Dubbel Heijdens, Greve en Krabbe

AMBT DELDEN - Wesley Heijdens (foto), Willem Greve en Tess Krabbe waren dinsdag alle drie goed voor twee zeges tijdens de doorweekse springwedstrijden in De Hoffmeijer. Heijdens won in de ochtenduren met Dallas du Domaine Z de klasse Z en was met Zomotti ook de beste in de ZZ. Greve pakte 's middags met Bernini de zege in de klasse M en met Verona ook die in de Z/ZZ. Krabbe stuurde Check-In 's avonds naar de triomf in de klasse B en liet zich Zip Code ook nog eens huldigen als winnares van de klasse M.

Wesley Heijdens zette 's morgens in de klasse ZZ Thijmen Bourgondiën met Armani op een achterstand van bijna vier seconden. Henri Stegeman moest met Amuid zelf meer dan vijf volle tellen prijsgeven.

Willem Greve reed 's middags met Verona naaste belager Sjaak Sleiderink met BMC Aberdeen op bijna vier seconden. Pia-Luise Aufrecht kwam ruim negen seconden te kort tegen de ruiter uit Markelo.

In de klasse M was Greve 's middags de belangrijkste concurrent van zichzelf. Met Bernini en Zürich bezette hij de eerste twee plaatsen. Ook nu bleef Sjaak Sleiderink, dit keer met BMC Boemerrang, het best bij. Susan Bevelsborg nam met Rose de vierde positie voor haar rekening.

Tess Krabbe stuurde in de avondsessie in de klasse M Zip Code onbedreigd naar de triomf. Pieternel Kerbert vormde met Abke op bijna acht seconden niet echt gevaar.

Steven Veldhuis was dinsdag de grote man van de klasse L. In de ochtendproef pakte hij met achtereenvolgens April-ly, Amber en Aletta de eerste, de derde en de vierde prijs. Alleen Pauline Rutten kon met Alouette als nummer twee het Haaksbergse feestje nog enigszins verstoren.

Gert-Jan Bruggink eiste met Connelly de zege op in de middagrubriek van de klasse L. Tom Brinkman met Birmingham en Lindy Stuivenberg met Consino boden het beste weerwerk.

Hanno Ellermann stuurde Chiant Classico als enige foutloze in de barrage naar het overwinningslint in de klasse L van de avond. Evelien Corbeek met Aquar en Corine Ribbels met Colando bezetten de plekken twee en drie.

Tess Krabbe was over de drie B-rubrieken van woensdag met Check-In de beste in de klasse B. Bij  haar 55,5 stijlpunt kwam niemand ook maar in de buurt. Loes Derkink met Alexia (48,5) en Kevin Mengerink met Bertine (44) moesten 's avonds diep voor haar door de knieën.

Lilian Lehe haalde net als Krabbe meer dan vijftig punten. Ze kwam in de middagproef tot 51,5 stijlpunt. In de ochtenduren waren de 48 punten voor Marleen de Jong het hoogst haalbare en werd Digna Rensink met Annaniem tweede (46,5).

Bij de pony's boekte Daphne Haarhuis met Mirror een zege in de klasse M/Z. In precies 35 seconden bleef ze Maaike Euverman met Uvanti (37,08) ruim twee tellen voor. De klasse L ging in categorie DE naar Amber Buter met Ramone, terwijl in categorie ABC Jet Klein Breteler met Daya  Iris Bouwman met Mik voor bleef. Anouk Walmink was met Firestar de beste in de klasse B (DE), voor Charlotte Kemperink met Kane S. Joyce Kleinsman triomfeerde in de B (ABC) met Xena. Lizz Oude Bolhaar gaf met The Mister het meest tegengas.

De opzet van deze wedstrijden is dat elk dagdeel (ochtend, middag en avond) 80 combinaties kunnen starten in alle klassen, van Impuls tot en met ZZ. Op de ochtend en middag zijn dit alleen paarden, 's avonds vanaf 5 uur een groep van 40 pony's en daarna 40 paarden.

De inschrijfgelden zijn laag (5 euro voor pony's, 7 euro voor paarden) en de prijzen bestaan uit 'gebruiksvoorwerpen'. Verder zijn het goedgekeurde wedstrijden die voldoen aan alle eisen en waarbij ook gewoon winstpunten gehaald kunnen worden.

Deze formule blijkt, gezien de belangstelling, een succes. Tijdens de wedstrijden van oktober, november, december en nu januari zijn er telkens zo'n 250 starts geweest. Ook de inschrijvingen voor de komende wedstrijden van februari en maart lopen goed. Voor de pony- en de avondrubrieken bij de paarden zijn alle klassen al vol en werkt de organisatie met wachtlijsten. Overdag is er nog (beperkt) inschrijving mogelijk. De wedstrijden worden afwisselend georganiseerd door de Hagmolenruiters, de Ponyclub Deldenerbroek en de Zeven Buurtschappen, in nauwe samenwerking met elkaar en met het bestuur van Paardensportcentrum de Hoffmeijer. De volgende wedstrijden zijn op woensdag 22 februari en dinsdag 27 maart.

Meer Springen

»
DRAMMEN – Thijmen Vos eindigde zaterdag met het Nederlandse team knap als derde bij de wedstrijd voor de EEF Nations Cup in het Noorse Drammen.... (08-06-2025)
»
TUBBERGEN – De absolute hoofdrol op de voorlaatste dag van Jumping Schröder Twente was zaterdag voor Iris Michels. De 22-jarige amazone uit het... (08-06-2025)
»
TUBBERGEN – Jeroen Dubbeldam troefde vrijdag dertien concurrenten af in de strijd om de zege in de tweede kwalificatie voor de Grote Prijs van CSI2*... (06-06-2025)
»
TUBBERGEN – Daan van Geel schreef vrijdag tijdens CSI2* Jumping Schröder Twente de rubriek over 1,45 meter op tijd op zijn naam. De ruiter uit het... (05-06-2025)
»
TUBBERGEN – Twee van de drie zeges in de rubrieken op de eerste dag van Jumping Schröder Twente werden woensdag opgeëist door deelnemers uit de... (05-06-2025)
»
Toen Rik en Tom Leuveld werden benaderd om een rol te spelen bij Jumping Schröder Twente hoefden de broers uit Borne niet lang na te denken. “Het is... (04-06-2025)
»
De regionale oud-winnaars van Jumping Schröder waren in het verleden niet alleen enthousiast over hun zeges, maar zijn dat nu zeker net zoveel over... (03-06-2025)
»
Al vele jaren bestaat er een hechte band tussen de broers Schröder en Huiskes-Kokkeler. Het autobedrijf is ook nu weer een van de hoofdsponsors van... (02-06-2025)
»
VEENINGEN – Meike Zwartjens was afgelopen weekend tijdens de internationale wedstrijden voor de jeugd in het Drentse Veeningen goed voor twee zeges... (02-06-2025)
»
EINDHOVEN – Willem Greve kwam zondag 0,22 seconde te laat door de finish om de Grote Prijs van het CSI3* in Eindoven aan zijn erelijst te mogen... (01-06-2025)
»
Horst in ’t Veld, de nieuwe voorzitter van Jumping Schröder, is bepaald niet onbekend met de hippische wereld. Hij groeide op in Lemselo, de... (01-06-2025)
»
Het nieuw aan het programma toegevoegde onderdeel Haring & Hoefgetrappel moet tijdens Jumping Schröder Twente een mooi bedrag opleveren voor twee... (31-05-2025)
»
Met de terugkeer na zes jaar van de internationale status is Jumping Schröder van woensdag 4 tot en met zondag 8 juni verzekerd van een zeer sterk... (30-05-2025)
»
Burgemeester Anko Postma van Tubbergen, sinds september 2023 in functie in het ambt, is enthousiast over de nieuwe opzet van Jumping Schröder. Het is... (29-05-2025)
»
Tom Brinkman is samen met Gerco Schröder verantwoordelijk voor het invullen van de wedstrijdorganisatie van Jumping Schröder Tubbergen. De... (28-05-2025)
»
Thijmen Vos was goed in vorm tijdens het CSI in Riesenbeck. De ruiter uit Wierden boekte donderdag een fraaie zege over 1,40 meter op tijd met zijn... (25-05-2025)
»
MARTOFTE – Mart IJland boekte donderdag een mooie zege tijdens het concours in het Deense Martofte. Met de tienjarige bruine ruin Phenix van de... (25-05-2025)
»
ERMELO - De springruiters van TeamNL met Willem Greve en Hessel Hoekstra in de gelederen eindigden vrijdag in de prestigieuze wedstrijd voor de... (23-05-2025)
»
HAAKSBERGEN – Steven en Stef Veldhuis stalen afgelopen weekend de show tijdens Sectolin Jumping Haaksbergen met samen liefst vijf zeges. Vader Steven... (20-05-2025)
»
KESSEL – Bas van der Aa schreef zaterdag tijdens het CSI3* Jumping Peel & Maas International in het Limburgse Kessel op fraaie wijze de... (19-05-2025)