EK Brons: Brugman en Schuttert

HARAS DE JARDY – De Nederlandse Young Riders met in hun midden Stephanie Brugman (Hengelo) en Hendrik Jan Schuttert (Ommen) hebben op de Europese Kampioenschappen brons uit de strijd gesleept tijdens de landenwedstrijd. De springruiters deden dit op de terreinen van Haras de Jardy, nabij Parijs. Bondscoach Sven Harmsen (Lonneker) was blij. "Ik ben een tevreden mens, ze hebben gestreden voor wat ze waard zijn."

Het Nederlandse team begon sterk aan de wedstrijd, waarbij de hindernissen tot 1,50 meter werden opgetrokken. Met een springfout van Rabo Talent Hendrik Jan Schuttert en Up To Date, een tijdfout van Stephanie Brugman met Qwinto en een prachtige nulronde van Nederlands kampioen Ruben Romp (Riel) op Cobos stond Oranje na de eerste ronde op de eerste plaats, gedeeld met Duitsland. Jody van Gerwen (Limbricht) en Tantalus zorgden voor het streepresultaat, maar de Limburgse amazone nam sportief wraak in de tweede manche. Daar kwam ze met een springfout – al op hindernis vier, een steilsprong met een waterbakje eronder – door de finish. Na de acht strafpunten van startruiter Schuttert was dat een welkom resultaat. Brugman scoorde nu zes strafpunten, waardoor Romp de podiumplaats moest veilig stellen. Concurrent Duitsland was met drie foutloze ronden inmiddels buiten bereik en dat gold ook voor de sterk teruggekomen Zweden. Romp herhaalde zijn prestatie uit de eerste manche. Heel koel stuurde hij Cobos zonder problemen rond en stelde het brons veilig. Zweden won zilver en het goud ging naar Duitsland. (Bron KNHS)

Meer Springen

»
VEENINGEN – Het kan niet op voor Hessel Hoekstra. Ook in de hoofdrubriek van Outdoor Zuidwolde greep de ruiter van Stal Wiefferink de hoofdprijs. (31-08-2025)
»
VEENINGEN – Twee dagen na zijn fraaie zege in Veeningen over 1,40 meter met twee fasen mocht Willem Greve zich vrijdag opnieuw als winnaar laten... (29-08-2025)
»
ZUIDWOLDE - Willem Greve kende woensdag een puike start bij Outdoor Zuidwolde. In de wedstrijd over 1,40 meter met twee fasen eindigde Greve als... (29-08-2025)
»
VRIEZENVEEN – Paarden minnend Twente is een fraai trainingscentrum rijker. De laatste hand moet weliswaar nog worden gelegd aan het Horse Centre... (27-08-2025)
»
VRIEZENVEEN – Paarden minnend Twente is een fraai trainingscentrum rijker. De laatste hand moet weliswaar nog worden gelegd aan het Horse Centre... (27-08-2025)
»
VRIEZENVEEN – Een dag na zijn eclatante overwinning in de Grote Prijs van Geesteren was Hessel Hoekstra opnieuw de complete concurrentie de baas.... (26-08-2025)
»
VRAGENDER – Jennifer Munsterhuis toonde zaterdag tijdens Outdoor Vragender geen medelijden met haar tegenstanders in de rubriek over 1,35 meter. Met... (25-08-2025)
»
VALKENSWAARD - Frank Schuttert mocht zondag de eerste prijs in ontvangst nemen na de strijd om de Grote Prijs van het CSI2* over 1,45 meter met... (25-08-2025)
»
TUBBERGEN – De eerste editie van Hippisch Geesteren op de accommodatie van de BWG Stables in Tubbergen leverde zondag in de strijd om de Grote Prijs... (24-08-2025)
»
TUBBERGEN – Lars Schröder boekte vrijdag én zaterdag tijdens Hippisch Geesteren een mooie zege op het voor hem vertrouwde terrein van de BWG Stables... (23-08-2025)
»
VALKENSWAARD – Willem Greve beleefde een uitstekend verlopen vrijdag tijdens het evenement voor de Global Champions Tour op de terreinen van Jan Tops... (22-08-2025)
»
TUBBERGEN – Hessel Hoekstra voegde donderdag nog maar eens een overwinning toe aan zijn ondertussen al best lange erelijst. Tijdens Hippisch Twente... (21-08-2025)
»
Vorig jaar was ze er vanwege vakantie niet bij, maar bij de komende editie van Hippisch Geesteren hanteert ze weer enthousiast haar camera. Els ten... (21-08-2025)
»
TUBBERGEN – Albert Nijhof sloeg woensdag een dubbelslag in de toprubriek van Hippisch Geesteren, dat voor het eerst wordt gehouden bij de BWG Stables... (20-08-2025)
»
Al sinds 1 januari 1973 is Rudy Maathuis een trouw lid van Sint Joris. Hij is zo aan de vereniging verknocht, dat er nooit vergeefs een beroep op hem... (20-08-2025)
»
In navolging van de Almelose Ruiterdagen, de Schröder Masterclass én de KNHS omarmt ook Hippisch Geesteren het razendsnel in populariteit groeiende... (19-08-2025)
»
Al tientallen jaren is Marian Boerman een zeer gewaardeerde verschijning bij concoursen binnen de gemeente Tubbergen. Dat is ze nog steeds, ook nu ze... (18-08-2025)
»
Hippisch Geesteren brengt van woensdag 20 tot en met zondag 24 augustus vijf dagen lang vanaf 8.00 uur springsport op alle niveaus. Dit keer dus voor... (17-08-2025)
»
Bij het momenteel ontbreken van een voorzitter verdeelt Rob Scherphof de taken van preses van PSV Sint Joris samen met de andere bestuursleden Robert... (16-08-2025)
»
STEGEREN – Steven en zoon Stef Veldhuis heersten vrijdag in de hoogste rubrieken tijdens het concours van de Heideruiters op de terreinen van de... (16-08-2025)