Dubbeldam en Utascha niet te kloppen

ARNHEM - Jeroen Dubbeldam, oud-olympisch kampioen bij de springruiters, liet zondagmiddag weer een staaltje vakmanschap zien door voor de derde keer de Grote Prijs van Outdoor Gelderland te winnen. Nadat het al eerder was gelukt met BMC Nassau en BMC Van Grunsven Whisper was nu Utascha SFN van het Springpaarden Fonds Nederland niet te kloppen in een barrage met acht deelnemers.

 

Outdoor Gelderland vierde afgelopen week haar negende editie op een nieuwe locatie: Nationaal Sportcentrum Papendal in Arnhem, waar de oude zandpiste van het voormalig internationaal concours Champion Arnhem werd opgegraven en topsport van de bovenste plank bood aan deelnemers, publiek en sponsoren. “Ik zie een goede toekomst voor Outdoor Gelderland”, is Jeroen Dubbeldam enthousiast.

“Alle faciliteiten waren er. De stallen, het losrijden, een tweede voorterrein, een goede bodem. Het was top. En helemaal als je ook nog voor eigen publiek wint. Ik ben dubbel blij, want de manier waarop Utascha SFN sprong was heel goed”, vertelt Dubbeldam.

Parcoursbouwer Louis Konincx had het de deelnemers niet makkelijk gemaakt. Van de 59 drongen er acht door tot de barrage, waarin de voor Stal De Havikerwaard in De Steeg rijdende Bart Bles als eerste aftrapte met de hengst Lord Sandro DDH. Zijn foutloze rit zou de vierde prijs opleveren. De Limburger Michel Hendrix finishte met Wait and See nog iets sneller en was blij met zijn derde prijs. “Ik wilde graag foutloos rijden, waardoor ik niet alle risico nam. Het is fijn dat het een keer lukt in zo’n dikke proef.”

De 23-jarige Egyptenaar Nayel Nassar leek de Grote Prijs te gaan winnen. De voor het grote publiek onbekende ruiter, geboren in Koeweit en afkomstig uit Californië, liet zijn negenjarige, kleine ruin Lordan heel vlug door het parcours gaan en pakte de leiding tot volle tevredenheid van zijn trainer Piet Raijmakers. Jeroen Dubbeldam kwam met Utascha SFN binnen, visualiseerde de route nog één keer en liet Utascha doen waar ze goed in is. “Onder andere heel kort de dubbelsprong in draaien en daar heb ik het op gewonnen. We waren ruim twee seconden sneller, al was ik wel bang dat ik het in de laatste lange lijn had laten liggen”, vertelt de winnaar van de eerste prijs van 15.000 euro.

De in Valkenswaard gevestigde Braziliaan Alfonso Miranda de Neto liet als laatste starter zien dat het inderdaad nog sneller kon, maar zijn nieuwste aankoop, de door Jurgen Stenfert uit Dieren opgeleide AD Uutje, maakte een foutje in de dubbelsprong en werd daarmee vijfde.

Na afloop waren er veel tevreden gezichten onder de ruiters, die positief waren over de opzet van Outdoor Gelderland. “Een nieuwe start, zo zien wij het”, vertelt Chris van Dam namens de organisatie. Na een financieel matig jaar in 2012, mede door het slechte weer en hoge kosten heeft Outdoor Gelderland dankzij de verhuizing naar Arnhem op alle fronten een enorme boost gekregen. “Elke dag werd het beter en kwam er meer publiek. De tribunes waren vandaag nog niet helemaal vol, maar gisteravond tijdens de Grand Prix dressuur was er wel heel veel belangstelling. We zijn blij met de locatie, we kozen voor een programma met topsportrubrieken en hebben een enorme stroom aan positieve reacties mogen ontvangen.”

Stéphanie Brugman eindigde met Mobily Lil Majd als zesde in de wedstrijd over 1,40 met barrage. Jeroen Dubbeldam volgde haar op de voet met Zenith SFN in deze door Olivier Philippaerts met Faustino de Tili gewonnen rubriek. Bjorn Egberink legde met Bentley beslag op de vijfde plek bij het springen over 1,30 met barrage, waarin Albert Zoer met Abra Kadabra de beste was.

Meer info: www.outdoorgelderland.nl

Meer Springen

De Ankerhal in Saasveld vormt vanavond (vrijdag 27 maart) en morgen het decor van de voorselecties voor de finale van het traditionele vrij springen... (27-03-2026)
Lars Wigger mocht zich zondag twee maal tot winnaar laten kronen tijdens het Noaber Springen in Denekamp. In de buitenlucht zegevierde hij in eigen... (26-03-2026)
Steven Veldhuis heeft een uitstekend weekend achter de rug op het Green Valley Estate in Deurne, waar jaarlijks ook het NK springen wordt gehouden.... (25-03-2026)
PARIJS – Willem Greve hield zijn prima vorm afgelopen weekend vast in de Franse hoofdstad Parijs. Tijdens het CSI5* Saut Hermès eindigde de... (24-03-2026)
Van de twaalf beloftes die dit jaar deel uitmaken van het KNHS Talententeam 2026 komen er twee uit Twente. Sterre van Houte bij de eventing en... (18-03-2026)
DEN BOSCH – Hessel Hoekstra sloot zondag een voor hem prima verlopen CSI5* The Dutch Masters af met een mooie negende plaats in de strijd om de Grote... (15-03-2026)
DEN BOSCH – Hessel Hoekstra opende zijn driedaagse tijdens het CSI5* The Dutch Masters in Den Hosch vrijdag met een keurige vierde plek op zijn... (14-03-2026)
DEN BOSCH – Willem Greve slaagde er donderdagavond tijdens The Dutch Masters op knappe wijze in zijn titel als Best of Champions te prolongeren. (13-03-2026)
RIJSSEN – Cindy Kosse staat de komende dagen voor een mooie nieuwe uitdaging. De kersverse nationaal kampioene over 1,30 meter gaat vanaf vrijdag van... (12-03-2026)
Robert Vos tekende zaterdag voor een mooie overwinning in de vijfde week van de Andalucia Sunshine Tour in het Spaanse Vejer de la Frontera. De... (09-03-2026)
HERNING – Hessel Hoekstra voegde zaterdag weer een fraaie zege toe aan zijn toch al uitgebreide erelijst. (08-03-2026)
Willem Greve eindigde afgelopen weekend twee keer als vijfde en even vaak als tiende tijdens het CSI in het Belgische Opglabbeek. (02-03-2026)
ENSCHEDE – Gerben Morsink is er trots op dat zijn 17-jarige zwartbruine dekhengst Navarone Z (v. Nabab de Reve) deze week zowel röntgenologisch als... (28-02-2026)
ERMELO - Cindy Kosse veroverde donderdag op knappe wijze de nationale titel van de KNHS in de klasse over 1,30 meter. Met haar negenjarige bruine... (26-02-2026)
KRONENBERG – De tienjarige donkerbruine ruin Excellence (v. Excentriek) doet zijn naam de laatste weken alle eer aan. In het zadel van Jordy Wilken... (24-02-2026)
GENT – Wesley Mulder legde zondag met zijn negenjarige bruine merrie C-Livia Rv Z (v. Cohinoor VDL) beslag op een keurige vijfde plek in de Grote... (24-02-2026)
KRONENBERG – De tienjarige donkerbruine ruin Excellence (v. Excentriek) doet zijn naam de laatste weken alle eer. In het zadel van Jordy Wilken werd... (24-02-2026)
VEJER DE LA FRONTERA - Thijmen Vos liet zaterdag met de zestien jaar oude ruin Feliek-H (v. Azteca VDL) een mooie tweede plaats noteren in de rubriek... (24-02-2026)
GOTHENBURG - Willem Greve won zondagmiddag in Gothenburg voor de derde keer dit seizoen een wedstrijd voor de  FEI Longines Wereldbeker. Een unieke... (22-02-2026)
Joanne Wes ontpopte zich afgelopen week tot de uitblinker tijdens het Krokusspringen in Luttenberg. Met haar paarden Koh-i-Noor en De Reygers Mory... (19-02-2026)