worden ondersteund door een redelijk aantal onontbeerlijke sponsors.... (02-06-2026)
RAALTE – Met een eerste en een tweede plaats heerste Eric ten Cate vrijdag in de rubriek over 1,30 meter tijdens het Horka Concours in Raalte. De... (01-06-2026)
Nathan Greftenhuis mag met recht de ‘meesterknecht’ van de BWG Stables worden genoemd. Alweer achttien jaar is de Tubbergenaar als trouwe kracht... (31-05-2026)