TECHNISCH MANAGER EN BONDSCOACH MET ALS DOEL OLYMPISCHE SPELEN IN TOKYO

Dubbeldam en Horn helpen Israël

TEL AVIV – Jeroen Dubbeldam (foto) en Hans Horn moeten de Israëlische springruiters helpen een plekje af te dwingen bij de Olympische Spelen van Tokyo in 2020.Dubbeldam gaat dat doen in de rol van  teammanager, Hans Horn als bondscoach. Dat maakte de hippische sportbond van Israël maandag in een persbericht bekend.

Daarin zegt voorzitter Kan Kalo van de Israëlische hippische federatie IEF, blij te zijn dat beide Twentenaren “hebben toegezegd te willen bijdragen aan onze Olympische inspanningen.  Dit is het juiste moment om alles op alles te zetten om de Olympische spelen te halen, dat is  nu een realistisch doel voor ons. We hebben voor het eerst in de geschiedenis een groep met atleten die bij belangrijke kampioenschappen een goed figuur kunnen slaan. Heel mooi dat deze wereldberoemde vakmensen ons daarbij willen helpen.”

Voor Israël wacht in juni de Olympische kwalificatiewedstrijd in Moskou. Hans Horn zegt in een reactie zich te realiseren dat al op korte termijn resultaten moeten worden geboekt.  “Daar is inderdaad niet veel tijd voor. We kennen de meeste ruiters wel, maar ook nog niet allemaal. We hopen iedereen snel te zien en dan een goede planning te kunnen maken voor de komende maanden, richting het EK.”
Dat wordt in augustus gehouden in Rotterdam en Israël hoopt zich daarvoor met een landenteam te plaatsen.

Veelvoudig kampioen Jeroen Dubbeldam genoot een belangrijk deel van zijn springopleiding bij Hans Horn, die in het verleden behalve van Nederland ook als bondscoach optrad van Zweden en Italië.

Meer Springen

Evenementen als Jumping Schröder zouden niet kunnen blijven bestaan als ze niet worden ondersteund door een redelijk aantal onontbeerlijke sponsors.... (02-06-2026)
RAALTE – Met een eerste en een tweede plaats heerste Eric ten Cate vrijdag in de rubriek over 1,30 meter tijdens het Horka Concours in Raalte. De... (01-06-2026)
Nathan Greftenhuis mag met recht de ‘meesterknecht’ van de BWG Stables worden genoemd. Alweer achttien jaar is de Tubbergenaar als trouwe kracht... (31-05-2026)
VEENINGEN – Wesley ter Harmsel presteerde zaterdag prima als lid van het Nederlandse team young riders tijdens het CH De Wolden. (30-05-2026)
Net als vorig jaar staat tijdens Jumping Schröder weer een veiling van veulens en jonge springpaarden van topverervers op het programma.  (30-05-2026)
De regionale ruitertop gaat op zondag 7 juni een poging wagen de zege in de Grote Prijs van het CSI2* Jumping Schröder Twente weer in Twente te... (29-05-2026)
Voor Emma Sophia Spanko ging in het tweede weekend van mei een droom in vervulling. Nog young rider mocht ze in het Belgische Lier voor Tsjechië in... (28-05-2026)
DENEKAMP – Jesse Berkers bleef zaterdag met Qornets Pleasure de complete concurrentie voor in de eerste Grote Prijs van Outdoor Denekamp over 1,30 en... (27-05-2026)
Na zijn twee oudere broers, de tweeling Ben en Wim, houdt ook Gerco Schröder zich steeds meer bezig met de begeleiding van vooral veelbelovende jonge... (27-05-2026)
DENEKAMP – Stijn Roelink met Diamond in de klasse over 1,35 meter en Merle Bodde met Just Kharley over 1,30 meter mochten zich afgelopen weekend in... (27-05-2026)
Van woensdag 3 tot en met zondag 7 juni staat op de terreinen van de BWG Stables de tweede editie van Jumping Schröder Twente op het programma. Er... (26-05-2026)
KRONENBERG – Hessel Hoekstra overtuigde donderdag en zaterdag tijdens het CSI2 De Peelbergen in het Limburgse Kronenberg met zijn nieuwste troef, de... (24-05-2026)
DENEKAMP – Met voor het eerst een heuse afsluitende strijd om de Grote Prijs op het programma is manege De Zonnebeek in Denekamp van donderdag 21 tot... (16-05-2026)
EINDHOVEN – Hessel Hoekstra was vrijdag tijdens het CSI Eindhoven dichtbij een overwinning in de rubriek over 1,40 meter met twee fasen. (15-05-2026)
ST. MARGARETHEN – Nina Stegeman liet donderdag en vrijdag opnieuw een prima indruk achter bij wedstrijden in het Oostenrijkse St. Margarethen. Ze... (15-05-2026)
Jennifer Munsterhuis leverde donderdag prima werk af tijdens Jumping Bonheiden. De amazone uit De Lutte eindigde met haar tienjarige vosmerrie Pebble... (14-05-2026)
Anja Moret reed zondag met haar merrie Ilamine du Thurin (v. Dakar VDL) naar een fraaie derde plaats in de Grote prijs van de Good Tour in Deurne. De... (11-05-2026)
WIERDEN – Het verschil tussen de nummer een en twee in de Grote Prijs van het meiconcours in Wierden bedroeg uiteindelijk slechts 0,02 seconde. Met... (09-05-2026)
KRONENBERG – Jesse Berkers overklaste vrijdag met zijn in 2019 geboren bruine ruin Oklahoma Vg (v. Manchester van ’t Paradijs) de concurrentie in de... (09-05-2026)
WIERDEN – Wesley ter Harmsel trok donderdag de zege naar zich toe in de toprubriek over 1,40 meter met twee fasen tijdens het meiconcours van De... (08-05-2026)