GERT-JAN BRUGGINK EN PIA-LUISE AUFRECHT PAKKEN EEN ZEGE OP TERREINEN GLOCK

Dubbelop feest voor Stal Oosterbrook

TREFFEN – Het was zondag dubbelop feest voor Stal Het Oosterbrook tijdens het internationale springconcours op de terreinen van Glock in het Oostenrijkse Treffen. Gert-Jan Bruggink won een week na zijn zege in de Grote Prijs van Tubbergen met zijn  tienjarige schimmelruin Charmeur (v. Cristallo 7 een rubriek over 1,55 meter op tijd voor het CSI5. Partner Pia-Luise Aufrecht volgde zijn goede voorbeeld met een knappe triomf op de negenjarige bruine merrie Anita (v. Arpeggio) in de Grote Prijs van het CSI2.

Gert-Jan Bruggink bleek in zijn proef de Oostenrijker Max Kühner op Cornet Kalua 0,13 seconde voor. “Charmeur is in de ring een heel simpel te rijden paard”, zegt Gert-Jan Bruggink. “Hij doet gewoon zijn ding en wat hij moet doen en dat is springen. Hij heeft een goede instelling, wil er altijd over heen en doet altijd zijn best.”Gerco Schröder eindigde met de tienjarige bruine ruin Glock’s Dobelensky ( v. Cornet Obolensky) als vijfde.

Dochter van Abrisca

Pia-Luise Aufrecht (rechts) was superieur in de ‘kleine’ Grote Prijs, waarin slechts drie concurrenten net als zij foutloos bleven. De Duitse amazone uit De Lutte was met Anita bijna twee volle seconden sneller dan nummer twee Alessandro Reich met U Mijnheer. Anita is een dochter van Abrisca, waarmee Pia-Luise Aufrecht tot op het hoogste niveau succesvol was.  Met haar won ze wedstrijden voor de Wereldbeker, landenwedstrijden en diverse Grote Prijzen. Eric van der Vleuten jr eiste met Casantos de derde plek op. 

“Het was een heel mooi weekend voor ons”, vat Gert-Jan Bruggink een paar geslaagde dagen in Oostenrijk samen. “Het is er sowieso niet slecht toeven. Als het elke week zo zou zijn, zou ik nooit naar huis komen." 

In de Grote Prijs van het CSI5 moest Gert-Jan Bruggink tevreden zijn met een bescheiden 27ste plek. Met de tienjarige schimmelhengst Casparo 26 (v. Calato x Marome NW)  maakte hij twee springfouten.  “We moesten als eerste naar binnen en er was een stevige Grote Prijs neergezet. Dit keer had ik voor Casparo gekozen en niet voor Charmeur. Het is het plan dat je bedenkt, ook in Geesteren zal Casparo de Grote Prijs lopen. Het mooie van deze wedstrijd was wel dat alle vier van onze paarden door onszelf gefokt zijn. Al zit daar bij Casparo wel een klein maartje aan. Hij is geboren bij de buren, maar die hebben met hem verder alles via ons advies gedaan.”

De Grote Prijs in Treffen werd een prooi voor Beezie Madden, de Amerikaanse winnares van de Wereldbeker die deze week ook deelneemt aan het CSI Twente in Geesteren.Met Crack bleef ze Lauren Hough op Waterford en Marc Houtzager op Sterrehof's Calimero voor. Gerco Schroder pakte de zesde plaats met de vijftienjarige schimelruin Glock's Champblanc (v. Claerway), nationaal kampioen Frank Schuttert moest met zijn tienjarige bruine hengst Chianti's Champion (v. Champion du Lys) na twee springfouten in de barrage tevreden zijn met plek negen.

Ook Greve en Schröder in de prijzen
Willem Greve was op de slotdag van het evenement op het complex van de hoofdsponsor van Gerco Schröder goed voor de derde prijs in de finale van de Youngster Tour. De Markeloër bleef met Faro streekgenoot Gert-Jan Bruggink op Miss Felicia Z welgeteld tweehonderdste seconde voor.

Gerco Schröder reed met Glock’s Dobelensky ook op vrijdag en zaterdag al naar posities binnen de top tien. Zaterdag werd de Tubbergenaar tweede op een parcours met twee fasen over 1,50 meter, waarbij hij alleen Marlon Modolo Zanotelli voorrang hoefde te verlenen. Vrijdag pakte hij een achtste plek in een wedstrijd direct op tijd, die werd gewonnen door Constant van Paesschen met Compadre van de Helle.

Gerco Schröder deed het zaterdag ook nog eens goed met de veertienjarige bruine hengst Glock’s Zaranza, waarmee hij na twee manches als vierde eindigde in het Championat,  Dat keer ging de winst naar Marc Houtzager met Sterrehof’s Edinus, die de Belgische Gudrun Patteet met Sera Coast Atlantic met een verschil van 0,07 seconde klopte.

Pia-Luise Aufrecht tenslotte legde zaterdag met Anita beslag op de vierde prijs op een progressief parcours met joker over 1,40 meter  voor het CSI2. Teddy Vlock (USA) was met Charly Brown niet te kloppen.

Foto Pia-Luise Aufrecht met Anita © www.ghpc.at

Bekijk pook de video's van de winnende ritten van Gert-Jan Bruggink en Pia-Luise Aufrecht

Meer Springen

»
POZNAN – Hessel Hoekstra maakte zondag een prima indruk in de strijd om de Grote Prijs tijdens de Cavaliada Tour in het Poolse Poznan over 1,50 meter... (10-12-2025)
»
A CORUÑA – Willem Greve blijft schitteren op absoluut topniveau. Zondag zegevierde hij met zijn topmerrie Pretty Woman van ’t Paradijs (v. Vigo d’... (07-12-2025)
»
SAASVELD – Het scenario kon niet beter zijn. Een voorzitter die zich de hele week de benen uit het lijf loopt en toch nog even de tijd vindt om op... (07-12-2025)
»
SAASVELD – Noëlle Klokman stal vrijdagavond de show tijdens de Grote Prijs van de Twentse Ruiterdagen in  Saasveld. In de barrage van de wedstrijd... (06-12-2025)
»
SAASVELD – Eric ten Cate was woensdag in de Ankerhal van Saasveld na een spannend verlopen wedstrijd met twee fasen de lachende winnaar na de rubriek... (03-12-2025)
»
VRAGENDER – Met onder het zadel onder meer een van zijn recente troeven Sir Minka Z presenteerde Willem Greve zich afgelopen weekend uitstekend... (03-12-2025)
»
VRAGENDER – Beide zeges in de finales van de GMB Jonge Paarden Competitie in Vragender werden afgelopen weekend en prooi voor Twentse combinaties. (03-12-2025)
»
PRAAG – In de schaduw van het prestigieuze concours van de Global Champions Tour in Praag boekte Lars Schröder met de elfjarige schimmelruin Jaguar (... (24-11-2025)
»
BATHMEN - In de vierde wedstrijd van de GMB Jonge Springpaarden Competitie gingen de overwinningen zaterdag naar Steven Veldhuis en Mart IJland. (24-11-2025)
»
SAASVELD – De volle zussen Lunette en Nanette van de Marijenhoeve (v. Zirocco Blue VDL) bezorgden Enola Mulder woensdag beide een zege op de eerste... (21-11-2025)
»
STUTTGART - Willem Greve won zondag met zijn tienjarige merrie Pretty Woman van ’t Paradijs NOP in Stuttgart op indrukwekkende wijze de vierde... (16-11-2025)
»
MARIËNHEEM – Gerben Morsink maakte zaterdag in Mariënheem in de derde wedstrijd van de Roelofsen Horse Trucks Winter Classics een einde aan de... (16-11-2025)
»
MAASTRICHT – Hessel Hoekstra presenteerde zich zaterdag en zondag drie keer in het voorste gelid tijdens het CSI4* Jumping Indoor Maastricht. (09-11-2025)
»
LUTTENBERG – Drie Twentse combinaties vormden zaterdag de helft van de overgebleven kandidaten voor de zege in de Grote Prijs van de Roelofsen Horse... (08-11-2025)
»
SAMORIN – Mart IJland beleefde een mooie zondag in het Slowaakse Samorin. Hoogtepunt van de dag was zijn overwinning in de finale van de Big Tour... (03-11-2025)
»
WIERDEN – De strijd om de Grote Prijs van Indoor Wierden draaide zaterdag uit op een mooi succes voor ruiters die actief zijn voor stallen uit de... (02-11-2025)
»
LYON – Willem Greve is prima op dreef tijdens het CSI5* Equita Lyon. De nationaal kampioen uit Markelo zegevierde vrijdag in de rubriek over 1,50... (01-11-2025)
»
WIERDEN – Roderick van den Engh was donderdag tijdens Indoor Wierden veruit de beste ruiter in de rubriek over 1,30 meter met twee fasen. Met zijn... (31-10-2025)
»
LEEUWARDEN – In de schaduw van Willem Greve en Hessel Hoekstra, die succesvol acteerden in het CSI3*, deden Jessie en Evi Wiefferink afgelopen week... (29-10-2025)
»
ERMELO– De Stichting Nederlands Olympiade Paard heeft twee talentvolle paarden vastgelegd die daarmee in ieder geval tot en met het WK in Aken 2026... (27-10-2025)