RUITER UIT GEESTEREN TWEE KEER DE STERKSTE BIJ CSI2* DE PEELBERGEN

Eric ten Cate rijgt zeges aaneen

Eric ten Cate met Ivoor.

KRONENBERG – Eric ten Cate blijft de zeges aaneenrijgen. Tijdens het concours hippique De Peelbergen in Kronenberg boekte hij vrijdag twee overwinningen. De mooiste daarvan was zijn eerste plek in de wedstrijd over 1,45 meter op tijd, de kwalificatie voor de Grote Prijs van het CSI2*.

Ten Cate troefde met de tienjarige bruine ruin Ivoor (v. Eldorado van de Zeshoek) de complete concurrentie af, nadat hij een dag eerder met hetzelfde paard al tweede was geworden was geworden op het parcours over 1,40 meter met twee fasen.

Met zijn achtjarige vosmerrie Prima Donna van ’t Roosakker (v. Comme il Faut 5) bleef de ruiter uit Geesteren vrijdag ook al iedereen voor in de rubriek over 1,40 meter op tijd. Donderdag werd de combinatie vijfde in de proef over 1,35 meter met twee fasen.
Zoe Osterhoff reed met haar tien jaar oude schimmelmerrie It’s a Miracle naar de negende plaats in de rubriek over 1,35 meter op tijd van vrijdag.

Jumping Amsterdam
Tijdens Jumping Amsterdam boekte Frank Schuttert vrijdag een tweede en een vijfde positie. Over 1,40 meter moest de Ommenaar met zijn tienjarige schimmelhengst Irish Coffee PR (v. Emerald) alleen de Italiaan Emanuelle Gaudiano met Vasco voor zich dulden. Willem Greve eindigde als achtste met de negenjarige bruine hengst Lagans Obos Quality (v. OBOS Quality), Remco Been negende met de zestien jaar oude bruine hengst Holland van de Bisschop (v. Heartbreaker).

In de wedstrijd over 1,45 meter met twee fasen eindigde Schuttert als vijfde met zijn elfjarige bruine ruin Hero (v. Cantos). Hij werd op de voet gevolgd door Jodie Hall McAteer met de dertienjarige bruine merrie Kimosa van het Kritahof (v. Chatman).

Annelies Vorsselmans leverde een mooie prestatie door zesde te worden in de toprubriek van de dag over 1,50 meter met barrage. Ze werd daarin zesde met de dertienjarige schimmelhengst Kurly van de Gorten (v. Thunder van de Zuuthoeve). Daniel Deusser won met Bingo Ste Hermelle.

Foto onder van Frank Schuttert met Irish Coffee PR © Ashley Claus

Meer Springen

GRONINGEN – Mart IJland boekte donderdag een fraaie zege in de eerste kwalificatie voor de Grote Prijs van het IICH Groningen. Met zijn elfjarige... (09-01-2026)
MARIENHEEM – Het duo Veldhuis liet zich tijdens de Sallandse Ruiterdagen weer eens van zijn beste kant zien. Vader Steven en zoon  Stef bezetten... (07-01-2026)
WIERDEN – Cindy Kosse vertolkte de absolute hoofdrol tijdens het Kerstindoor in Wierden. In manege De Vossenbos eiste de talentvolle amazone in de... (05-01-2026)
GRONINGEN – Jesse Berkers en Joanne Wes sloten zaterdag de nationale versie van het indoor concours hippique in Groningen af met prima prestaties.... (04-01-2026)
MECHELEN – Met een vijfde plaats in de zevende wedstrijd van de reeks heroverde Willem Greve maandag in Mechelen de koppositie op de ranglijst van de... (31-12-2025)
LONDON – Hessel Hoekstra presteerde zaterdag en zondag prima tijdens het CSI5* in Londen. Zowel met zijn elfjarige Holsteiner tophengst Comthago VDL... (21-12-2025)
WIERDEN – Pim Mulder kende zaterdagavond geen genade met de concurrentie in de afsluitende Grote Prijs van  de zevende editie van de Roelofsen Horse... (21-12-2025)
WIERDEN – De toprubriek van Winter Jumping Wierden over 1,35 meter met twee fasen eindigde vrijdag in een dubbele triomf voor zoon Stef en vader... (20-12-2025)
WIERDEN – Jordy Wilken bleek woensdag de sterkste in de rubriek over 1,30 meter met twee fasen tijdens Winter Jumping Wierden. In manege De Vossenbos... (18-12-2025)
POZNAN – Hessel Hoekstra maakte zondag een prima indruk in de strijd om de Grote Prijs tijdens de Cavaliada Tour in het Poolse Poznan over 1,50 meter... (10-12-2025)
A CORUÑA – Willem Greve blijft schitteren op absoluut topniveau. Zondag zegevierde hij met zijn topmerrie Pretty Woman van ’t Paradijs (v. Vigo d’... (07-12-2025)
SAASVELD – Het scenario kon niet beter zijn. Een voorzitter die zich de hele week de benen uit het lijf loopt en toch nog even de tijd vindt om op... (07-12-2025)
SAASVELD – Noëlle Klokman stal vrijdagavond de show tijdens de Grote Prijs van de Twentse Ruiterdagen in  Saasveld. In de barrage van de wedstrijd... (06-12-2025)
SAASVELD – Eric ten Cate was woensdag in de Ankerhal van Saasveld na een spannend verlopen wedstrijd met twee fasen de lachende winnaar na de rubriek... (03-12-2025)
VRAGENDER – Met onder het zadel onder meer een van zijn recente troeven Sir Minka Z presenteerde Willem Greve zich afgelopen weekend uitstekend... (03-12-2025)
VRAGENDER – Beide zeges in de finales van de GMB Jonge Paarden Competitie in Vragender werden afgelopen weekend en prooi voor Twentse combinaties. (03-12-2025)
PRAAG – In de schaduw van het prestigieuze concours van de Global Champions Tour in Praag boekte Lars Schröder met de elfjarige schimmelruin Jaguar (... (24-11-2025)
BATHMEN - In de vierde wedstrijd van de GMB Jonge Springpaarden Competitie gingen de overwinningen zaterdag naar Steven Veldhuis en Mart IJland. (24-11-2025)
SAASVELD – De volle zussen Lunette en Nanette van de Marijenhoeve (v. Zirocco Blue VDL) bezorgden Enola Mulder woensdag beide een zege op de eerste... (21-11-2025)
STUTTGART - Willem Greve won zondag met zijn tienjarige merrie Pretty Woman van ’t Paradijs NOP in Stuttgart op indrukwekkende wijze de vierde... (16-11-2025)