Dubbel Heijdens, Greve en Krabbe

AMBT DELDEN - Wesley Heijdens (foto), Willem Greve en Tess Krabbe waren dinsdag alle drie goed voor twee zeges tijdens de doorweekse springwedstrijden in De Hoffmeijer. Heijdens won in de ochtenduren met Dallas du Domaine Z de klasse Z en was met Zomotti ook de beste in de ZZ. Greve pakte 's middags met Bernini de zege in de klasse M en met Verona ook die in de Z/ZZ. Krabbe stuurde Check-In 's avonds naar de triomf in de klasse B en liet zich Zip Code ook nog eens huldigen als winnares van de klasse M.

Wesley Heijdens zette 's morgens in de klasse ZZ Thijmen Bourgondiën met Armani op een achterstand van bijna vier seconden. Henri Stegeman moest met Amuid zelf meer dan vijf volle tellen prijsgeven.

Willem Greve reed 's middags met Verona naaste belager Sjaak Sleiderink met BMC Aberdeen op bijna vier seconden. Pia-Luise Aufrecht kwam ruim negen seconden te kort tegen de ruiter uit Markelo.

In de klasse M was Greve 's middags de belangrijkste concurrent van zichzelf. Met Bernini en Zürich bezette hij de eerste twee plaatsen. Ook nu bleef Sjaak Sleiderink, dit keer met BMC Boemerrang, het best bij. Susan Bevelsborg nam met Rose de vierde positie voor haar rekening.

Tess Krabbe stuurde in de avondsessie in de klasse M Zip Code onbedreigd naar de triomf. Pieternel Kerbert vormde met Abke op bijna acht seconden niet echt gevaar.

Steven Veldhuis was dinsdag de grote man van de klasse L. In de ochtendproef pakte hij met achtereenvolgens April-ly, Amber en Aletta de eerste, de derde en de vierde prijs. Alleen Pauline Rutten kon met Alouette als nummer twee het Haaksbergse feestje nog enigszins verstoren.

Gert-Jan Bruggink eiste met Connelly de zege op in de middagrubriek van de klasse L. Tom Brinkman met Birmingham en Lindy Stuivenberg met Consino boden het beste weerwerk.

Hanno Ellermann stuurde Chiant Classico als enige foutloze in de barrage naar het overwinningslint in de klasse L van de avond. Evelien Corbeek met Aquar en Corine Ribbels met Colando bezetten de plekken twee en drie.

Tess Krabbe was over de drie B-rubrieken van woensdag met Check-In de beste in de klasse B. Bij  haar 55,5 stijlpunt kwam niemand ook maar in de buurt. Loes Derkink met Alexia (48,5) en Kevin Mengerink met Bertine (44) moesten 's avonds diep voor haar door de knieën.

Lilian Lehe haalde net als Krabbe meer dan vijftig punten. Ze kwam in de middagproef tot 51,5 stijlpunt. In de ochtenduren waren de 48 punten voor Marleen de Jong het hoogst haalbare en werd Digna Rensink met Annaniem tweede (46,5).

Bij de pony's boekte Daphne Haarhuis met Mirror een zege in de klasse M/Z. In precies 35 seconden bleef ze Maaike Euverman met Uvanti (37,08) ruim twee tellen voor. De klasse L ging in categorie DE naar Amber Buter met Ramone, terwijl in categorie ABC Jet Klein Breteler met Daya  Iris Bouwman met Mik voor bleef. Anouk Walmink was met Firestar de beste in de klasse B (DE), voor Charlotte Kemperink met Kane S. Joyce Kleinsman triomfeerde in de B (ABC) met Xena. Lizz Oude Bolhaar gaf met The Mister het meest tegengas.

De opzet van deze wedstrijden is dat elk dagdeel (ochtend, middag en avond) 80 combinaties kunnen starten in alle klassen, van Impuls tot en met ZZ. Op de ochtend en middag zijn dit alleen paarden, 's avonds vanaf 5 uur een groep van 40 pony's en daarna 40 paarden.

De inschrijfgelden zijn laag (5 euro voor pony's, 7 euro voor paarden) en de prijzen bestaan uit 'gebruiksvoorwerpen'. Verder zijn het goedgekeurde wedstrijden die voldoen aan alle eisen en waarbij ook gewoon winstpunten gehaald kunnen worden.

Deze formule blijkt, gezien de belangstelling, een succes. Tijdens de wedstrijden van oktober, november, december en nu januari zijn er telkens zo'n 250 starts geweest. Ook de inschrijvingen voor de komende wedstrijden van februari en maart lopen goed. Voor de pony- en de avondrubrieken bij de paarden zijn alle klassen al vol en werkt de organisatie met wachtlijsten. Overdag is er nog (beperkt) inschrijving mogelijk. De wedstrijden worden afwisselend georganiseerd door de Hagmolenruiters, de Ponyclub Deldenerbroek en de Zeven Buurtschappen, in nauwe samenwerking met elkaar en met het bestuur van Paardensportcentrum de Hoffmeijer. De volgende wedstrijden zijn op woensdag 22 februari en dinsdag 27 maart.

Meer Springen

»
POZNAN – Hessel Hoekstra maakte zondag een prima indruk in de strijd om de Grote Prijs tijdens de Cavaliada Tour in het Poolse Poznan over 1,50 meter... (10-12-2025)
»
A CORUÑA – Willem Greve blijft schitteren op absoluut topniveau. Zondag zegevierde hij met zijn topmerrie Pretty Woman van ’t Paradijs (v. Vigo d’... (07-12-2025)
»
SAASVELD – Het scenario kon niet beter zijn. Een voorzitter die zich de hele week de benen uit het lijf loopt en toch nog even de tijd vindt om op... (07-12-2025)
»
SAASVELD – Noëlle Klokman stal vrijdagavond de show tijdens de Grote Prijs van de Twentse Ruiterdagen in  Saasveld. In de barrage van de wedstrijd... (06-12-2025)
»
SAASVELD – Eric ten Cate was woensdag in de Ankerhal van Saasveld na een spannend verlopen wedstrijd met twee fasen de lachende winnaar na de rubriek... (03-12-2025)
»
VRAGENDER – Met onder het zadel onder meer een van zijn recente troeven Sir Minka Z presenteerde Willem Greve zich afgelopen weekend uitstekend... (03-12-2025)
»
VRAGENDER – Beide zeges in de finales van de GMB Jonge Paarden Competitie in Vragender werden afgelopen weekend en prooi voor Twentse combinaties. (03-12-2025)
»
PRAAG – In de schaduw van het prestigieuze concours van de Global Champions Tour in Praag boekte Lars Schröder met de elfjarige schimmelruin Jaguar (... (24-11-2025)
»
BATHMEN - In de vierde wedstrijd van de GMB Jonge Springpaarden Competitie gingen de overwinningen zaterdag naar Steven Veldhuis en Mart IJland. (24-11-2025)
»
SAASVELD – De volle zussen Lunette en Nanette van de Marijenhoeve (v. Zirocco Blue VDL) bezorgden Enola Mulder woensdag beide een zege op de eerste... (21-11-2025)
»
STUTTGART - Willem Greve won zondag met zijn tienjarige merrie Pretty Woman van ’t Paradijs NOP in Stuttgart op indrukwekkende wijze de vierde... (16-11-2025)
»
MARIËNHEEM – Gerben Morsink maakte zaterdag in Mariënheem in de derde wedstrijd van de Roelofsen Horse Trucks Winter Classics een einde aan de... (16-11-2025)
»
MAASTRICHT – Hessel Hoekstra presenteerde zich zaterdag en zondag drie keer in het voorste gelid tijdens het CSI4* Jumping Indoor Maastricht. (09-11-2025)
»
LUTTENBERG – Drie Twentse combinaties vormden zaterdag de helft van de overgebleven kandidaten voor de zege in de Grote Prijs van de Roelofsen Horse... (08-11-2025)
»
SAMORIN – Mart IJland beleefde een mooie zondag in het Slowaakse Samorin. Hoogtepunt van de dag was zijn overwinning in de finale van de Big Tour... (03-11-2025)
»
WIERDEN – De strijd om de Grote Prijs van Indoor Wierden draaide zaterdag uit op een mooi succes voor ruiters die actief zijn voor stallen uit de... (02-11-2025)
»
LYON – Willem Greve is prima op dreef tijdens het CSI5* Equita Lyon. De nationaal kampioen uit Markelo zegevierde vrijdag in de rubriek over 1,50... (01-11-2025)
»
WIERDEN – Roderick van den Engh was donderdag tijdens Indoor Wierden veruit de beste ruiter in de rubriek over 1,30 meter met twee fasen. Met zijn... (31-10-2025)
»
LEEUWARDEN – In de schaduw van Willem Greve en Hessel Hoekstra, die succesvol acteerden in het CSI3*, deden Jessie en Evi Wiefferink afgelopen week... (29-10-2025)
»
ERMELO– De Stichting Nederlands Olympiade Paard heeft twee talentvolle paarden vastgelegd die daarmee in ieder geval tot en met het WK in Aken 2026... (27-10-2025)