TWEE ZEGES IN HELLENDOORN, OOK AMKE BEKHUIS PRIMA OP DREEF

Eric ten Cate: hoofdrol Winter Classics

Eric ten Cate tijdens de huldiging van de rubriek over 1,45 meter. Links Bas van der Aa.

HELLENDOORN – Eric ten Cate vervulde met verve de hoofdrol in de eerste wedstrijd van vier voor de Roelofsen Horse Trucks Winter Classics 2022. De ruiter uit Geesteren won twee van de vier rubrieken. Ook Amke Bekhuis deed het prima met een zege en een vierde plek.

Ten Cate begon en eindigde zijn succesvolle dag in de fraaie manege ’t Oale Spoor met een overwinning. Hij zette meteen de toon door met de achtjarige hengst Vigo Heywood HZ (v. Vigo d’Arsouilles) de rubriek over 1,30 meter op zijn naam te schrijven. Achter Wybe Scholten met Eveshka en Daan van Geel met Kahlua Carmen eindigde Stef Veldhuis met de zevenjarige merrie Karolitha (v. Carembar de Muze) als vierde, net voor Angelique Hoorn met Lucy M.

In de toprubriek over 1,45 meter met barrage pakte Eric ten Cate zijn tweede triomf met de negenjarige schimmelruin Incredible (v. Dalles). Hij was 0,88 seconde sneller dan Bas van der Aa, die met de even oude ruin Shanroe Barney (v. Dallas) als enige net als hij ook de lei schoon hield. Michiel Brusse met Duran TK, Sanne Thijssen met Con Quidam RB en Albert Zoer met Jayla maakten de top vijf vol. Frank Schuttert werd tiende met de achtjarige hengst Hero (v. Action Breaker).

Eric ten Cate was ook vorig jaar al de winnaar in de toprubriek van de eerste wedstrijd in de cyclus, toen met Ivoor in  Mariënheem. “Het is een mooie serie om aan mee te doen”, aldus de ruiter uit Geesteren. “Je kunt het een beetje vergelijken met internationale wedstrijden op een aardig niveau en bent er niet een heel weekend aan kwijt, omdat het zich op één dag afspeelt. Het is een super aanvulling voor de kalender.”

Net zo super was de manier waarop hij zich zaterdag weer liet zien. “Het was inderdaad een heel geslaagde dag, ik ben erg tevreden. Vigo Heywood heb ik nog niet zo lang, nog maar twee of drie maanden. Hij doet het heel goed. Ik heb hem een paar keer in de M gereden en nu doet hij het ook over 1,30 meter prima. Hij denkt en werkt super mee.”

Over Incredible is hij al evenzeer content. “Je merkt nu dat hij de laatste tijd veel internationaal heeft gelopen. Paarden hebben toch ritme nodig en veel hebben dat nog niet echt. Er waren er niet voor niets maar vier foutloos.”

Overtuigend
Amke Bekhuis reed overtuigend naar de winst over 1,35 meter met twee fasen. Op haar elfjarige ruin Condalou (v. Contendros) was ze ruim sneller dan de zeven andere foutloze combinaties. Achter Denny Olde Agterhuis met Fairwings bezette Robert Vos met de zevenjarige ruin Cadillac Z de derde positie. Frank Schuttert sloot als vierde aan met de negenjarige merrie Chelsea (v. Christian). De vijfde stek was voor Sally Hopkinson met Onslow.

Elike Morsink werd met de tweede prijs beloond na een moedige rit op haar veertienjarige merrie Dakina II (v. Indoctro) op het parcours over 1,40 meter met barrage. Tegen de ongenaakbare Melody Matheson met Carturo 2 kon ook zij niet op. Achter Jorinde Dolfijn met Ithaca bezette Amke Beklhuis met de achtjarige hengst Jamal EB een keurige vierde plek. Lucas Porter eindigde als vijfde met zijn dertienjarige merrie Hope Street (v. Casall).

Amke Bekhuis was na afloop zelf verrast met haar zege op Condalou. “Ik had nooit verwacht dat ik de snelste zou zijn. Ik heb hem nog niet zo lang, nog maar anderhalve maand. We moeten nog wat inspelen op elkaar en er waren er aardig wat in de barrage. Maar hij is super voorzichtig en ik hoef niet snel bang te zijn om een fout te maken. Ik denk dat hij heel veel in zich heeft, maar dat moet ik nog een beetje ontdekken.”

Jamal EB komt uit de veiling van Suus Kuyten en met de achtjarige hengst kwam ze voor het eerst op het niveau van 1,40 meter uit. “Voor mij reed Harrie Wiering hem en het is gewoon leuk met zulke paarden te mogen rijden.”

Amke Bekhuis doet alweer een tijdje prima mee, nadat ze twee jaar lang niet in wedstrijden uitkwam. “Ik wilde me niet alleen met paardrijden bezighouden en heb me daarom meer op ander werk gericht. Ondertussen heb ik een andere baan en doe ik de planning voor de monteurs van een bedrijf in vaatwastechniek. Begin dit jaar heb ik het rijden weer een beetje opgepakt. Mijn vriend Bart Haselbekke heeft er genoeg staan om te rijden. Maar fulltime ga ik er niet mee bezig. Ik vind het vooral leuk om een paar keer in de week op een paard te zitten en zo na het werk mijn zinnen te verzetten.”

De overige wedstrijden voor de Roelofsen Horse Trucks Winter Classics zijn in Luttenberg (12 november), Mariënheem (19 november) en Exloo (10 december).

Foto onder: Amke Bekhuis met Condalou bij de prijsuitreiking met medeorganisator en deelnemer Hendrik Jan Schuttert.

Meer Springen

Het concours hippische van Het Twentse Ros mag zich in een dusdanig grote belangstelling van ruiters en amazones verheugen dat de startlijsten al... (13-04-2026)
KRONENBERG – Hessel Hoekstra boekte zaterdag met zijn negenjarige bruine hengst VDL Mindset ES (v. Aganix du Seigneur) een prachtige zege in de Grote... (11-04-2026)
Daan Hesselink (25) draait al elf jaar mee Via een zaterdagbaantje kwam hij als 14-jarige terecht op het Concours Hippique Het Twentse Ros. Nu, op... (11-04-2026)
FORT WORTH – Willem Greve is niet van start gegaan in de tweede ronde van de finalestrijd om de Worldcup springen in Forth Worth Texas. Na het... (11-04-2026)
Samen met voorzitter Jos Brinkman en Willem Schepers uit Roden vormt Jeroen van der Kolk het trio parcoursbouwers tijdens het concours van Het... (10-04-2026)
BONHEIDEN – Gert-Jan Bruggink reed donderdag prima in het voorste gelid mee in de rubriek over 1,40 meter op tijd tijdens het CSI2* Jumping Bonheiden... (10-04-2026)
FORT WORTH – Willem Greve kende donderdagavond in de Dickies Arena in het Amerikaanse Fort Worth (Texas) als tweede starter in het eerste onderdeel... (09-04-2026)
HAAKSBERGEN – Wesley Mulder en Joanne Wes maakten woensdag de dienst uit in de toprubrieken van de eerste editie van het Sectolin Springen van 2026.... (09-04-2026)
Bart Haselbekke kijkt verlangend uit naar het concours van het Albergse Twentse Ros bij de BWG Stables in Tubbergen. De Wierdenaar beschouwt het... (09-04-2026)
Lars Schröder is een van de deelnemers, die het concours van Het Twentse Ros uit Albergen als een heuse thuiswedstrijd mag beschouwen. Al is het nog... (08-04-2026)
Mart IJland presteerde ook afgelopen week weer goed tijdens de Toscana Tour in Arezzo. In de Italiaanse plaats reed de ruiter uit Hengelo onder meer... (08-04-2026)
Voorzitter Jos Brinkman kijkt verwachtingsvol uit naar een nieuwe editie van het jaarlijkse concours van PSV Het Twentse Ros Albergen. Van woensdag... (07-04-2026)
RIJSSEN – Eric ten Cate lachte vrijdag het laatste tijdens de drie dagen durende eerste editie van TCN Jumping in Rijssen van dit jaar. (04-04-2026)
WIERDEN - De eerste editie van Eurojump Wierden van 2026 zit er weer op. Roderick van den Engh besliste de rubriek over 1,30 meter met twee fasen in... (31-03-2026)
Mart IJland reed afgelopen week goed van voren mee tijdens de Toscana Tour in het Italiaanse Arezzo. De ruiter van Stal Geerink boekte een zege en... (30-03-2026)
De Ankerhal in Saasveld vormt vanavond (vrijdag 27 maart) en morgen het decor van de voorselecties voor de finale van het traditionele vrij springen... (27-03-2026)
Lars Wigger mocht zich zondag twee maal tot winnaar laten kronen tijdens het Noaber Springen in Denekamp. In de buitenlucht zegevierde hij in eigen... (26-03-2026)
Steven Veldhuis heeft een uitstekend weekend achter de rug op het Green Valley Estate in Deurne, waar jaarlijks ook het NK springen wordt gehouden.... (25-03-2026)
PARIJS – Willem Greve hield zijn prima vorm afgelopen weekend vast in de Franse hoofdstad Parijs. Tijdens het CSI5* Saut Hermès eindigde de... (24-03-2026)
Van de twaalf beloftes die dit jaar deel uitmaken van het KNHS Talententeam 2026 komen er twee uit Twente. Sterre van Houte bij de eventing en... (18-03-2026)