Eric ten Cate wint spektakelstuk

TUBBERGEN – De zeventiende editie van de Schröder Masterclass in Tubbergen ontlook dinsdagavond tot een waar spektakelstuk. Liefst elf van de zestien starters slaagden er in twee ronden lang foutloos te blijven op de zes hindernissen op het plein voor de Pancratius-basiliek. In een bloedstollende barrage bleek Eric ten Cate met zijn schimmel Blue Sky uiteindelijk net als vorig jaar de snelste foutloze van het stel.

Nadat Henk Jan Schuttert en de Amerikaan Connor Husain al na de eerste ronde het veld moesten ruimen, kwamen in de tweede omloop ook Anke Bekhuis, Rob Scherphof en Willem Greve niet ongeschonden bij de finish. Rob Schipper begon het derde bedrijf weliswaar foutloos, maar miste snelheid om kans te maken op de zege.

Leon Oude Hendriksman was met de vijftienjarige donkerbruine ruin Contrabas de eerste die vol gas gaf. Zijn tijd van 32,46 seconde leek een garantie voor een podiumplek, maar bleek bij het opmaken van de eindbalans niet meer dan de vierde plaats waard.

Britt Wiefferink gaf met Brunetti op zijn tijd nog 0,05 seconde toe, maar Peter Olthof scheerde met de nog maar zevenjarige schimmelmerrie Esminka in slechts 30,90 seconde over het halve dozijn obstakels. De Langevener permitteerde het zich zelfs boven de laatste hindernis alvast zijn linkerhand omhoog te steken.

Maar ook Olthof redde het niet. Nadat Tom Brinkman de nog maar zesjarige Calvaro-ruin Fabio vooral ervaring liet opdoen en Sjaak Sleiderink met de imponerend springende Dexter R op snelheid evenmin een bedreiging vormde voor de leidende Olthof, nam een ontketende Eric ten Cate een voorschot op zijn tweede zege in successie. Zijn onstuimige rit met Blue Sky eindigde na 29,68 seconde. De Hennie Voorhuis-bokaal betekende een mooi vervroegd verjaardagscadeautje voor Eric ten Cate, die woensdag 29 wordt.

De ook al in puike vorm verkerende Bas van der Aa wenste zich echter niet zomaar gewonnen te geven. Met de tienjarige vosruin Goldfeyer begon hij ijzersterk, maar in het laatste deel van zijn rit gaf hij toch net een tiende tel te veel toe op Eric ten Cate: 29,78.

Bart Haselbekke (val na hindernis 1), Ben Schröder (twee springfouten) en Danny Schaper (één balk) waren daarna bijna op voorhand kansloos tegen het geweld dat de eerste drie ontketenden.

“Super mooi”, vond Eric ten Cate die 2000 euro mocht meenemen na zijn spectaculaire optreden. “Vooral omdat het de tweede keer achter elkaar is. Het is heel apart in zo’n kleine ring te rijden met zoveel mensen er omheen. Als je zoiets op een gewoon parcours voorgeschoteld krijgt, denk ik dat de meesten er niet eens aan beginnen. Maar hier past het en ook mijn paard. Blue Sky is een bloedpaard, snel en wendbaar. En heeft veel ervaring, dat scheelt zoals ook nu wel weer is gebleken.”

Die routine mist de merrie Esminka nog, beseft Peter Olthof. “Er waren vrij veel nullers en we zaten voorin het spel, dat maakte het sowieso al lastig. In principe is het dan alles of niets. Esminka is wel snel, maar de bochten hadden korter gekund.”

Ook Bas van der Aa kon leven met zijn nederlaag, al was die nipt. “Het scheelde niet veel, ik heb op het laatste lijntje verloren. Daarvoor was ik volgens mij sneller dan Eric. Maar na mijn overwinning in de puissance op zaterdag kan ik niet anders dan tevreden zijn. Goldfeyer heeft het deze dagen fantastisch gedaan.”

Meer Springen

»
DEURNE – Met Willem Greve op goudkoers, Hessel Hoekstra op de vierde en Gert-Jan Bruggink op de zevende plaats gaat hippisch Twente met een hoopvol... (25-04-2025)
»
DEURNE – Willem Greve is de strijd om het nationaal kampioenschap springen in Deurne foutloos begonnen. De titelverdediger sloot het eerste onderdeel... (24-04-2025)
»
DEURNE – Willem Greve verdedigt vanaf donderdag in Deurne zijn nationale titel bij de springruiters. Dit keer niet met Grandorado TN NOP, waarmee hij... (23-04-2025)
»
SAASVELD – De Ankerhal in Saasveld is maandagavond 28 april weer het toneel van de jaarlijkse finaleavond vrij springen van de Rijpaarden... (23-04-2025)
»
BUSTO ARSIZIO - Jennifer Munsterhuis kijkt ‘onwijs blij’ terug op haar prestaties tijdens haar twee weken durende verblijf bij het concours in het... (21-04-2025)
»
TUBBERGEN – Hessel Hoekstra beleefde vrijdag een topdag tijdens het concours van Het Twentse Ros Albergen. In Tubbergen zegevierde hij eerst in de... (18-04-2025)
»
TUBBERGEN – Don Willemsen scoorde donderdag tijdens het concours van Het Twentse Ros Albergen de meeste stijlpunten in de rubriek voor vijfjarige... (18-04-2025)
»
De organisatie van het concours hippique van PSV Het Twente Ros kan ook dit keer weer een beroep doen op de onmisbare medewerking van de scouts van... (16-04-2025)
»
TUBBERGEN – Gerben Morsink bleek dinsdag niet te kloppen in de rubriek over 1,35 meter op de eerste dag van het concours hippique van Het Twentse Ros... (16-04-2025)
»
Peter Olthof is tijdens het concours van Het Twentse Ros een van de ruiters uit de nabije omgeving, die zijn zinnen zet op goede prestaties. Voor de... (15-04-2025)
»
Ze waren alle drie nog maar twee jaar jong, toen ze voor het eerst op een pony werden gezet. Zeven jaar later deden ze stuk voor stuk al ervaring op... (14-04-2025)
»
Jennifer Munsterhuis kende een geslaagd weekend bij het CSI1* in het Italaanse Busto Arsizio. Met haar negenjarige vosmerrie Pebble Beach (v. Arezzo... (13-04-2025)
»
Het nieuws dat Jumping Schröder pogingen onderneemt in Twente een concours hippique op topniveau te behouden, is bij liefhebbers van de paardensport ... (13-04-2025)
»
Alweer vijf jaar is Hessel Hoekstra de topruiter van Stal Wiefferink in Wierden. Een samenwerking die al resulteerde in mooie successen. Tijdens het... (12-04-2025)
»
Het succes van haar paard Imagine met Kim Emmen in 2024 galmt voor Conny Viscaal ook het jaar erop nog behoorlijk na. In Den Bosch werd de door haar... (11-04-2025)
»
KRONENBERG - Hessel Hoekstra is het CSI2* De Peelbergen in Kronenberg goed begonnen. De ruiter van Stal Wiefferink legde in de eerste kwalificatie... (10-04-2025)
»
Met Michael Greeve, Willem Greve, Hessel Hoekstra, Marc Houtzager en Gerco Schröder als kartrekkers mag het concours van Het Twentse Ros zich in de... (10-04-2025)
»
HAAKSBERGEN – Steven Veldhuis liet zich woensdag van zijn sterkste kant zien tijdens de tweede editie van het midweekse Sectolin Springen bij de... (10-04-2025)
»
Voorzitter Jos Brinkman kijkt uit naar een opnieuw succesvolle editie van het concours van Het Twentse Ros uit Albergen. Het evenement wordt van... (09-04-2025)
»
BASEL - Willem Greve eindigde zondag in zijn  eerste finale van de strijd om de Wereldbeker springen op een heel mooie zevende plaats. De nationaal... (06-04-2025)